کد خبر 858445
تاریخ انتشار: ۳ خرداد ۱۳۹۷ - ۲۳:۰۰
دستگیری

معاون مبارزه با سرقت‌های خاص پلیس آگاهی تهران بزرگ از دستگیری دو سارق زورگیر خبر داد که در پوشش مسافر اقدام به سرقت به شیوه زورگیری از رانندگان مسافرکش می‌کردند.

 به گزارش مشرق، سرهنگ داوود فرد، گفت: در پی وقوع سرقت‌های مشابه از رانندگان مسافرکش در محدوده اتوبان‌های شهر تهران بویژه "آزادگان" و "بعثت"، موضوع به صورت ویژه در دستور کار اداره پنجم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت.

با آغاز رسیدگی به پرونده، شکات و مالباختگان به اداره پنجم پلیس آگاهی تهران بزرگ دعوت و در اظهاراتی مشابه عنوان داشتند که توسط دو جوان و با تهدید سلاح سرد، مورد سرقت وجوه نقد و دیگر اموال قرار گرفتند.

یکی از مالباختگان در اظهاراتش به کارآگاهان گفت:: ساعت ۲۲:۰۰ از ابتدای اتوبان آزادگان، مسیر شرق به غرب، در حال طی مسیر به سمت محل کار خود بودم که دو نفر را به عنوان مسافر دربستی سوار ماشین کردم؛ بعد از گذشت چند دقیقه ناگهان نفری که صندلی عقب نشسته بود، ضربه‌ای محکم به سر من وارد کرد و در ادامه چاقوی خودش را زیر گلویم گذاشت؛ در ادامه نفر دوم که در صندلی شاگرد نشسته بود شروع به جمع آوری پول‌های داخل ماشین کرد و دائما به نفر پشتی می‌گفت:: "بزن – بزن"؛ پس از سرقت گوشی تلفن همراه و وجوهات نقد همراهم مرا مجبور به توقف کرده و پس از پیاده شدن، به سرعت و در خلاف حرکت خودروها از محل متواری شدند.

بیشتر بخوانید:

مرگ قاتل قبل از محاکمه

سناریوی نامادری برای قتل دختر جوان

قتل مرد جوان توسط 2 نوجوان در تهران

مالباخته‌ای دیگر نیز در اظهارات خود به کارآگاهان گفت: ساعت ۲۱:۳۰ در خیابان فدائیان اسلام دو نفر عابر پیاده را سوار ماشین کردم؛ پس از چند دقیقه، نفری که صندلی عقب نشسته بود چاقویی زیر گلویم گذاشت و در ادامه سرنشین صندلی جلو نیز چاقویش را روی سینه ام گذاشت و اقدام به سرقت کیف پول و مدارکم کرد. پس از سرقت، هر دو نفر از ماشین پیاده شده و به سرعت و در تاریکی از محل متواری شدند.

معاون مبارزه با سرقت‌های خاص پلیس آگاهی تهران بزرگ، در خصوص روند شناسایی و دستگیری متهمین پرونده عنوان داشت: با توجه به شیوه و شگرد سرقت، کارآگاهان اداره پنجم با بهره گیری از اطلاعات بدست آمده از مالباختگان و نهایتا بهره گیری از سوابق مجرمین سابقه دار پلیس آگاهی موفق به شناسایی یکی از مجرمین سابقه دار به نام احسان (متولد ۱۳۶۹) شدند؛ بررسی سوابق احسان حکایت از آن داشت که وی بارها به اتهام ارتکاب جرایم مختلف سرقت، اخلال در نظم عمومی، شرب خمر، تخریب اموال عمومی و ... بارها دستگیر و روانه زندان شده و آخرین بار نیز به اتهام سرقت مسافر از راننده دستگیر و روانه زندان شده؛ پرونده اش در دادسرای ویژه سرقت رسیدگی و پس از گذشت مدتی با صدور قرار وثیقه از زندان آزاد شده است.

دستگیری مسافران زورگیر

کارآگاهان اداره پنجم پلیس آگاهی با مراجعه به محل سکونت احسان در محدوده میدان خراسان و در تحقیقات پلیسی اطلاع پیدا کردند که وی به تازگی و به اتهام حمل موادمخدر دستگیر شده و در حال حاضر در زندان حضور دارد که بلافاصله هماهنگی‌های لازم انجام و "احسان. د" جهت انجام تحقیقات در خصوص سرقت‌های اخیر خود به اداره پنجم پلیس آگاهی تهران بزرگ منتقل شد.

"احسان. د" پس از مواجه حضوری با تعدادی از شکات و مالباختگان صراحتا به سرقت از آن‌ها با همدستی یکی از دوستان خود به نام مهدی اعتراف کرد و انگیزه خود از این سرقت‌ها را تدمین هزینه موادمخدر مصرفی عنوان داشت.
با شناسایی هویت دومین متهم پرونده، محل تردد "مهدی. ع" (متولد ۱۳۷۸) در منطقه کیانشهر – پارک جنگلی میرزاکوچک خان شناسایی؛ و ۱۱ اردیبهشت ماه دستگیر و پس از انتقال به اداره پنجم پلیس آگاهی صراحتا به زورگیری از رانندگان خودروهای مسافرکش در مناطق مختلف شهر تهران بویژه در دو اتوبان آزادگان و بعثت اعتراف کرد.

سرهنگ کارآگاه داوود فرد، معاون مبارزه با سرقت‌های خاص پلیس آگاهی تهران بزرگ، با اعلام دستور انتشار بدون پوشش تصاویر متهمین عنوان داشت: با توجه به اعتراف صریح متهمین به سرقت و زورگیری از رانندگان خودروهای مسافرکش، شناسایی تعدادی از شکات و مالباختگان و به جهت شناسایی دیگر جرایم ارتکابی متهمین و همچنین سایر شکات و مالباختگان، هماهنگی‌های لازم با بازپرس محترم شعبه چهارم دادسرای ناحیه ۳۴ تهران جهت انتشار بدون پوشش تصویر این دو متهم انجام شده است؛ لذا از کلیه شکات و مالباختگانی که موفق به شناسایی تصاویر متهمین شدند دعوت می‌شود تا برای پیگیری شکایات خود به نشانی اداره پنجم پلیس آگاهی تهران بزرگ در خیابان وحدت اسلامی مراجعه کنند.

منبع: میزان

نظرات

 • انتشار یافته: 3
 • در انتظار بررسی: 1
 • غیر قابل انتشار: 0
 • IR ۲۳:۵۶ - ۱۳۹۷/۰۳/۰۳
  12 0
  وقتی کسی به دلایل شرارت دو بار زندانی میشه دیگه برای بار چهارم باید چند سال ببرند وسط کویر لوت و بزارن قل و زنجیر شده کویر رو شخم بزنه نه اینکه بزارن دو روز زندان و بعدش آزادی کنند تا با دوستان جدیدی دوباره یه شرارت دیگه شروع کنه
 • محمود IR ۰۱:۰۶ - ۱۳۹۷/۰۳/۰۴
  13 0
  دوسه ماه تو زندان میمونن بازم آزاد میشن و حرفه ای تر شروع میکنن
 • IR ۱۲:۰۳ - ۱۳۹۷/۰۳/۰۵
  0 0
  مشرق ! از صوتر جوان این دو نفر خجالت نمی کشی نه ؟ چون حیا نداری

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس