002.jpg

نزدیک به ۵۰ درصد از مناطق اشغالی استان های ادلب، حلب و حماه به تصرف ائتلاف تروریستی تحریر سوریه درآمده است.

به گزارش مشرق، آخرین تحولات میدانی از شمال استان حمص و جنوب استان حماه حاکیست، عملیات نیروهای ارتش سوریه برای پاکسازی مناطق اشغالی ادامه دارد و عناصر تروریستی ضربات سنگینی را در محورهای مختلف متحمل شده اند.

در 48 ساعت گذشته، نیروهای سوری با حملات گسترده و چند جانبه علیه عناصر تروریستی موفق شدند حدود 12 شهرک و روستا را به کنترل خود در بیاورند؛ در جریان این درگیری ها 60 تن از تروریست ها کشته و زخمی شدند.

**برای مشاهده نقشه در اندازه بزرگ روی عکس کلیک کنید**

در این عملیات، روستاها و شهرک های « الحبیه، الجاسیه، ظهره الجاسیه، جبل الجن، بین الری، وادی الخنازیر، قبرالشیخه، ظهره جبابی، وادی القرباط، خربه بربره، تل الناعوره» از اشغال عناصر ترویستی خارج شدند.

با پاکسازی این مناطق، نیروهای ارتش سوریه یک گام دیگر به دروازه ورودی شهر راهبردی « الرستن» نزدیک شدند؛ این شهر مهم ترین پایگاه تروریست ها در منطقه محسوب می شود که مناطق اشغالی تروریست ها را در شمال استان حمص و جنوب استان حماه به یکدیگر متصل می کند.

به گزارش مشرق، نیروهای سوری در روزهای گذشته حملات سنگین عناصر تروریستی را در جنوب استان حماه و شمال استان حمص که با هدف اشغال مجدد مناطق آزاد شده صورت گرفت، دفع کردند.

عناصر تروریستی حملات خود را از مناطق « السطحیات و تلول احمر» علیه مواضع نیروهای ارتش سوریه در منطقه « تل الذره و قبه الکردی» انجام دادند و درصدد بودند خود را به نزدیکی محور غربی شهرک « سلمیه» برسانند.

درگیری ها در این محور بیش از 5 ساعت ادامه یافت و در نهایت نیروهای سوری موفق شدند حملات ترورریست ها را در این محور دفع کنند؛ در جریان این درگیری ها حدود 25 تن از تروریست ها به هلاکت رسیدند.

درگیری ها میان نیروهای ارتش سوریه و عناصر تروریستی در حومه منطقه « قبه الکردی» به صورت نسبی در جریان است؛ نیروهای ارتش مواضع خود را در روستای « الحمرات» در شمال استان حمص تثبیت کردند.

به گزارش مشرق، در روزهای گذشته، 9 تن از فرماندهان سرشناس گروه های تروریستی به نام های « تمام عبدالجلیل مروان، راکان ترکی الرضا، فراس العکاری، عبدالکریم العکاری، طه العکاری، عبد المنعم مطر، محمد سلیمان، رضا مطر و سلطان مطر» به هلاکت رسیدند.

از جبهه جنوبی استان ادلب و شمال استان حماه هم خبر می رسد، درگیری های سنگین میان عناصر تروریستی « هیات تحریر الشام و تحریر سوریه» در مناطق اشغالی همچنان ادامه دارد و طرفین مواضع یکدیگر را به شدت هدف قرار می دهند.

خبرها از شهرک « کفرسنجه» در جنوب استان ادلب حاکیست، شمار زیادی از اهالی در نتیجه درگیری تروریست ها کشته و زخمی شدند و خسارت های سنگینی به اموال عمومی و شهروندان وارد شده است.

**برای مشاهده نقشه در اندازه بزرگ روی عکس کلیک کنید**

عناصر تروریستی تحریر سوریه ( مورد حمایت دولت ترکیه) در جریان درگیری ها توانستند، روستای « کفرعین» را در غرب شهرک « خان شیخون» را به اشغال خود در بیاورند اما روستاهای « صهیان و ارمنایا» در جنوب ادلب میان طرفین دست به دست می شود. در 4 روز گذشته حدود 175 تن از تروریست ها در جریان درگیری ها با یکدیگر به هلاکت رسیدند و 315 تن دیگر از طرفین زخمی شدند.

به گزارش مشرق، ائتلاف تروریستی تحریر السوریه اواخر بهمن ماه سال گذشته با کمک دولت ترکیه برای حذف گروه تروریستی هیات تحریر الشام (حبهه النصره) از  صحنه تحولات میدانی شمال سوریه تشکیل شد.

در حال حاضر، نزدیک به ۵۰ درصد از مناطق اشغالی استان های ادلب، حلب و حماه به تصرف ائتلاف تروریستی تحریر سوریه درآمده و عناصر تروریستی هیات تحریر الشام هم با بازپس گیری برخی نقاط موفق شدند بیش از ۵۰ درصد مناطق اشغالی را همچنان تحت تسلط داشته باشند.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

نظرات

 • انتشار یافته: 9
 • در انتظار بررسی: 1
 • غیر قابل انتشار: 2
 • IR ۱۳:۵۵ - ۱۳۹۷/۰۲/۰۲
  17 25
  پس کی میخاید سراغ کردها و داعش برید
  • IR ۱۵:۰۱ - ۱۳۹۷/۰۲/۰۲
   25 15
   آسیاب به نوبت! نوبت همه تروریستها میرسه! اول مزدوران عردوغان بعد مزدوران ی پ گ امریکایی
 • IR ۱۴:۰۱ - ۱۳۹۷/۰۲/۰۲
  6 21
  از دست تو مشرقخا کبرسر
  • IR ۱۵:۰۰ - ۱۳۹۷/۰۲/۰۲
   13 3
   شکست تروریستها بهت فشار آورده؟؟؟!!!!
 • IR ۱۴:۰۱ - ۱۳۹۷/۰۲/۰۲
  3 8
  فیلمه همش
 • احمد انقره وي TR ۱۴:۱۷ - ۱۳۹۷/۰۲/۰۲
  5 23
  شاید اینها از نظر شما تيروریست باشند، اما از نگاه تورکیه و تورکها اینها همچون برادران خلافت اسلامی و خلیفة المسلمين ابوبکر البغدادی مجاهدین اسلام هستند
  • مهدی GB ۰۶:۴۹ - ۱۳۹۷/۰۲/۰۳
   0 1
   اگر اینطور که میگی هست، پس باید خلافت ترکیه را به ابوبکر بغدادی واگذار کنند.!!!!
 • IR ۱۴:۴۳ - ۱۳۹۷/۰۲/۰۲
  27 21
  لعنت بر ترکهای تروریست
  • US ۰۲:۱۴ - ۱۳۹۷/۰۲/۰۳
   44 3
   لعنت بر کردهای تروریست

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس