کد خبر 856818
تاریخ انتشار: ۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۷ - ۲۰:۰۰
کیم تورا

نخست وزیر جدید منطقه خودمختار کاتالونیا در حالی نام ۴ وزیر کابینه خود را اعلام کرد که دو نفر از آن ها در زندان و دو نفر نیز همراه با رئیس سابق دولت محلی در تبعید به سر می برند.

به گزارش مشرق به نقل از خبرگزاری فرانسه، «کیم تورا» (Quim Torra) نخست وزیر جدید منطقه خودمختار کاتالونیا (رئیس دولت محلی) امروز شنبه نام ۴ وزیر کابینه خود که در تبعید و یا زندان به سر می برند را اعلام کرد.

دو نفر از این افراد کسانی هستند که با اتهام آشوب توسط دولت اسپانیا به زندان انداخته شده و دو فرد دیگر نیز  همراه با رئیس مخلوع پیشین این منطقه در تبعید به سر می برند.

بیشتر بخوانید:

پیروزی احزاب جدایی طلب در انتخابات کاتالونیا

اتحادیه اروپا جدایی‌طلبان کاتالونیا را تهدید کرد

رسانه های خبری اعلام کردند که اسپانیا احتمالاً مانع از تشکیل دولت «کیم تورا» به این دلیل خواهد شد.

لازم به ذکر است، دولت محلی کاتالونیا چندی پیش و حدود ۵ ماه پس از انتخاباتی که در این منطقه خودمختار صورت گرفته بود، کیم تورا را به عنوان نخست وزیر انتخاب کرد.

کیم تورا که جدایی‌طلب و بدون وابستگی به حزبی سیاسی محسوب می‌شود، در دومین مرحله انتخابات در پارلمان کاتالونیا در بارسلون توانست اکثریت آرای لازم را کسب کند.

کیم تورا ۵۵ ساله، وکیل دادگستری و نویسنده است و در مقایسه با بسیاری دیگر از سیاستمداران کاتالونیا با مشکلات حقوقی کمتری روبرو بوده است. او جانشین کارلوس پیگدامون رئیس سابق دولت محلی کاتالونیا خواهد شد. تورا را پیگدامون به عنوان نامزد شرکت در انتخابات معرفی کرده بود.

پیگدامون از نامزدی تورا در این انتخابات حمایت کرده بود.

کارلوس پیگدامون رئیس برکنارشده دولت محلی کاتالونیا در پی چند ماه کشمکش با دولت مرکزی در مادرید پس از همه‌پرسی استقلال در اکتبر ۲۰۱۷ که ممنوع اعلام شده بود، روز پنجشنبه گذشته (۱۰ ماه می) از شرکت در انتخابات چشم پوشید و بدین ترتیب راه را برای نامزدی کیم تورا در انتخابات هموار کرد.

پیگدامون که از سوی دادگستری اسپانیا تحت پیگرد است هم اکنون در برلین به سر می‌برد.

منبع: مهر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس