کد خبر 850985
تاریخ انتشار: ۹ اردیبهشت ۱۳۹۷ - ۰۱:۱۷
مریم در اسید سوخت

طی یک ماهه گذشته این دومین اسید پاشی در تبریز است، اینبار «مریم» قربانی یک اختلاف خانوادگی در اسید سوخت.

به گزارش مشرق، کف خیابان روی زمین افتاده است، از ترس دستش را روی صورتش محکم نگاه می‌دارد، صورتش می‌سوزد، دست‌هایش بیشتر؛ اما خب ضارب رهایش نمی‌کند و سعی می‌کند جنایت خود را به سرانجام برساند، ظرف اسیدی که در دست دارد را بلند می کند و شروع می‌کند به ریختن روی صورت مریم، همه را خالی می‌کند تمام یک لیتر را.

مریم در حالی که در جهنم اسید می‌سوزد، فقط سعی می‌کند تا دستش را از روی صورتش کنار نزند، پوستش جلز و ولز می‌کند، می‌سوزد اما کاری از دستش برنمی‌آید، وزن ضارب آنقدر زیاد است که توان کنار زدنش را ندارد، او هم با کمال بی‌رحمی و خونسردی جنایت خود را به سرانجام می‌رساند.

بیشتر بخوانید:

آخرین وضعیت پرونده اسیدپاشی در تبریز

در این بین مرد نگهبان ساختمان مجاور محل جنایت که ظاهراً یک مرکز کوچک تفریحی است از پنجره طبقه بالا شاهد ماجراست، نگهبان با داد و فریاد سعی می‌کند مردم را باخبر کند.

با فریادهای او ضارب دست و پایش را گم می‌کند و دست پاچه پا به فرار می‌گذارد آنقدر با عجله که کیف مدارک و وسایلش را جا می‌گذارد، کیفی که یک قمه هم از داخل آن کشف می‌شود، سلاحی که حکایت از برنامه‌ریزی و عمق خباثت این فرد را دارد. 

مریم زنی که چند روز گذشته در تبریز قربانی حمله فرد اسیدپاش شد و از ناحیه صورت، گردن و دست‌ها به شدت آسیب دید. 

این دومین اسیدپاشی طی یک ماه گذشته در تبریز است، در مورد قبلی معصومه توسط خواستگار خود که از او جواب نه شنیده بود مورد حمله قرار گرفت و خواستگار شیطان‌صفت با ریختن اسید روی صورت، گردن و دست‌های او باعث آسیب جدی و جبران‌ناپذیری شد تا جایی که هنوز بینایی او برنگشته و تلاش‌های پزشکان نیز تا این لحظه بی‌نتیجه بوده است و صورت و پوستش نیز تا به حال سه عمل در پی داشته است.

دعوا زن و شوهری که منجر به جنایت شد

مریم قربانی تازه اسیدپاشی در تبریز جزئیات این جنایت را اینگونه تشریح کرد:

۱۱ سال است که با محمد ازدواج کردم، چند سال اول همه چیز خوب بود، اما کم‌کم بهانه‌گیری و اخلاق‌های بدش را نشان داد، کم‌کم این خلق تند و عصبانیت‌هایش شدت گرفت تا جایی که چندین بار به بهانه‌های مختلف مرا مورد ضرب و شتم قرار داد کافی بود چیزی خلاف میل او باشد مثلاً صدای تلویزیون را زیاد کنم همین بهانه خوبی بود تا دعوا را شروع کند.

چندین بار به خاطر این رفتارش به خانه پدرم رفتم که هر بار با پادرمیانی فامیل و خواست پدرم به خانه برگشتم، اما این رفتارش تمامی نداشت، در کارش هم به مشکل خورده بود و بدهی زیادی داشت، تا جایی که طلبکارانش برایش حکم جلب گرفته بودند و مدتی هم فراری بود، باز هم پدرم و  اهل فامیل کمک کردند و توانستیم رضایت شاکی‌ها را بگیریم. 

اما دوباره روز از نو و روزی از نو، وضعیت هیچ فرقی نکرد، بدتر شدکه بهتر نشد، از خانه بیرون می‌رفت کار هم نمی‌کرد در این اوضاع بچه‌دار هم شدیم گفتم شاید اوضاع بهتر شود و دوباره هیچ اتفاقی نیفتاد او ذاتاً مشکل داشت و در رفتارش تعادل نداشت.


 

مریم در حال انتقال از فرودگاه مهرآباد به بیمارستان

چندین بار تصمیم گرفتم طلاق بگیرم اما باز وساطت خانواده و امیدی که می‌دادند مانع این کار شد و برگشتم سر خانه اول. من اهل زندگی بودم، نمی‌خواستم زندگی‌ام خراب شود و تمام سعی‌ام را کردم که خانواده‌ام را حفظ کنم، اما او اصلاً اهمیت نمی‌داد همیشه بهانه‌گیر بود و رفتار زشت خودش را داشت. تا جایی که مدت زیادی هم من را در خانه زندانی کرد و اجازه خروج از خانه را هم نمی‌داد.

تا بالاخره یک روز تصمیم جدی گرفتم تا طلاق بگیرم، از آنجایی که حق طلاق هم با خودم بود به خانه پدرم رفتم چند مدتی گذشت و مدام تماس و تهدید و گاهی هم التماس ولی من هیچ وقت باورم نمی‌شد که بتواند تهدیدهایش را عملی کند و یا اینکه مرد زندگی باشد و بتوان با او زیر یک سقف زندگی کرد.

خلاصه یک روز با من قرار گذاشت تا با هم صحبت کنیم، به یک کافه در تبریز رفتیم همه چیز خوب بود، مدام تکرار می‌کرد که نمی‌خواهد من را از دست بدهد و نباید از او جدا شوم، من هم به او گفتم که کار نمی‌کند و خرج زندگی را از کجا باید بیاورد و اگر کار کند و زندگی را بچرخاند و رفتارش هم با من درست کند من که چیز زیادی از او نمی‌خواهم. همین‌ها برای من کافی است و به زندگی برمی‌گردم.

فکرش را هم نمی‌کردم اسید داشته باشد

مریم تعریف می‌کند که در راه بازگشت در حال قدم زدن در یک کوچه خلوت بودیم که ناگهان یک ظرف از داخل کیفش در آورد گفت می‌دانی این چیست، گفتم نه، اول گفت بنزین گرفتم برای پاک کردن رنگ، فکر می‌کردم ممکن است آب باشد اصلاً در ذهن من هم چیزی مثل اسید نبود.

دوباره شروع کرد دیوانه‌وار حرف‌هایش را تکرار کردن و من همان پاسخ‌ها را دادم که اگر اصلاح شوی من که چیز زیادی نمی‌خواهم برمی‌گردم ولی ناگهان احساس سوزش زیادی کردم. مایعی که داخل ظرف را روی صورت من ریخته بود از سوزش و صدای پوستم متوجه شدم اسید است. پا به فرار گذاشتم دنبالم می‌دوید و از پشت مرا گرفت و به کف خیابان پرت کرد،  من تنها کاری که توانستم کنم این بود که دستم را محکم روی صورتم نگه دارم و او بی‌رحمانه تمام اسید را تا قطره آخر ریخت. می‌سوختم ولی فریاد هم نمی‌توانستم بزنم آنقدر سنگین بود که توان کنار زدن و فرار کردن را نداشتم. فقط صدای فریاد مردم را شنیدم و بلافاصله از حال رفتم.

اهالی بلافاصله چند بسته آب آوردند و تا آنجایی که می‌شد صورت و دستهایم را شستند همین کار باعث شد صورتم آسیب کمتری ببیند از طرفی دست‌هایم به دلیل اینکه در تماس مستقیم با اسید بود با شدت بیشتری سوخت و الان در وضعیت خوبی نیستم.

اسید پاش فراری است!

این قربانی اسیدپاشی با اشاره به اینکه همسرش توانسته از صحنه این جنایت فرار کند گفت:‌ بعد از این کار هم پا به فرار گذاشت، ظاهراً به تهران رفته امیدوارم که پلیس زودتر او را دستگیر کند چرا که من و خانواده‌ام امنیت جانی نداریم مخصوصاً الان که آب از سرش گذشته.

مریم در تهران تحت نظر بهترین متخصصان

بلافاصله پس از انتشار خبر اولیه مبنی بر این اتفاق، موضوع در کمپین نذر مهربانی مطرح شد.

پس از پیگیری‌های انجام شده و با تلاش‌های دکتر زهرا نظری و دکتر مصطفی ده‌مرده‌ای، مریم امروز برای ادامه درمان به تهران منتقل شد.

به‌گفته نظری یک تیم تخصصی برای درمان معصومه فراهم شده است و تمامی امکانات پزشکی و درمانی برای ادامه روند درمانش به بهترین شکل فراهم است.

نظری افزود: خوشبختانه در دقایق اول این حادثه، صورت مریم با آب فراوان شسته و همین موضوع باعث کمتر شدن عمق سوختگی شده است ولی به هر حال اسید آسیبی که باید را می‌رسانده و تا سالها این بیمار نیاز به درمان و جراحی خواهد داشت.

منبع: فارس

نظرات

 • انتشار یافته: 35
 • در انتظار بررسی: 0
 • غیر قابل انتشار: 8
 • احمد دشتلاری IR ۰۱:۵۸ - ۱۳۹۷/۰۲/۰۹
  29 11
  باید مراجع معظم تقلید (دامت برکاتهم ) فتوایی صادر بفرمایند تا استفاده از اسید و هر نوع ماده خطرناک دیگر که در دعوا و انتقامگیری استفاده میشود حرام شرعی اعلام شود و نمایندگان مجلس هم در این رابطه قوانین مجرمانه و مجازات های پیشگیرانه مصوب کنند تا انشاء الله در آینده دیگر شاهد این وقایع دردناک نباشیم .
  • پویا IR ۰۹:۵۰ - ۱۳۹۷/۰۲/۰۹
   66 5
   فتوا نیازی نیست ، نص صریح قرآن که همان قصاص است اگر اجرا شود ، کسی جرأت نمیکند اینکار را تکرار کند ، فقط قصاص
  • AE ۱۲:۰۸ - ۱۳۹۷/۰۲/۰۹
   14 9
   قصاص قتل هم اعدام هست ,واجرا هم میشود؛آیا کسی جرات کشتن طرف دیگر را ندارد!؟؟؟
 • حسین IR ۰۳:۰۰ - ۱۳۹۷/۰۲/۰۹
  55 4
  چرا برای اسید پاشی اینچنینی حکم اعدام در نظر گرفته نمیشه. روز به روز در سطح جامعه داره بیشتر میشه.
 • IR ۰۳:۰۳ - ۱۳۹۷/۰۲/۰۹
  27 3
  خرید و فروش اسید ممنوع شود یا غلظت اسید طوری باشد که سوزاننده نباشد به هرطریق باید ازشر این " ابزارجرم و جنایت " راحت شد .
 • ناشناس CA ۰۴:۰۵ - ۱۳۹۷/۰۲/۰۹
  23 6
  اسید به مردم نفروشید
  • IR ۱۰:۲۳ - ۱۳۹۷/۰۲/۰۹
   17 4
   پاک کردن صورت مسئله!!... نفروشید ... فیلتر کنید.... دسترسی نباشه... نبینید .... و...
 • محمود IR ۰۴:۰۹ - ۱۳۹۷/۰۲/۰۹
  31 3
  اگه اون بیشرف قبلی اعدام شده بود دیگه این یکی جرات اسیدپاشی نداشت. سنگسارش کنید تا دیگه کسی جرات نکنه اسیدپاشی کنه که تا آخر عمرشون این بدبختا زجر میکشن و همه شون آرزو میکنن که ای کاش مرده بودیم
 • IR ۰۶:۲۵ - ۱۳۹۷/۰۲/۰۹
  15 1
  به کجا می رویم
 • AE ۰۶:۳۱ - ۱۳۹۷/۰۲/۰۹
  17 0
  یه فکر اساسی برای اسید پاشی باید کرد
 • IR ۰۶:۴۳ - ۱۳۹۷/۰۲/۰۹
  30 4
  این لی شرف وحشی رو باید توی ظرف اسید حل کرد و فیلمش رو هم لایو پهش کرد تا دیگه کسی جرات همچین خباثتی رو نداشته باشه
 • IR ۰۶:۴۳ - ۱۳۹۷/۰۲/۰۹
  9 3
  این لی شرف وحشی رو باید توی ظرف اسید حل کرد و فیلمش رو هم لایو پهش کرد تا دیگه کسی جرات همچین خباثتی رو نداشته باشه
 • AE ۰۶:۵۷ - ۱۳۹۷/۰۲/۰۹
  9 10
  شوهره بدهکار بوده به طوری که طلبکارهایش برایش حکم جلب هم گرفته بودند .... بعد زنش تصمیم می گیرد در این اوضاع بچه دار هم بشود ! " با خودم گفتم شاید اوضاع بهتر بشود و دوباره هیچ اتفاقی نیفتاد !!! "
 • IR ۰۷:۲۶ - ۱۳۹۷/۰۲/۰۹
  13 4
  باید اعدام برای اسید پاشان اجرایی شود اعدام حکم خوبی است اختلاف داری قانون هست برو از.راه درستش اقدام کن
 • IR ۰۷:۵۵ - ۱۳۹۷/۰۲/۰۹
  11 3
  به فوریت درمانش کنید شماره حساب بگذارید 20 میلیون شخصا کمک میکنم
 • IR ۰۷:۵۵ - ۱۳۹۷/۰۲/۰۹
  7 1
  به فوریت درمانش کنید شماره حساب بگذارید 20 میلیون شخصا کمک میکنم
 • US ۰۸:۰۹ - ۱۳۹۷/۰۲/۰۹
  14 5
  لعنت بر اين پدران كه دختران خود را مجبور ميكنند با شوهران رواني زندگي كنند تا چنين عاقبتي پيدا كنند . چرا اين زن جوان و زيبا بايد به اين روز أسف بار بيفتد چًون پدرش خواسته ؟ پس لعنت بر اينگونه پدران
 • ناشناس IR ۰۸:۳۰ - ۱۳۹۷/۰۲/۰۹
  16 1
  بایدحکم اسیدپاش قصاص واعدام باشد زیرا علاوه برسوختگی شدید باعث ازبین رفتن اعضای بدن وبه راحتی هم قابل جبرا ن نیست.
 • IR ۰۸:۳۸ - ۱۳۹۷/۰۲/۰۹
  15 0
  اسید پاشی جرم عادی نیست که قصاص بشه، باید اسید پاشو با شکایت متولی عمومی جامعه اعدام کنند چون امنیت مردم رو نشونه میگیره. اصلا هم به بخشش یا عدم بخشش قربانی ربط نداره.
 • IR ۰۹:۲۳ - ۱۳۹۷/۰۲/۰۹
  16 2
  مصداق مفسد فی الارض کی هست؟ فقط کسی که علیه نظام حرف بزنه؟ چرا این آشغال های اسید پاش رو اعدام نمی کنین؟ البته جای تعجب نداره. وقتی پرونده حمله داعش به مجلس با اون ابعاد و گستردگی بعد یک سال تازه به دادگاه رسیده این خانم هم باید با کفش های آهنی دنبال دیه و قصاص باشه و آخرش هم بگن چون زنی نصف آدمی.
 • IR ۰۹:۳۴ - ۱۳۹۷/۰۲/۰۹
  15 1
  خدایی کی میخوایید اسید رو تو جامعه جمع کنید؟
 • IR ۰۹:۳۴ - ۱۳۹۷/۰۲/۰۹
  16 0
  یک 200 کیلویی بشینه رو شکم مرده و اجازه حرکت کردن بهش نده و با همین خونسردی اسید رو یواش یواش روی دست و صورت و همه جاش بریزه کسی هم اب دست یارو نده تا اسید تا مغز استخونش برسه.این یعنی قصاص.بیشرف
  • IR ۱۶:۱۹ - ۱۳۹۷/۰۲/۰۹
   0 0
   فايده ندارد فروش. و خريد اسيد إعدام فوري
 • آقای جعفری شوشتر US ۰۹:۵۰ - ۱۳۹۷/۰۲/۰۹
  8 1
  سلام آخر تا کی باید شاهد این جور فاجعه فاجعه فاجعه فاحعه فاجعه ها باشیم چرا قانون بشدت بشدت بشدت بشدت بشدت برخورد بیشتر نمی کنه تا اینجور فاجعه فاجعه فاجعه ها پیش نیاد ....تا کی ؟تا کی؟
 • آقای جعفری شوشتر US ۰۹:۵۴ - ۱۳۹۷/۰۲/۰۹
  10 1
  به همون مقدار اسید باید قصاص بشه حادثه نیست فاجعه فاجعه فاجعه است هردم اسید پاشی هردم چه خبره قانون باید خیلی خیلی محکم تر برخورد کنه طوری که حتی فکر این کار به سر کسی نیفته ودر اسرع وقت دادرسی بشه ...
 • تنها IR ۱۰:۰۹ - ۱۳۹۷/۰۲/۰۹
  6 1
  دوبار اعدام کنن درس میشن خیلی بی انصافیه
 • رضا IR ۱۰:۲۵ - ۱۳۹۷/۰۲/۰۹
  6 3
  فروش اسید باید با تایید یک مرجع قانونی باشه مثلا بسیج مساجد نامه تاییدیه بده
 • IR ۱۰:۲۹ - ۱۳۹۷/۰۲/۰۹
  7 0
  باز جای شکرش باقیه اینجا مردم به داد مریم رسیدن و با آب صورتش رو شستن و گرنه صورتش بدتر از این میشد
 • IR ۱۰:۴۱ - ۱۳۹۷/۰۲/۰۹
  9 0
  و لکم فی القصاص حیوه یا اولی الالباب اکر از همان مورد اول اسید پاشی قصاص فورا انجام شده بود تا حالا کار به اینحا نکشیده بود.
 • علی IR ۱۱:۲۵ - ۱۳۹۷/۰۲/۰۹
  5 0
  اهای قوضات محترم که حکم میدید تحویل بگیرید تا کی باید ادامه داشته باشه اسید باشیدن روی دست و صورت ادمها تا کی اسید سلاح کرم هست نه سلاح سرد حکمش حکم سلاح گرم هست باید مجازات بشن که دست به این جنایت بزرگ میزنند
 • IR ۱۱:۵۲ - ۱۳۹۷/۰۲/۰۹
  1 1
  تا زمانی که بیکارانی که در کار مواد مخدر هستند رو اعدام کنیم ولی اسیدپاشی حکمش اعدام نباشد باید منتظر اسیدپاشی ها باشیم. . چرا این دستگاه حاضر نیست به جای قاضی و دادیار و کارمند دختر از فقهای عادل که مسلط به مبانی قضای اسلامی هستند استفاده کند؟ واقعا چرا؟ شک نکنید یک قاضی مجتهد عادل حق دارد حکم اعدام برای اسید پاشی که در واقع مفسد فی الارض هست صادر کند البته اگر قوانین غلط جلوی اور ا نگیرد
 • زیبا احمدپور از تبریز US ۱۲:۰۱ - ۱۳۹۷/۰۲/۰۹
  0 0
  وای خدا دارن شهر منو بدنام میکنن! چرا اسید عشق دل شکستن کینه طلاق دروغ خیانت یک طرف خب عین ادم قانونی حلش کنید چرا تو صورت دختر مردم اسید می پاشید! بیشترش به خاطر دوستی های نافرجام قبل ازدواجه خدا بهشون سلامتی و صبر بده
 • زیبا احمدپور از تبریز US ۱۲:۰۱ - ۱۳۹۷/۰۲/۰۹
  2 0
  وای خدا دارن شهر منو بدنام میکنن! چرا اسید عشق دل شکستن کینه طلاق دروغ خیانت یک طرف خب عین ادم قانونی حلش کنید چرا تو صورت دختر مردم اسید می پاشید! بیشترش به خاطر دوستی های نافرجام قبل ازدواجه خدا بهشون سلامتی و صبر بده
 • US ۱۲:۰۲ - ۱۳۹۷/۰۲/۰۹
  24 2
  به نظر من با متهم اسید پاش باید در ملا عام برخورد قانونی بشه انهم ریختن اسید بروی صورتش هست و اعدام بشه در غیر اینصورت اسید پاشی رواج پیدا میکنه
  • IR ۱۶:۱۹ - ۱۳۹۷/۰۲/۰۹
   0 0
   همه چي درست شد

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس