قلعه نویی

سرمربی تیم فوتبال ذوب‌آهن ابراز تمایل کرد فصل آینده نیز در این تیم بماند.

به گزارش مشرق، امیر قلعه‌نویی در نشست خبری پیش از دیدار تیمش مقابل نفت تهران اظهار داشت: از همه عزیزانی که برای لیگ زحمت کشیدند از جمله سازمان لیگ، یگان ویژه، اورژانس، هوادران اصحاب رسانه تشکر می‌کنم. شما خبرنگاران می‌توانید ایرادهای ما را با قلم خوب‌تان نشان دهید. فردا سخت‌ترین بازی فصل‌مان را مقابل نفت پیش رو داریم.

وی در ادامه افزود: امیدوارم حاصل زحمات یک ساله‌مان را در بازی با نفت ببینیم. امیدواریم مثل همان بازی که در تاشکند مقابل لوکوموتیو و در اصفهان مقابل سپاهان داشتیم، مقابل نفت هم بازی خوبی پیش رو داشته باشیم.

سرمربی تیم فوتبال ذوب آهن تصریح کرد: خدا نگذرد از آنهایی که فوتبال را به این روز انداختند. قبلا تیم‌هایی مثل بانک ملی دارایی پاس، راه آهن و ... داشتیم. امروز این تیم ها کجا هستند؟

وی با ابراز تأسف از سقوط تیم نفت ادامه داد: ما 10 سال اعتراض کردیم اما دوستان به ما حمله کردند. امروز می‌بینیم همان‌ها حرف‌هایی می‌زنند که ما 10 سال پیش می‌زدیم.

قلعه نویی در ادامه بیان کرد: نفت تهران دو یا سه سال پیش از حیثیت فوتبال ایران در عربستان دفاع کرد اما با سیاست‌های آنهایی که نمی‌شود اسم‌شان را مدیر گذاشت، این تیم به این روز افتاد. آقای افاضلی و دوستانش زحمت کشیدند اما تیم خوب نفت به دسته اول سقوط کرد. در کل امیدوارم فردا کیفیت زمین اجازه دهد یک بازی خوب را مقابل نفت داشته باشیم. من زمین بازی فردا را ندیده‌ام و نمی‌توانم فعلا قضاوتی داشته باشم و فقط می‌توانم امیدوار باشم که زمین برای بازی فردا خوب و مساعد باشد.

وی در مورد آینده‌اش در این تیم عنوان کرد: دوست دارم در ذوب آهن بمانم. به هر حال یک نهالی است که در این تیم کاشته‌ایم و علاقه‌مند هستیم که به کارمان ادامه دهیم، البته برای فصل آینده شرایط متفاوت است چرا که رقابت در لیگ سخت‌تر خواهد شد. تیم‌هایی چون سپاهان و تراکتور تقویت می‌شوند و تیم‌هایی مانند سایپا و فولاد هم قطعا در جمع مدعیان قرار خواهند گرفت. من به باشگاه برنامه‌ام را ارائه داده و گفته‌ام برای فصل آینده باید برای حفظ جایگاه و ارتقای آن بجنگیم. اگر خواسته‌های مرا قبول کردند مخلص‌شان هم هستم. اگر گفتند نه، می‌رویم. خوشبختانه اینجا مثل جاهایی نیست که دستمزد ما را ندهند. جاهای دیگر، ما با وجود اینکه قهرمان‌شان کردیم و سهمیه آوردیم، یک میلیارد و 800 میلیون طلبکاریم اما خوشبختانه در ذوب آهن شرایط فرق می‌کند و مدیریت و هیئت مدیره باشگاه که جا دارد از آنها تشکر کنم، حق و حقوق‌مان را دادند. در نیم فصل اول یکسری مشکلاتی داشتیم که نمی‌خواهم به آنها ورود پیدا کنم و در نیم فصل دوم روند خوبی را طی کردیم.

سرمربی تیم فوتبال ذوب آهن در پاسخ به این سوال که آیا برای فصل کادرش را تغییر خواهد داد یا خیر، گفت: من به همه دستیارانم خسته نباشید می‌گویم چه داخلی و چه خارجی همه مخلصانه کار کردند و ان شاءالله کارمان را ادامه دهیم.

قلعه نویی در مورد بحث‌هایی که در ارتباط با برخی بازیکنان ذوب آهن در نیم فصل اول پیش آمد و گفته می‌شد آنها کم کاری کردند، تصریح کرد: نه نگویید کم کاری چون آنها خدای ناکرده نیت‌شان کم کاری نبود، بلکه حضور ذهن نداشتند. نمی‌خواهم به گذشته و اتفاقاتی که در این رابطه رخ داد، برگردم. مطمئن باشید بدون اجازه خدا برگی از درخت نمی‌افتد اما در مورد هاشم بیک‌زاده دیدید که صحبت‌هایی مطرح شد و واقعیت برای مردم روشن شد. سه بازیکن ما در نیم فصل اول از نظر ذهنی بهم ریخته بودند که دو نفر آنها را بعد از بازی با فولاد متوجه شدیم که سرباز شده‌اند. هر سه آنها در شرایط ایده‌آل نبودند و احسان پهلوان را دیدید که در نیم فصل دوم چقدر خوب کار کرد. او در سال‌های قبل هم در ذوب آهن عالی کار می‌کرد اما در زمان ما خوب نبود.

وی در این باره اضافه کرد: در یک بازی ما دو بر صفرجلو بودیم اما یکسری اتفاقات افتاد که نتیجه تغییر کرد. من حساب کردم حدود 10 امتیاز به خاطر همین مسائل از دست ما رفت، در غیر این صورت در کورس قهرمانی بودیم. بزرگی گفت صداقت تنها امتحانی است که تقلب ندارد. آنهایی که راه راست رفتند موفق بودند اما آنهایی که به جاده خاکی زدند الان حال و روزشان مشخص است و همه می‌بینند که چطور به مشکل خوردند. نمی‌خواهم این قضیه را خیلی باز کنم اما کاش این سه بازیکن زودتر به ما اعلام می‌کردند که حضور ذهن ندارند، البته آنها سرمایه های ذوب‌آهن هستند و ان‌شاءالله به جمع مابرمی‌گردند البته یک نیم فصل شرایط ایده‌آلی نداشتیم.

سرمربی تیم فوتبال ذوب آهن در پاسخ به سوال خبرنگار دیگری که آیا نمی‌خواهد برخی مسائل را باز کند، گفت: مردم آنچه را که باید بدانند را می‌دانند. آنها حقایق را متوجه شدند. اگر تختی نامش ماندگار بود به خاطر مدال‌هایش نبود، چرا که بودند افرادی که بیشتر از او مدال کسب کردند. تختی به خاطر کارهای خوبش ماندگار ماند. این جام‌ها می‌آید و می‌رود اما حقایق می‌ماند.

 در ادامه خبرنگاری به فعالیت برخی برای نقل و انتقالات اشاره کرد و اینکه دنبال شاه مهره ها هستند. وی از قلعه نویی پرسید که چه برنامه‌ای برای حفظ شاه‌مهره‌های تیم ذوب آهن دارید که سرمربی ذوب‌آهن گفت: ما یک شاه‌مهره داشتیم که آن هم مجموعه ذوب آهن بود. معتقدم هر بازیکنی که با قلبش بازی می‌کند و دوست دارد در تیم بماند باید بماند اما اگر بازیکنی بخواهد به تیم دیگری برود اگر منافع او و باشگاه لحاظ شود با جدایی‌اش موافقت خواهیم کرد.

وی به علاقه بازیکنان و مربیان به حضور در تیم‌های استقلال و پرسپولیس اشاره کرد و یادآور شد: اواسط فصل گذشته مرتضی تبریزی بازیکن تیم ما را خواستند. ما به باشگاهی که او را می خواست پیشنهاد دادیم دو بازیکن که یکی سکونشین و دیگری نیمکت نشین بود را به ما بدهند اما آنها موافقت نکردند.

سرمربی تیم فوتبال ذوب آهن در ادامه به تمجید از مرتضی تبریزی پرداخت و گفت: شاید اگر تبریزی 5 سال پیش زیرنظر من کار می‌کرد الان 70 تا 80 بازی ملی داشت. او بازیکن توانمند و خوبی است که قطعا در سال‌های آینده بهتر از این هم خواهد شد.

قلعه نویی ضمن تأکید دوباره بر اینکه بازیکن باید با قلبش بازی کند، تصریح کرد: این طبیعی است که بازیکن دوست داشته باشد به پرسپولیس یا استقلال و یا سپاهان و تراکتورسازی و ... برود. بازیکن دوست دارد جایی برود که جمعیت باشد کما اینکه مربیان هم چنین تمایلی دارند اما من باز هم تأکید می‌کنم تنها اگر منافع باشگاه و بازیکن لحاظ شود موافق انتقال خواهیم بود.

وی همچنین در پاسخ به خبرنگاری که گفت ایا او موافق حضور بازیکنان تیمش در تیم ملی در آستانه بازی های حساس لیگ قهرمانان آسیا خواهد بود یا خیر گفت: اجازه دهید در مورد چیزی که هنوز نرسیده است، حرف نزنیم.

سرمربی تیم فوتبال ذوب آهن درخاتمه تصریح کرد: در بین بازیکنان شاخص ما از نفراتی چون تبریزی رحمانی و .. یاد کردیم اما اینجا جا دارد تمجیدی از رشید مظاهری دروازه بان خوب‌مان داشته باشم. من نزدیک 20 سال است که در مربیگری سابقه دارم اما در این مدت دروازه بانی به این خوبی و با اخلاقی ندیده بودم. او در تیم ما خیلی زحمت کشید و یکی از دلایل موفقیت تیم ذوب‌آهن بود.

منبع: تسنیم

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس