حقوق و مزایا

طبق اطلاعات اعلام شده خزانه از سوی وزارت اقتصاد ۱۵۷۷ دستگاه اداری در فروردین سال جاری حقوق، مزایا و پرداخت‌ اجتناب ناپذیر از بودجه عمومی دریافت کرده‌اند.

به گزارش مشرق، رئیس جمهور بر اساس دستوری به وزیر اقتصاد ماموریت داد تا تمام پرداختی‌های خزانه در دسترس عموم قرار گیرد و مشخص شود که چه تعداد دستگاه و به چه میزان اعتبار از محل بودجه عمومی دریافت می‌کنند.

طبق گزارش سامانه جامع خزانه‌داری الکترونیکی، پرداخت‌های نقدی مربوط به حقوق و مزایای مستمر و سایر هزینه‌های اجتناب‌ناپذیر مربوط به ۱۵۷۷ دستگاه که از بودجه عمومی کشور استفاده می‌کنند، منتشر شده است.

این گزارش فاقد رقم کل پرداختی هزینه‌های جاری تا تاریخ دوم اردیبهشت سال ۹۷ است و نیز هزینه مربوط به طرح‌های عمرانی نیز در آن منتشر نشده است که در صورت شفاف شدن این بخش‌ها می‌تواند شفافیت پرداختی‌ها و میزان مصارف دستگاه‌های مشمول را ارتقاء دهد.

طبق این اطلاعات، وزارت اقتصاد برای فروردین ماه سال جاری بیش از ۴ میلیارد و ۷۹۸ میلیارد تومان حقوق و مزایای کارکنان پرداخت کرده است.

همچنین زیرمجموعه این وزارتخانه شامل سازمان سرمایه‌گذاری‌ و کمک‌های فنی اقتصادی ۴۸۲ میلیون تومان، پژوهشکده آمار اقتصادی ۷۱ میلیون تومان، سازمان امور مالیاتی ۱۰۱ میلیارد و ۹۱۵ میلیون تومان و گمرک ۱۸ میلیارد و ۱۴۳ میلیون تومان حقوق و مزایا و سایر هزینه‌های اجتناب ناپذیر تا دوم اردیبهشت ماه دریافت کردند.

سیدرحمت‌الله اکرمی معاون نظارت مالی وزیر اقتصاد و خزانه‌دار کل کشور پیشتر اظهار داشت: براساس دستور شماره  ۱۲۹۵۶۰ رئیس جمهور در مورد تکریم حقوق شهروندی و ابلاغ ضوابط اجرایی بودجه ۱۳۹۷، کلیه پرداخت‌های مرتبط با هزینه‌های عمومی دولت از امروز در اختیار عموم مردم قرار گرفته است.

منبع: فارس

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 3
 • در انتظار بررسی: 0
 • غیر قابل انتشار: 0
 • IR ۰۸:۲۵ - ۱۳۹۷/۰۲/۰۳
  1 0
  امور مالیاتی تمام درآمد مالیاتی را بلعیده است
 • IR ۰۸:۳۵ - ۱۳۹۷/۰۲/۰۳
  0 0
  4 هزار میلیارد تومان و ...
 • اسکندری IR ۱۱:۴۱ - ۱۳۹۷/۰۲/۰۳
  0 0
  به به چه ترفندهایی؟! این یعنی پاک نمودن صورت مسئله ودور زدن مصوبه نمایندگان مجلس که در ماده 29 برنامه پنج ساله ششم توسعه، دولت را موظف کرده سیستمی طراحی نماید که حقوق ودریافتیهای کلیه وزراء، مسؤلین ،مدیران را به صورت شفاف در دسترس نهادهای نظارتی وعموم مردم باشد. ببینید چه ترفند وشگرد خاصی را بکار برده و رئیس جمهور به خزانه دستور داده که حقوق ومزایای دستگاههای اجرایی را به صورت سربسته و تجمعی در دسترس عموم قرار بگیرد تا بدینوسیله آب را گل آلود کرده برای مردم مشخص نباشد حقوق ودریافتیهای نور چشمیها و نجومی بگیران هر کدام چه مبالغی است

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس