کد خبر 848725
تاریخ انتشار: ۱ اردیبهشت ۱۳۹۷ - ۱۶:۱۵
متهمان

14 عضو یک باند تبهکاری که شبانه به خانه‌های اعیانی در پایتخت دستبرد زده و 50 میلیارد از اموال آنها را سرقت کرده بودند در دادگاه محاکمه می‌شوند.

به گزارش مشرق، این باند 14 عضو داشت که چهار نفرشان، دو به دو با هم برادر و سابقه دار بودند.

آنها در مدت دو سال به خانه‌های اعیانی در شمال و شمال غرب تهران دستبرد می‌زدندو تحت تعقیب دو پایگاه پلیس آگاهی تهران بودند.

آنها یکی پس از دیگری از خرداد تا مهر سال گذشته در عملیات‌ پلیسی ماموران پایگاه سوم پلیس آگاهی و با دستور بازپرس شعبه ششم دادسرای ناحیه 34 تهران دستگیر شدندو در بازرسی از خانه هایشان برخی اموال دزدی کشف شد.

بیشتر بخوانید:

جزئیات دستگیری سارقان خودپردازها

تحقیقات نشان می‌داد آنها دستگاه‌های فلزیاب با خود داشتند و با کمک آن، محل مخفی کردن گاوصندوق و طلاها را پیدا می‌کردند و اگر در گاوصندوق‌ها باز نمی‌شد آن را به کارگاه در و پنجره‌سازی برده و تخریب می‌کردند.

اموال سرقتی شامل پول، طلا، سکه، نقره، ساعت‌های گرانقیمت، ظروف نقره و فرش‌های ابریشم بود که ارزشی بیش از 50 میلیارد تومان داشت.

آنها پول‌های به دست آمده از راه دزدی را به حساب همسران خود واریز می‌کردند و با بخشی هم خودروی گرانقیمت، خانه و ویلا خریده یا اجاره می‌کردند. حتی همسر یکی از اعضای باند با صحنه‌سازی و بیمار جلوه دادن شوهرش می‌خواست مقدمات فرار او را فراهم کندکه موفق نشد.

متهمان بعد از پایان تحقیقات روانه زندان شدند و چند روز پیش هم در آخرین جلسه بازپرسی، گفته‌های خود را درباره نحوه سرقت هایشان تکرار کردند.

براساس قرار جلب به دادرسی متهمان، سرکرده باند به نام محسن به اتهام مشارکت در تشکیل باند سازمان یافته مجرمانه سرقت، 11 فقره سرقت حدی، 46 فقره سرقت تعزیری، جعل مهر یک شرکت و جعل مهر شورای یکی از روستاهای مشهد، سامان متهم ردیف دوم به اتهام مشارکت درتشکیل باند سازمان یافته و مجرمانه سرقت و مشارکت در هشت فقره سرقت حدی و مشارکت در 39 فقره سرقت تعزیری در شب از خانه شاکیان، علی متهم ردیف سوم به اتهام مشارکت در تشکیل باند سازمان‌یافته مجرمانه سرقت و مشارکت در پنج فقره سرقت حدی و مشارکت در 22 فقره سرقت تعزیری در شب از شاکیان، وحید متهم چهارم به اتهام مشارکت در تشکیل شبکه سازمان‌یافته مجرمانه سرقت از خانه‌ها و مشارکت در چهار فقره سرقت حدی و مشارکت در پنج فقره سرقت تعزیری در شب در دادگاه محاکمه می‌شوند.

متهم ردیف پنجم هم به اتهام مشارکت در یک فقره دزدی حدی و مشارکت در سه فقره سرقت تعزیری، متهم ششم به اتهام مشارکت در چهار فقره سرقت تعزیری و متهمان هفتم تا چهاردهم به اتهاماتی ازجمله تحصیل اموال سرقتی و فروش این اموال و تحصیل مال نامشروع در دادگاه محاکمه می‌شوند.

منبع: جام جم آنلاین

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس