جرمی هانت

وزیر بهداشت و سلامت بریتانیا شبکه های اجتماعی را به اعمال قوانین جدید برای حفاظت از کاربران کم سن و سال تهدید کرده است.

به گزارش مشرق به نقل از رویترز، "جرمی هانت" وزیر بهداشت بریتانیا تهدید کرده است که دولت لندن قوانین جدیدی را علیه شبکه های اجتماعی وضع خواهد کرد، مگر آنکه این شبکه های اجتماعی اقدامات بیشتری را برای حفاظت از کاربران کم سن و سال و جوان که از خدمات این شبکه ها استفاده می کنند، انجام دهند.

بیشتر بخوانید:

برخورد کشورهای جهان با پیام‌رسان‌های غیربومی

وی در ادامه تاکید کرد: شبکه های اجتماعی چشم خود را به روی تاثیری که این شبکه ها بر کودکان و افراد کم سن و سال دارد ، بسته اند.

این اظهارات در شرایطی است که عملکرد فیسبوک و سایر شبکه های اجتماعی به خاطر تاثیری که بر کودکان و نوجوانان دارد، به شدت زیر ذره بین قرار گرفته است.

گوگل و فیس بوک اعلام کرده اند که متعهد به حفاظت از کودکان هستند و حاضر به اتخاذ تدابیر و اقدامات جدیدی برای کمک در این زمینه هستند.

هانت به این موضوع اشاره نکرده است که دولت بریتانیا چه نوع قوانینی را علیه شبکه های اجتماعی وضع خواهد کرد ولی به شبکه های اجتماعی و شرکت های وب تا پایان آوریل فرصت داده است تا تدابیر ویژه ای را برای مقابله با ناامنی سایبری و کنترل زمانی که کودکان و نوجوانان در اینترنت سپری می کنند، اتخاذ نمایند.

وزیر بهداشت بریتانیا در مقاله ای که در ساندی تایمز منتشر شده، نوشته است: اقدامات راضی کننده ناچیزی برای ارتقای حمایت و حفاظت از کودکان در شبکه های اجتماعی و سرویس های آنلاین اتخاذ شده است ولی واکنش کلی به شدت محدود بوده و رویکرد داوطلبانه نمی تواند به تنهایی کافی باشد.

دولت بریتانیا نیز به تازگی گزارشی را درباره تاثیراتی که شبکه های اجتماعی مثل فیس بوک، توئیتر و اسنپ چت بر بهداشت روانی کودکان داشته، منتشر کرده است.

بریتانیا طی سال های اخیر در زمینه های مختلفی با شرکت های فناوری و شبکه های اجتماعی درگیر بوده است، از جمله پرداخت مالیات، اقدام علیه نشر و گسترش اخبار جعلی و محتواهای افراطی و استفاده از اطلاعات شخصی کاربران.

منبع: تسنیم

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس