کد خبر 857361
تاریخ انتشار: ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۷ - ۱۱:۴۶
بحران کم آبی

حفر و تجهیز چاه‌های جدید، اجاره چاه‌های کشاورزی، قطع انشعابات مربوط به آبیاری فضای سبز و تکمیل تأسیسات تصفیه و گندزدایی آب برای انجام اقدامات اضطراری تأمین، ۴ محور اصلی است.

به گزارش مشرق، شاهین پاکروح معاون نظارت بر بهره‌برداری شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور اظهار داشت: راهکارهای مختلفی در خصوص مدیریت تأمین و مدیریت تقاضا تعریف شده و در قالب پروژه های کوتاه مدت در هر استان در حال انجام است.

این مقام مسئول با بیان اینکه "پیش بینی شده در تابستان سال جاری قریب به 334 شهر در معرض تنش آبی خواهند بود"، گفت: اقدامات اضطراری برای افزایش ظرفیت تأمین و جبران کاهش منابع برای هر استان تعیین شده و مدیران ما در استان طبق یک برنامه زمان بندی در حال اجرای راهکارهای کوتاه مدت برای مهار تنش های آبی هستند.

وی افزود: امیدواریم قبل از آغاز تابستان بتوانیم عمده پروژه های کوتاه مدت را به بهره برداری برسانیم.

بیشتر بخوانید:

احتمال جیره‌بندی آب در بسیاری از استان‌ها

پاکروح در تشریح جزئیات اقدامات اضطراری برای مهار تنش آبی گفت: مقرر شده در کشور تعداد 283 چاه جدید حفر و تجهیز شود، همچنین نشت‌یابی و رفع نشت شبکه‌ها و خطوط انتقال به مجموع طول 16 هزار و 930 کیلومتر آغاز شده است.

وی ادامه داد: نصب 126 هزار و 321 تجهیزات کنترل فشار و مصرف و تعویض 452 هزار و 980 کنتور فرسوده در استانهای با تنش آبی در برنامه قرار دارد.

معاون نظارت بر بهره‌برداری شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور از قطع انشعابات مربوط به آبیاری فضای سبز به عنوان یکی از راهکارهای کوتاه مدت مقابله با تنش آبی خبر داد و گفت: در این زمینه 8 هزار و 549 فقره جداسازی آب فضای سبز در دستور کار قرار گرفته که هم اکنون در استانهای مختلف کشور در حال انجام است.

وی خاطرنشان کرد: حفر و تجهیز چاه‌های جدید، اجاره چاه‌های کشاورزی، قطع انشعابات مربوط به آبیاری فضای سبز و تکمیل تأسیسات تصفیه و گندزدایی آب برای انجام اقدامات اضطراری تأمین، 4 محور اصلی انجام اقدامات اضطراری برای افزایش ظرفیت تأمین و جبران کاهش منابع آب در مقاطع تحت تنش است که پروژه های مربوطه، استان به استان و شهر به شهر در حال اجرا است.

منبع: تسنیم

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس