کد خبر 846622
تاریخ انتشار: ۲۵ فروردین ۱۳۹۷ - ۱۵:۰۰
محمد ایمانی

آنها که آمریکا را بزک می کردند و نمایش قدرت نظامی و انجام رزمایش و رونمایی از شهرهای موشکی را ماجراجویی می خواندند.

به گزارش مشرق، محمد ایمانی فعال رسانه‌ای و تحلیل‌گر، درباره حمله هوایی سه کشور به سوریه در کانال تلگرامی خود نوشت:

آمریکا در حمله موشکی به سوریه هیچ دستاوردی نداشته است. اما درباره اصل حمله موشکی، یک ملاحظه مهم وجود دارد: اگر سوریه به اندازه کافی، موشک قدرتمند و بازدارنده داشت، آیا آمریکا جرئت همین عقده گشایی کور را پیدا می کرد؟ قطعا نه.

یاد کنیم از مرحوم هاشمی و آن حرف سست و غلطی که عناصر نفوذی در دهان او گذاشتند و آمریکایی هایی چون جان کری را ذوق زده کردند.  هاشمی، هم خواستار کاهش و انتقال بودجه نظامی به توسعه اقتصادی شده و هم ادعا کرده بود روزگار امروز، روزگار مذاکره و گفتمان است، نه روزگار موشک!

یادداشت دیگری از محمد ایمانی را بخوانید:

۳۰۰ نفر امضا کردید؛ اما به کدام طرف شلیک می‌کنید؟!

۳ قضاوت در چهل سالگی انقلاب

رهبر حکیم انقلاب همان زمان پاسخ این منطق غلط را دادند. در عین حال، گذشت زمان آشکار کرد تنها منطقی که قدرت های وحشی دنیا می فهمند، زبان قدرت و زور است. اگر هم امروز در مقابل ملت ایران نمی توانند هیچ غلطی بکنند، به خاطر همین توانمندی بازدارنده از جمله در حوزه موشک های قدرتمند دوربرد و نقطه زن با حجم انبوه و همچنین نفوذ بی بدیل منطقه ای است.

آنها که آمریکا را بزک می کردند و نمایش قدرت نظامی و  انجام رزمایش و رونمایی از شهرهای موشکی را ماجراجویی می خواندند، باید تئوری های باطل خود را که در بساط هیچ  سیاستمدار دنیا دیده ای پیدا نمی شود، پالایش کنند و به دور بریزند. باید موشک داشت، فراوان هم باید داشت، توسعه هم باید داد و به رخ دشمن کشید، این، کم هزینه ترین روش بازدارندگی است.

نظرات

 • انتشار یافته: 7
 • در انتظار بررسی: 0
 • غیر قابل انتشار: 1
 • ارمین IR ۱۵:۰۷ - ۱۳۹۷/۰۱/۲۵
  مدارا بسه از این به بعد هر خائنی که حرف از مذاکره موشکی زد رو محاکمه کنید تا کسی جرات نکنه چوب حراج به امنیت کشور و ملت بزنه
 • IR ۱۵:۱۶ - ۱۳۹۷/۰۱/۲۵
  28 55
  موشکی که استفاده بشه . نه که فقط تو رزمایش هوا کنین . داعشم که زدید تجهیزاتی نداشت . آمریکارو بزنید ، فرانسه و انگلیس رو بزنید
  • IR ۱۶:۳۹ - ۱۳۹۷/۰۱/۲۵
   74 11
   نگران نباش، کدخداتم میزنیم
  • IR ۱۶:۴۹ - ۱۳۹۷/۰۱/۲۵
   52 3
   واسه موقع مناسب استفاده هم میشود
  • IR ۱۵:۰۲ - ۱۳۹۷/۰۱/۲۶
   5 0
   بلاهت مال بی خرد هاست اون هم به موقعش!
  • IR ۰۸:۴۵ - ۱۳۹۷/۰۱/۲۷
   1 0
   دیوانه موشک و قدرت نظامی بلوی جلوگیری از حمله هست که کشور مثل لیبی و عراق و یمن و سوریه بعد از برجام های شیمیایی هسته ای و موشکی نشه!!
 • IR ۱۵:۳۲ - ۱۳۹۷/۰۱/۲۵
  72 4
  احسنت باید موشک داشت فراوان هم داشت توسعه هم داد

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس