کد خبر 851520
تاریخ انتشار: ۱۰ اردیبهشت ۱۳۹۷ - ۱۸:۰۸
الفتح

یک رهبر ائتلاف الفتح عراق گفت که تهدیدهای حکومت سعودی، این ائتلاف را از عمل به وعده‌های انتخاباتی‌اش به شهروندان، منصرف نخواهد کرد.

به گزارش مشرق، ۱۱ روز بیشتر به برگزاری انتخابات پارلمانی عراق باقی نمانده و بازار بیانیه‌های انتخاباتی ائتلاف‌ها، و نامزدهای این انتخابات همچنان داغ است.

واکنش ائتلاف الفتح به تهدیدات عربستان

به گزارش شبکه العهد، "رحیم الدراجی" از رهبران ائتلاف "الفتح" به ریاست هادی‌العامری گفت: تهدیدهای عربستان، ائتلاف الفتح را از عمل به وعده‌های انتخاباتی‌اش به شهروندان، منصرف نخواهد کرد و ما از تهدیدات سرویس‌های اطلاعاتی وابسته به عربستان نمی‌ترسیم.

پیش از این برخی از منابع عربی خلیج فارس گفته بودند که عربستان با انتخاب نخست‌وزیر عراق از ائتلاف الفتح مخالفت خواهد کرد.

هشدار درباره هدف قرار دادن فرماندهان حشدالشعبی همزمان با انتخابات

"کریم النوری" از رهبران ائتلاف الفتح امروز دوشنبه به طرف‌های منطقه‌ای درباره ضربه زدن به الحشدالشعبی و هدف قرار دادن فرماندهان آن در آستانه برگزاری انتخابات هشدار داد.

وی افزود: بعد از پیروزی‌های محقق شده علیه گروه تروریستی داعش طرف‌های منطقه‌ای و داخلی از راه‌های مختلف تلاش می‌کنند که از فرماندهان و نیروهای  حشدالشعبی انتقام بگیرند.

النوری تاکید کرد که باندهای جنایتکار برای هدف قرار دادن فرماندهان الحشدالشعبی در مرحله آینده برای تحریک افکار عمومی برنامه ریزی می‌کنند و به همین سبب نیروهای امنیتی عملیاتی پیش‌دستانه علیه این نقشه‌ها انجام دادند.

قاسم الزبیدی از مسئولان مالی الحشدالشعبی روز گذشته در منزلش در بغداد ترور شد.

پیش‌بینی مرکز مطالعات استراتژیک عراق درباره نتایج انتخابات

"واثق الهاشمی" رئیس مرکز مطالعات استراتژیک عراق گفت که بر اساس تحلیل‌ها و پژوهش‌ها، ائتلاف النصر به رهبری حیدرالعبادی نخست‌وزیر عراق از بیشترین شانس برای پیروزی در انتخابات آتی برخوردار است و این ائتلاف برنده اول انتخابات خواهد بود و  ائتلاف الفتح به رهبری هادی العامری در مکان دوم، ائتلاف دولت قانون و جریان حکمت ملی در مکان‌های بعدی قرار خواهند گرفت.

منبع: تسنیم

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس