ناصر هادیان

متاسفانه اصلاح طلبان و حامیان دولت به هیچ عنوان به تجربه پرهزینه برجام توجهی نمی‌کنند. اظهارات فعالین این جریان در توجیه مذاکرات موشکی دقیقاً همانند توجیه مذاکرات هسته‌ای است.

سرویس سیاست مشرق - می‌توان از لابه‌لای گزارش‌ها و عناوین خبری ویژه‌نامه‌های نوروزی، نکات قابل‌توجهی استخراج کرد؛ موضوعاتی که می‌تواند برای مخاطبین قابل‌استفاده و محوری برای تحلیل باشد، در گزارش روزانه "ویژه‌های مشرق" نکات و تأملات قابل‌استخراج از ویژه نامه‌ها برای مخاطبین عرضه خواهد شد؛ با «ویژه‌های مشرق» همراه شوید.

********

** باید برای اعتمادسازی، برد موشک‌هایمان را کاهش دهیم

«ناصر هادیان» از حامیان برجام در مصاحبه با سالنامه نوروزی روزنامه ایران با اشاره به موضوع مذاکرات موشکی گفت:

«من مخالف ردکردن کلیت مذاکره هستم. چه دلیلی دارد بگوییم مذاکره نمی‌کنیم؟ حتی درباره موضوع موشکی. سوای مذاکرات، یک راه دیگر هم پیش پای ایران وجود دارد و آن اینکه به کشورهای خواهان مذاکره پیشنهاد دهد که برای مدت زمان محدودی برد موشک‌های خود را مثلاً از ۲ هزار کیلومتر افزایش نمی‌دهد. نتیجه چنین پیشنهادی این است که ایران خودش داوطلبانه و بدون فشار هیچ کشوری این کار را کرده و هروقت اراده کرد، می‌تواند دست از این تعهد بردارد. ضرر آن نیز این است که این کار را بدون هیچ ما به ازایی انجام می‌دهد. اما آنچه از این اقدام یکجانبه حاصل می‌شود، ایجاد نوعی اعتمادسازی بین المللی است...نباید از گفت و گو درباره مسائل مختلفی که گاه مبنای فشار علیه آن می‌شود، خودداری کند. پیش از این هم در داخل کشور با مذاکره هسته‌ای و با شعار "انرژی هسته‌ای حق مسلم ماست" مخالفت می‌شد، اما در نهایت مذاکره کردیم».

هادیان در این مصاحبه به تجربه برجام اشاره کرده است. گفتنی است وی در مصاحبه با سالنامه نوروزی روزنامه شرق گفته بود:

«یکی از انتقادهایی که در ایام مذاکرات مطرح کرده بودم و هم در اینجا و هم در واشنگتن سر و صدای زیادی بر پا کرد این بود که این توافق را امضاء نکنیم؛ چون در مکانیسم پیشنهادی، ما همه چیز را اول می‌دهیم و بعد باید منتظر باشیم طرف‌های مقابل به تعهدات خود عمل کنند. این شیوه توافق باعث شد ترامپ بتواند در سخنرانی مشهور سال ۹۶ خود علیه برجام، آن مواضع را بگیرد. گفتم اگر من بودم توافق هسته‌ای را دوطرفه می‌کردم، یعنی دو هزار سانتریفیوژ را بر می‌داشتم آنان هم سه تحریم را بر می‌داشتند و همینطور گام به گام به طور متقابل عمل می‌کردیم».

متاسفانه اصلاح طلبان و حامیان دولت به هیچ عنوان به تجربه پرهزینه برجام توجهی نمی‌کنند. اظهارات فعالین این جریان در توجیه مذاکرات موشکی دقیقاً همانند توجیه مذاکرات هسته‌ای توسط همین جماعت در سالهای گذشته است.

در آن مقطع این جریان مدعی بود که با اعتمادسازی درخصوص توانایی هسته‌ای، بهانه را از آمریکا می‌گیریم و تحریم‌ها لغو خواهد شد و مشکلات معیشتی مردم نیز رفع خواهد شد.

در زمان دولت اوباما، پروژه «نرمال‌سازی ایران» توسط اندیشکده‌ها و رسانه‌های آمریکایی مطرح شد. رسانه‌ها و اندیشکده‌های آمریکا تصریح کردند که «نرمال‌سازی ایران یک پروژه درازمدت است که مذاکره درباره توان هسته‌ای این کشور با هدف توقف و فرسوده‌سازی این فناوری در ایران، گام اول این پروژه است. مراحل بعدی عبارت است از واداشتن ایران به کنارگذاشتن توان موشکی، قطع حمایت از محور مقاومت در منطقه، واداشتن ایران به قبول اقتدار جمعی و تقسیم نقش منطقه‌ای خود با رژیم آل سعود، پذیرفتن شروط غرب در مسئله حقوق بشر و در نهایت به رسمیت شناختن رژیم صهیونیستی». در حقیقت پروژه «نرمال سازی ایران» و یا به عبارتی «خلع سلاح ایران از مولفه‌های قدرت‌ساز» ماحصل همکاری مشترک دموکرات‌ها و جمهوریخواهان در آمریکا و کشورهای اروپایی عضو ۱+۵ و مقامات رژیم صهیونیستی است.

رسانه‌هایی که با بازی در زمین دشمن بدون توجه به تجربه پرهزینه برجام، به دنبال پیاده سازی برجام موشکی هستند، همان جماعتی هستند که در سال ۹۲ تاکید داشتند که مشکل اصلی اقتصاد، سوءمدیریت است و ۱۰ تا ۳۰ درصد مشکلات اقتصادی و معیشتی مربوط به تحریم‌هاست.

گشایش اقتصادی و اقتدار بین‌المللی و عزت پاسپورت ایرانی و دور شدن سایه جنگ با «با اعتماد و تکیه بر ظرفیت‌های عظیم داخلی» و «اقدام و عمل به اقتصاد مقاومتی» و «امتناع از چشم دوختن به نقطه‌های خیالی» به دست می‌آید.

** در پسابرجام از رکود عمیق و تورم بالا خارج شدیم

«محسن جلال پور» در یادداشتی در سالنامه نوروزی روزنامه ایران نوشت:

«تأثیر مثبت شرایط پس از برجام بر اقتصاد کشور و برون رفت از رکود عمیق و عبور از تورم بالا غیرقابل انکار است».

بزک‌کنندگان برجام مدعی بودند که در هر روز پس از اجرای توافق، ۱۷۰ میلیون دلار عاید کشور خواهد شد! یعنی حدود ۵ میلیارد دلار در هر ماه و بالغ بر ۶۰ میلیارد دلار در هر سال. اکنون که بیش از دو سال از اجرای برجام می‌گذرد، با حساب سرانگشتی باید بیش از ۱۲۰ میلیارد دلار (معادل ۴۸۰ هزار میلیارد تومان) پول به کشور آمده باشد.

هیاهوی بزک‌کنندگان برجام کار را به جایی رساند که برخی از مردم برای شادی به خیابان‌ها آمده و در جشن‌های کذایی، هر دلار را با اسکناس ۱۰۰۰ و ۵۰۰ تومانی مقایسه می‌کردند و تصور می‌شد ارزش پول ملی و قدرت خرید مردم، ۴ تا ۸ برابر افزایش خواهد یافت.

اکنون از شبی که عده‌ای با اسکناس یک دلاری آمریکا و هزار تومانی و پانصد تومانی ایران در خیابان‌های تهران می‌رقصیدند رسیده‌ایم به معامله یک دلار آمریکا در برابر ۵۱۰۰ تومان! این در حالی است که در روز اجرای برجام-دی ماه ۹۴- قیمت دلار حدود ۳۵۰۰ تومان بود.

در حال حاضر با گذشت بیش از دو سال از اجرای برجام، با خروج میلیاردها دلار ارز از کشور بابت واردات کالاهای مصرفی و غیرضروری، کشورهای خارجی به سود هنگفتی دست یافتند ولی اقتصاد کشورمان همچنان با مشکلات بانکی و کاهش سرمایه‌گذاری دست و پنجه نرم می‌کند.

روزنامه فرهیختگان-آذر ۹۶- با اشاره به تراز تجاری منفی ۴ میلیارد دلاری نوشت: «طبق آمار گمرک در هشت ماهه امسال واردات با رشد حدود ۱۷ درصدی مواجه شده است. در همین مدت نیز صادرات کاهش حدود ۲۱ درصدی را تجربه کرده است...ما نه تنها نتوانسته‌ایم مشکل رکود داخلی را حل کنیم تا امکان صادرات به وجود بیاید، بلکه سیستم تجارت خارجی را نیز نتوانسته‌ایم رونق دهیم. با وجود این مسائل پیش‌بینی می‌شود در ماه‌های آینده وضعیت تراز تجاری منفی‌تر از این مقدار نیز خواهد شد»

بانک مرکزی-دی ماه ۹۶- در گزارشی اعلام کرد: نرخ تورم در دوازده ماه منتهی به آذرماه ۱۳۹۶ نسبت به دوازده ماه منتهی به آذرماه ۱۳۹۵ معادل ۱۰ درصد است. گفتنی است بانک مرکزی نرخ تورم آبان ماه ۹۶ را ۹/۹ درصد اعلام کرده بود.
این در حالی است که مقامات ارشد دولت، کاهش نرخ تورم را از ملموس‌ترین دستاوردهای برجام معرفی می‌کردند.

اکنون تعلیق و انتظاری که به جان فعالان اقتصادی و تولیدکنندگان و مدیران ما افتاده، مجال حرکت و خلاقیت را از آنان گرفته است.
بسیاری از کارشناسان تاکید دارند که شرط عبور از مشکلات اقتصادی فعلی، توجه به سیاست‌های اقتصاد مقاومتی است. این در حالی است که متاسفانه اکنون حدود ۴ سال پس از ابلاغ سیاست‌های اقتصاد مقاومتی، اجرای این سیاست همچنان روی کاغذ مانده است.

** کندی روند امضای قراردادهای جدید نفتی، تقصیر منتقدان است!

سالنامه نوروزی روزنامه ایران در گزارشی نوشت:

«روند امضای قراردادهای جدید نفتی کند است و با برنامه‌های طرح شده صنعت نفت برای پسابرجام همخوانی ندارد».

ارگان رسانه‌ای دولت در ادامه نوشت: «ایران بهترین جای دنیا برای سرمایه گذاری در زمینه توسعه میدان‌های نفت و گاز است. این موضوع را سرمایه گذاران خارجی و غول‌های نفتی جهان به خوبی می‌دانند و توتال فرانسه در تیرماه ۹۶ با امضای نخستین قرارداد پسابرجامی صنعت نفت آن را تائید کرد. اما بر کسی پنهان نیست که آنچه روند جذب سرمایه خارجی در صنعت نفت را کند کرده، بیش از فشارهای آمریکا، بروز برخی اختلافات و سنگ اندازی های داخلی است».

گفتنی است طی سال‌های اخیر عدم اعتماد دولت به توان و ظرفیت‌های داخلی و توجه بیش از حد به نقش سرمایه‌گذاری خارجی ولو با ماهیتی غیرواقعی و تحت عناوینی چون فاینانس‌های گرانقیمت و استقراض‌های بین‌المللی به بهانه افزایش مشارکت اقتصادی با قدرت‌های اقتصادی دنیا باعث شده نقش و حضور این شرکت‌ها در اقتصاد ایران از مشارکت اقتصادی- همراه با سود و ضرر- به معادله‌ای یک سویه تحت عنوان «فروشنده- خریدار» تبدیل شود و ماهیت خود را از دست بدهد. موضوعی که در قراردادهای پسابرجامی شرکت‌های خارجی پژو و توتال عینیت یافته است. این شرکت‌ها حتی به فرض انتقال تکنولوژی و سرمایه به ایران ـ که به دلیل عدم انتشار این قراردادها در هاله‌ای از ابهام قرار دارد ـ مدیریت و عنان کار را در اختیار گرفته و نیروی تحت فرمان دولت ایران به شمار نمی‌روند، چنانکه در بزنگاه‌های احتمالی با اختیارات داده شده به این شرکت‌ها آنها این توان را دارند که کار را رها کرده و به کشورهای خود بازگردند. موضوعی که در گذشته نیز رخ داده و جز زیان و خسارت برای اقتصاد ایران چیزی نداشته است

** احراز صلاحیت تمام کاندیداها را به مردم بسپاریم!

«علی یونسی» وزیر اطلاعات دولت اصلاحات در مصاحبه با سالنامه نوروزی روزنامه ایران گفت:

«رویکرد فعلی در ردصلاحیت ها اشتباه است. باید بپذیریم که مردم ما مذهبی هستند و همیشه هم مذهبی می‌مانند و حتی در مقابل غیرمذهبی‌های سالم، همیشه مذهبی‌های صالح را ترجیح می‌دهند. بنابراین مردم خودشان بهترین انتخاب کننده و بهترین ردصلاحیت کننده هستند و باید بگذاریم این انتخاب‌ها و ردصب=لاحیت ها در انتخابات و با رأی خود مردم صورت بگیرد. اما شورای نگهبان در هر انتخاباتی خلاف این مسیر را انتخاب می‌کند».

پیش از این، «مرتضی مبلغ» معاون سیاسی وزارت کشور دولت اصلاحات در مصاحبه با روزنامه شرق گفته بود: «نظارت استصوابی باعث می‌شود نیروهای توانمند و اصیل حذف شوند و فرصت حضور در صحنه را پیدا نمی‌کنند».

این موضع گیری‌ها در حالی است که نظارت استصوابی در یک کلام بررسی شرایط نامزدها با شرایط قانونی لازم برای حضور در مسئولیت‌های کلان نظام است. موضوع «احرازصلاحیت»، بررسی انطباق شرایط و خصوصیات افراد با شرایطی است که دارا بودن آن برای تصدی یک شغل و یا مسئولیت، لازم و ضروری است و این بررسی و تحقیق نه فقط در همه دنیا و برای تصدی همه مسئولیت‌ها وجود دارد بلکه یک اصل بدیهی است. نباید ساده‌اندیشی کرد و از این نکته غافل بود که نظارت استصوابی یعنی دروازه‌بانی مراکز تصمیم‌ساز نظام. دشمن با بهانه‌های مختلف همواره به دنبال حذف نظارت شورای نگهبان بوده است و این موضوع، یکی از اهداف تعریف شده در استراتژی آمریکا علیه موجودیت جمهوری اسلامی ایران است که بارها به صراحت از آن یاد کرده‌اند و در تمامی فتنه‌های ریز و درشت آماج حمله و تاخت و تاز بوده است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 164
 • در انتظار بررسی: 0
 • غیر قابل انتشار: 235
 • Amir IR ۱۷:۲۰ - ۱۳۹۷/۰۱/۰۹
  86 30
  ترامپ , بولتون , پومپئو ... نرمش قهرمانانه دیگری در راه است .
  • IR ۱۹:۴۲ - ۱۳۹۷/۰۱/۰۹
   90 13
   هیچ کدام از شروط 9 گانه برای نرمش قهرمانانه توسط دولت اجرا نشد.
  • محمد IR ۲۰:۲۴ - ۱۳۹۷/۰۱/۰۹
   63 32
   متاسفانه انسانها عادت دارند درباره مسایلی که هیچ درک و تخصصی در آن حوزه ندارند اظهار نظر کنند.
  • IR ۲۲:۳۴ - ۱۳۹۷/۰۱/۰۹
   38 1
   به محمد آره. غیرت داشتن نیازی به تخصص ندارد. اتفاقا در بعضی دانشگاهها غیرت را می گیرند و مدرک می دهند.
  • IR ۰۸:۴۴ - ۱۳۹۷/۰۱/۱۰
   30 1
   نمیدونم این کاه مغزها چرا خفه نمیشن!! خوبه که موشکی دستشون نیست! وگرنه تا حالا کلکش رو کنده بودن!!؟؟ همون بلایی رو که سرهسته ای آوردن میخوان سرموشکی وایضاً انقلاب اسلامی ایران! اینبار دیگه کورخوندن!؟
 • رامین IR ۱۷:۲۱ - ۱۳۹۷/۰۱/۰۹
  آها ! این اول خیانت موشکیه . مگه ظریف و روحانی نگفته بودند بمحض شروع برجام همه تحریمها برداشته میشه و اقتصاد به حال طبیعی می رسه و .. ملت تا کی باید گول خیانتها رو بخورند ؟ اقتصادمان را که دو دستی بردند و دلار شده 5100 ، حالا می خواهندامنیتمان را هم ببرند و باز هم هیچ چیزی گیرمان نیاد
  • شیما IR ۰۰:۵۳ - ۱۳۹۷/۰۱/۱۰
   14 1
   خیانت اصلی در هسته ای با برجام شد که عملا دست ایران رو در هسته ای به اون مهمی که جلوی حمله هر قدرتی رو می گرفت نابود کرد بقیه کشکه کلآ اینها فهمیدن نظام داره نابود میشه دارن دم تکون می دن برای اربابشون که بعد از حمله و اشغال به اونها مثل افغانستان و عراق یه پستی بده
 • ارمین IR ۱۷:۲۷ - ۱۳۹۷/۰۱/۰۹
  این کارشناس محترم می فرمایند اطمینان بدیم که برد موشک هامون بیش از 2000 کیلیومتر نخواهد رفت خوب اقای کارشناس شما مطمئنی غربیا به این حد راضی میشن؟؟؟؟ ما همین الانم اعلام کردیم برد موشک هامون بالای 2000 کیلومتر نیست اما اونا میگن باید برد موشکی برسه به سیصد کیلومتر و ایران اجازه بده از تمام مراکز نظامی بازدید به عمل بیاد اقای کارشناس خبره و اصلاح طلبای وطن پرست مشکل اصلی اونا با موضوع موشکی اینکه برد موشک های ما به اسراییل و پایگاه های امریکا در منطقه میرسه لعنت به هر چی خائنه وطن فروشه
 • محمد IR ۱۷:۳۴ - ۱۳۹۷/۰۱/۰۹
  متاسفانه بعضی از این اصلاح طلب ها عادت کرده اند از یک سوراخ ۱۰۰ بار گزیده شوند یا دوست دارند به مملکت خیانت کنند
  • اکبر IR ۲۰:۲۱ - ۱۳۹۷/۰۱/۰۹
   87 4
   متاسفانه خیانت برای یک عده مثل خوردن مسقطی شده کجایند مردان مرد که دهان این یاوه گویان اجنبی پرست را با سرب داغ پر کنند.
  • IR ۰۶:۲۵ - ۱۳۹۷/۰۱/۱۱
   5 1
   خیانت
 • حسبن IR ۱۷:۴۳ - ۱۳۹۷/۰۱/۰۹
  99 5
  غلط کرده با این اظهار نظر.....
 • IR ۱۷:۴۳ - ۱۳۹۷/۰۱/۰۹
  112 7
  آقایان مسئول غلط می کنند که در رابطه با مسئله ی موشکی اظهار نظر کنند... مسائل نظامی هیچ ربطی به دنیای سیاست ندارد. برد موشکی را باید به لندن برسانیم.
  • IR ۲۰:۰۰ - ۱۳۹۷/۰۱/۰۹
   8 52
   به چه علت
  • رضا IR ۲۱:۵۵ - ۱۳۹۷/۰۱/۰۹
   29 1
   به همان علت که خودت میدونی ای دشمن دانا دیگه دوست نادان نداریم همه چیز عیانه
  • IR ۲۲:۵۹ - ۱۳۹۷/۰۱/۰۹
   19 1
   به آمریکا ؛ تا محل عداوت و تجاوز و توطئه و ... در دسترس باشد و ...
 • IR ۱۷:۴۴ - ۱۳۹۷/۰۱/۰۹
  73 5
  این نامردهای ضد امنیت کشوررا به دوره خدمت وظیفه احتیاط احضار کنند و بفرستند در خط اول نگهبانی کشور پاس بدهند تا عقلشان بیاد سرجایش
 • NL ۱۷:۴۷ - ۱۳۹۷/۰۱/۰۹
  58 4
  ادعای لغو یکباره تحریم ها از جانب مسئولین معلوم شد که دروغ و فریب دادن مردم بوده است. چرا اصلاح طلبان باج دادن بیشتر به دشمن را میخواهند؟
 • NL ۱۷:۴۸ - ۱۳۹۷/۰۱/۰۹
  70 7
  بر افساد طلبان وطن فروش لعنت
 • م IR ۱۷:۵۰ - ۱۳۹۷/۰۱/۰۹
  48 5
  مگر هسته ای را رییس جمخورت سیمان نرخت کی اعتماد کرد
 • IR ۱۷:۵۰ - ۱۳۹۷/۰۱/۰۹
  68 6
  خدایا کی شر این اصلاح طلبان افساد طلب از سر مردم کم میشه
  • IR ۰۰:۲۶ - ۱۳۹۷/۰۱/۱۰
   10 2
   تا زمانی که نظام جرات و جسارت برای مقابله با جرثومه های فساد اصلاح طلب را پیدا کند. که متاسفانه به جای محاکمه این وطن فروشان به آنان ریاست و وزارت و وکالت دادند . اما دلسوزانی مثل حمید رسایی را رد صلاحیت کردند
 • CH ۱۸:۰۳ - ۱۳۹۷/۰۱/۰۹
  49 4
  انصافا اگر مردم ما به ترامپ رای داده بودند بدتر از روحانی ایران به آمریکا می فروخت؟
  • نصیر IR ۰۰:۴۵ - ۱۳۹۷/۰۱/۱۰
   9 0
   به الله قسم نه
 • DE ۱۸:۰۴ - ۱۳۹۷/۰۱/۰۹
  55 5
  اگر اختیار کشور را را به این نوکران کدخدا و آمریکا بخواهیم بدهیم باید تمام مملکت را دو دستی تقدیم دشمن کنیم.
 • IR ۱۸:۰۶ - ۱۳۹۷/۰۱/۰۹
  49 3
  با برجام چه گلي بر سر اين ملت زديد الان ميخاهيد در مورد امنيت اين ملت با كفتارهاي بيشرف مذاكره كنيد خجالت بكشيد ادم حالش بهم ميخوره با اين تفكرات ونظريات جاهلانه اينايي كه دم از مذاكره ميزنن اي مشت بزدل هستن كه براي خوشحالي غرب وارباب شان همه چيز اين ملت را به تاراج ميكذارندننك بر شما باد بااين كلاه كشادي كه سرتان گذاشتن باز از رو نميرييد
  • IR ۰۰:۵۱ - ۱۳۹۷/۰۱/۱۰
   10 0
   به عنوان یه متخصص نظامی از غیرتت حال کردم درود به شرف ایرانی و اسلامیت
 • IR ۱۸:۰۸ - ۱۳۹۷/۰۱/۰۹
  45 1
  خاک جهنم توسرش
 • IR ۱۸:۱۳ - ۱۳۹۷/۰۱/۰۹
  46 1
  داوطلبانه و بدون فشار هیچ کشوری این کار را کرده و هروقت اراده کرد، می‌تواند دست از این تعهد بردارد. ضرر آن نیز این است که این کار را بدون هیچ ما به ازایی انجام می‌دهد. اما آنچه از این اقدام یکجانبه حاصل می‌شود، ایجاد نوعی اعتمادسازی بین المللی است... شازده جان ، برجام رو به خواست امثال تو داوطلبانه اجرا کردیم نتیجه این چیزیه که میبینی . موشکی رو بدیم بره داعش تو ایران متولد میشه . شما انگلیس میری ، من کجا برم ؟ اعتماد سازی به کی ؟
  • نصیر IR ۰۰:۴۸ - ۱۳۹۷/۰۱/۱۰
   7 0
   اعتماد سازی به کسانی که عربستان و اسراییل متحدن شماره یکشون هست و 20 ساله دنبال بمباران ایران هستن و به خاطر هزینه پاسخ ایران فعلا منتظر این ...هستن برای پایین آوردن هزینه حمله
 • IR ۱۸:۱۷ - ۱۳۹۷/۰۱/۰۹
  47 1
  همانطور كه انتظار ميرفت بعد از صنعت هسته اي نوبت صنعت موشكي رسيد. عمله بر جام در حال جاده سازي براي اجراي قسمت ديگري از پروژه تغيير رژيم هستند.
 • IR ۱۸:۳۸ - ۱۳۹۷/۰۱/۰۹
  26 1
  چقدر ... ؟!!!!!!!!!!!!!!!!
 • sadeq IR ۱۸:۴۵ - ۱۳۹۷/۰۱/۰۹
  31 2
  امان اط دست این افساد طلبان که واقعا مفسیدن فی الارض هستند. نمی فهمند چی میگن یا نمیخوان بفهمند؟!! مذاکره با دشمن؟!!!
 • IR ۱۸:۴۹ - ۱۳۹۷/۰۱/۰۹
  14 70
  باز ساندیسی ها و مغز فندق ها می ریزن تو سایت و به اصلاحات که طرفدار حداکثری داره بد و بیراه میگن.
  • IR ۲۳:۵۲ - ۱۳۹۷/۰۱/۰۹
   25 1
   مغز فندقی آنهایی هستن که از تجربه برجام نافرجام درس عبرت نگرفته اند .
  • IR ۲۳:۵۳ - ۱۳۹۷/۰۱/۰۹
   24 2
   اصلاحات در کشور حداکثر 5 میلیون طرفدار دارد یعنی افساد طلبان در اقلیت مطلق هستند.
  • دکتر نادر IR ۰۰:۳۶ - ۱۳۹۷/۰۱/۱۰
   10 0
   اصلاح طلب مغز حلزونی رقبای منطقه ای ایران مثل اسراییل جون و پاکستان جون شما بمب اتمی با موشک قاره پیما داره عربستان هم موشک دوربرد داره دم از خلع سلاح می زنی مثل لیبی و عراق!؟؟
 • رضا IR ۱۸:۵۰ - ۱۳۹۷/۰۱/۰۹
  43 2
  مناظره های ایشان را در حمایت از برجام همه به خاطر دارند ، هر آنچه ایشان و دوستانشان فرمودند همه غلط از آب در امد ، نمی دانم باز با چه رویی اظهار فضل می فرمایند؟
 • اصلاح طلب 97 IR ۱۸:۵۳ - ۱۳۹۷/۰۱/۰۹
  4 78
  انشاالله برجام موشکی را برای برقراری صلح و آرامش ،دموکراسی و حقوق بشر در منطقه استارت خواهیم زد و با آمریکا و اسرائیل ارتباط دوستانه با رعایت موازین سیاسی و حقوق بشری برقرار می کنیم درود بر روحانی
  • IR ۲۰:۳۲ - ۱۳۹۷/۰۱/۰۹
   28 2
   هيچ انسان واقعي و حق طلبي نميتواند با رژيم كثيف صهيونيستي ارتباط داشته باشد.
  • IR ۲۰:۳۳ - ۱۳۹۷/۰۱/۰۹
   27 0
   هيچ انسان واقعي و حق طلبي نميتواند با رژيم كثيف صهيونيستي ارتباط داشته باشد.
  • US ۰۱:۳۱ - ۱۳۹۷/۰۱/۱۰
   14 0
   میشه بفرماییید استاد منظور شما از استارت برجام چیه مگه ایران طبق اعتراف آژانس هسته ای به کلیه تعهداتش عمل نکرده و جالب این جاست که آمریکا نه تنها به تعهداتش عمل نکرده خواستار تغییرات اساسی و باج گیری های بیشتر است حالا به نظر نابغه ای مثل شما استارت برجام از کجا شروع میشه تا زمانی که نخود مغز های غرب گرایی مثل شما در مملکت است باید از این ترسید که نکند برجام موشکی در راه باشد خدایا خودت عاقبت مارو با این تکنوکرات های لیبرال به خیر کن
  • جعفر IR ۰۳:۱۲ - ۱۳۹۷/۰۱/۱۰
   13 0
   زر نزن بابا . تف تو اون سیاست و حقوق بشر و روابط دوستانتون . بی غیرت های ترسو
  • IR ۱۰:۴۸ - ۱۳۹۷/۰۱/۱۰
   10 0
   در هسته ای از حق مسلم ایرانیان کوتاه امدند وبرجام را امضا کردند برجام شد یک چماق در دستان غرب واروپا و هر چند وقت یکبار دست به تحقیر و اذیت وازار ایرانیان پرداختند در موشکی ودفاعی کوتاه بیایید دیگر اثر از کشور نخواهید دید که در صلح وارامش بتوانید زندگی کنید تاریخ چندهزار ساله ایران را بخوانید شاید بفهمید که جایگاه ایران درجهان کجا بود
 • اصلاحات IR ۱۸:۵۶ - ۱۳۹۷/۰۱/۰۹
  10 70
  اگه این مغز فندقی ها و ساندیسی ها نبودند ما الان بهترین زندگی را داشتیم با آمریکا هم ارتباط برقرار میکردیم و صلح و دموکراسی را در منطقه ایجاد میکردیم.
  • IR ۲۱:۱۹ - ۱۳۹۷/۰۱/۰۹
   24 1
   نتیجه برقرار ی ارتباط واعتمادبا امریکا ورژیم صهیونیستی را مردم فلسطین اشغالی دارند میدهند فقط حق دارند در سه درصد از خاک خود در زندان تحمیلی زندگی کنند
 • US ۱۸:۵۸ - ۱۳۹۷/۰۱/۰۹
  54 2
  طرف میخواد ایران رو بکشونه پای میز مذاکره موشکی و بعداز اون دیگه هر چی خواست باید انجام بدیم .آمریکا وسه کشور اروپایی میخوان که ایران موشک بالستیک نسازه واصلا نداشته باشه اونوقت شما میگین که بابرد 2000کیلومتری محدودیت قائل بشیم؟؟؟واقعا تعجب آوره.بهترین تجربه برای ما همین هسته ای هست...درمورد هسته ای هم یادمه میگفتند که حالا هسته ای مذاکره رو بکنیم تا از تحریم ها خلاص بشیم اما با گذشت 7-8 سال از اون موقع هنوز وضع ما داره بدتر میشه.هسته ای هم که دادیم رفت الان منتظر ترامپ هستیم که کی میخواد تایید کنه..ما هم که نمیتونیم یه خودی نشون بدیم تا حساب کار دست طرفین توافق بیاد
  • جعفر IT ۲۰:۵۱ - ۱۳۹۷/۰۱/۰۹
   0 0
   با با 7-8 سال نبس دیگه
 • سلام IR ۱۹:۰۲ - ۱۳۹۷/۰۱/۰۹
  45 2
  هر کس میگه باید برد موشک کم بشه بدون شک ضد انقلابه
 • پيرو ولايت IR ۱۹:۰۴ - ۱۳۹۷/۰۱/۰۹
  44 2
  تا اين ليبرال هاي اصلاح طلب مملكت رو دو دستي تحويل اسراييل و آمريكا ندهند دست بردار نيستند
 • دوربین IR ۱۹:۰۹ - ۱۳۹۷/۰۱/۰۹
  32 1
  برای ایشان متاسفم .حماقت هم حدی دارد.آمریکا صهیونیسم ازترس جان خودوصهیونیسم میخواهد شمافلج .کروکورولال باشیدشماهم کت بسته تسلیم این قول پیر.شیطان میشوید..هیهات منا الذله.
 • changingnews@mail.com GB ۱۹:۱۰ - ۱۳۹۷/۰۱/۰۹
  21 4
  وطن فروشی به نرخ روز و به دلار .ت سردبیر مشرق بلندگوی دسیسه های شیطان بزرگ شده یا در کماست. اول خلع سلاح و بعد اشغال ایران .تجاوز به ذخایر و به بند کشیدن ملت .ایا برجامی ها نباید عزل و جوابگو شوند که چرا ذلت ایران را امضا کرددند و چون تنبیه نشدند ملت رااح
 • IR ۱۹:۱۳ - ۱۳۹۷/۰۱/۰۹
  19 2
  قربون خدا برم عجب صبری دارد خدا
  • IR ۲۳:۵۳ - ۱۳۹۷/۰۱/۰۹
   1 7
   تو خوبی
 • IR ۱۹:۱۵ - ۱۳۹۷/۰۱/۰۹
  18 60
  موشک اگه واسه دفاع هست 500 کیلومتر کافیه ، واسه چی 2000 کیلومتر میسازین و روش شعار نابودی اسراییل مینویسین ، با این کارتون معلومه اونا باور ندارن موشک وایه دفاع میخواین
  • AE ۲۰:۱۱ - ۱۳۹۷/۰۱/۰۹
   31 3
   از کجا به عدد 500 کیلومتر رسیدی؟ وقتی هواپیمای اونها میتونه رفت و برگشت 3000 تا بره چرا موشک ما 500 تا بره؟
  • IR ۲۰:۵۳ - ۱۳۹۷/۰۱/۰۹
   10 1
   اخه نخود مغز نميفهميد يعني اين ديكه
 • محمد IR ۱۹:۱۸ - ۱۳۹۷/۰۱/۰۹
  22 1
  این افساد طلبان قرار نیست درس بگیرن دارن درس هائی که از شیطان بزرگ در زمان تحصیلشان در آمریکا گرفتن را پیاده میکنن .اینها به قول امام خمینی برپا کننده سلطه ابرقدرت ها هستن
 • IR ۱۹:۲۰ - ۱۳۹۷/۰۱/۰۹
  30 2
  برد موشکهایمان ! مثل این که موشک را ایشان زائیده اند !! آخه تو اصلا می دونی موشک چیه که راجع به برد آن اظهار نظر می کنی برو دنبال وراجی های سیاسی ات دلت رو خوش کن یک لقمه نون ببر پاتو از گلیمت درازتر نکن بحث موشک امر استقلال و تمامیت ارضی ایران جانبا زانی را می خواهد و عمل و به سخندانی نیست
 • IR ۱۹:۲۵ - ۱۳۹۷/۰۱/۰۹
  22 3
  یکی باید جلوی این ها رو بگیره تا کشور رو به دست دشمن نسپردن
 • changingnews@mail.com GB ۱۹:۲۶ - ۱۳۹۷/۰۱/۰۹
  19 6
  ملت ایران بیدار است و اینجا ایران است کسانی که با شیطان بیعت کردند دشمنان ایرانند .مگر قذافی با غرب اسلا ستیز بیعت نکرد و نیروی هسته ای و بقیه را دودستی احمقانه تقدیم دشمنانش سر میز مذذذذذذذاکرررررره نکرد.سرانجامش سقوطط لیبی و تجاوز زنانش توسط سربازان دموکراسی شد و نفتش سهم بوش و جهانخواران شد..عبرت..عبرت.عبرت
 • ف IR ۱۹:۲۹ - ۱۳۹۷/۰۱/۰۹
  8 1
  اره ، امشب خوابش رو می بینی فرداش هم خر کیف میشی
 • محمد IR ۱۹:۳۷ - ۱۳۹۷/۰۱/۰۹
  4 40
  نه لازم نیست خطر ناک است .فقط اختیار سیستم موشکی دست ارتشی باشد که عاقلانه تر تصمیم بگیرد ودست نیروهای احساسی نباشد
  • IR ۲۰:۳۴ - ۱۳۹۷/۰۱/۰۹
   8 2
   ارتش وسپا ه دوبازوی مکمل وتوانمند ایران واسلام سرافراز میباشند
 • IR ۱۹:۴۱ - ۱۳۹۷/۰۱/۰۹
  18 2
  این شوت خان کیه؟؟
 • عبدالله IR ۱۹:۴۴ - ۱۳۹۷/۰۱/۰۹
  22 2
  بااین روش که اصلاح طلبان به پیش می روند سرنوشت قذافی در انتظار همه ما است
  • IR ۰۱:۰۹ - ۱۳۹۷/۰۱/۱۰
   0 13
   و با روش شما اصولگرایان سرنوشت صدام!
 • منتظر اظهور US ۱۹:۴۴ - ۱۳۹۷/۰۱/۰۹
  19 1
  مغز فندقی کسانی هستند که مملکت را دوستی به اروپا وجین دادند و خود را عقل کل میدانند مرگ بر نوکر صفتان
 • بهنام IR ۲۰:۰۳ - ۱۳۹۷/۰۱/۰۹
  24 0
  ابله ترین افراد کسانی هستند که فکر میکنند با مذاکره با امریکا و کشورهای اروپایی ما پیشرفت میکنیم.
 • شهروند IR ۲۰:۱۲ - ۱۳۹۷/۰۱/۰۹
  12 0
  غربزدگان ترسوی فاقد حس میهن پرستی نباید بر ایران عزیز حکمرانی کنند
 • بی نام IR ۲۰:۱۷ - ۱۳۹۷/۰۱/۰۹
  15 0
  چه غلط ها واقعا از تجربه برجام چی نصیب ملت شد که دوباره از این حرف ها میزنن
 • IR ۲۰:۱۸ - ۱۳۹۷/۰۱/۰۹
  17 2
  دادا خوابی یا خودت رو زدی به خواب؟ آمریکایی ها میگن برد موشک ها رو بیارید روی ۳۰۰ کیلومتر، مشکل که اروپا نیست، مشکل اسراییل است، میگن موشکهای شما نباید اسراییل رو تهدید کنند.
 • ملت IR ۲۰:۲۴ - ۱۳۹۷/۰۱/۰۹
  20 0
  کسی که فکر کند با تامین خواسته اجانب، آنها دست از خصومت با ایران بر خواهند داشت، مغز فندقی و کوته بین سیاسی است، و حق تصمیم گیری برای مردمی که خواهان استقلال و امنیت کشور را ندارد
  • IR ۲۳:۰۲ - ۱۳۹۷/۰۱/۰۹
   4 6
   همه مردم دنیادرصلح وصفازندگی می کننداکثرکشورها هم فاقدانرژی هسته ای هستندچراکسی با آنهاسرجنگ نداردمشکل جای دیگراست
 • دانا IR ۲۰:۲۵ - ۱۳۹۷/۰۱/۰۹
  13 0
  این صحبت ها آدمو یاد تعداد سانتریفیوژو کاهش درصد در برجام میندازه ، یه سوال اگه خواستیم بعد از حمله امریکا و دوستانش مکان های حساسشون رو بزنیم نباید برد بلند داشته باشیم؟ خواهشا باز شروع به زمینه سازی نکنید*
 • اصلاحات IR ۲۰:۳۶ - ۱۳۹۷/۰۱/۰۹
  0 13
  دلواپسان و متحجران فقط باید برن غار زندگی کنند متحجران را چه به متمدنانه بودن باید دهان اینها را گل گرفت.
  • US ۰۱:۳۹ - ۱۳۹۷/۰۱/۱۰
   8 0
   ترسوها و واداده ها به آمریکا و اسرائیل باید به غار بروند احمق ها را چه به اظهار نظر کردن باید به این نفهم ها آن قدر بی اعتنایی کرد تا شاید به درجه جهلشان پی ببرند
  • سید NL ۱۰:۴۵ - ۱۳۹۷/۰۱/۱۰
   1 1
   و شما خاطرجمعان را برای نگهبانی بگذارند دم غار!!!!
 • مردم IR ۲۰:۳۷ - ۱۳۹۷/۰۱/۰۹
  11 0
  به تدریج علت عدم رفع مشکلات کشور را داریم می فهمیم، وقتی آدمهای ترسوی وا داده به دشمن کار مملکت دستشان باشد، اوضاع همین باید باشد
 • IR ۲۰:۴۴ - ۱۳۹۷/۰۱/۰۹
  1 7
  اول ما باید مرگ بر اسرائیل را از سر بیرون کنیم ، وقتی خود عربها دارند نوکری اسرائیل را می کنند به ما چه ربطی داره ولی در زمینه موشکی ذره ای نباید کوتاه آمد باید حتی بردش را تا قلب اروپا و آمریکا برسانیم ، قدرت نظامی اگر نباشد امنیت هم نداریم .
 • IR ۲۰:۴۶ - ۱۳۹۷/۰۱/۰۹
  10 0
  ایکاش اصلاح طلبان یک کم برد غیرت و میهن پرستی و دوراندیشی سیاسی خود را افزایش دهند، بلکه مشکلات کشور کاسته شود
 • جعفر IT ۲۰:۴۶ - ۱۳۹۷/۰۱/۰۹
  6 0
  اقای یونسی نمبفهمد چه مبگوبد کمی شعور هم برای ادم خوب است کی این را راه داده به سباست ابروی ما اصلاح طلب ها را هم میبرد
 • IR ۲۰:۵۱ - ۱۳۹۷/۰۱/۰۹
  9 0
  پرفسور، کاهش بنیه دفاعی و بازدارنگی مساوی با. افزایش خستاخی دشمن است
 • کیان IR ۲۰:۵۳ - ۱۳۹۷/۰۱/۰۹
  9 1
  برجام چه سودی برای مردم داشته؟ واقعا ارزونی شده؟ رفاه و معیشت مردم بهتر شده؟ اشتغالزایی شده؟ و...........
 • IR ۲۰:۵۴ - ۱۳۹۷/۰۱/۰۹
  1 9
  به نظر من برای اعتمادسازی همتون برید تو کلاهک موشک شلیک بشید به طرف سوریه و لبنان ملت راحت بشن
 • موشك تا ثريا FR ۲۰:۵۷ - ۱۳۹۷/۰۱/۰۹
  7 1
  ببخشيد شما سرِ پياز هستي يا ته پياز ؟ سواد شما تا كلاس چند هست ؟ در مراكز استراتژى و ژنرال جنگ سياسي، ارزى يا اقتصادي يا استراتژي هستيد اقا زاده كار را بايد به دانا بسپاريم نه به ....
 • IR ۲۱:۰۱ - ۱۳۹۷/۰۱/۰۹
  6 0
  خیانت پشت خیانت خائنین به صف شده اند
 • IR ۲۱:۰۳ - ۱۳۹۷/۰۱/۰۹
  6 1
  مگر رییس جمهور لات و خبیث آمریکا می پذیرد که بنیه دفاعی آمریکا را که برای دورترین نقاط عالم تولید خطر میکند را کاهش دهد که مسولین عاقل و دوراندیش ایران کاهش قدرت دفاعی. کشور را بپذیرند
 • رضا ۲۱:۰۵ - ۱۳۹۷/۰۱/۰۹
  0 6
  دریای خزر رو که دادین به روسیه و هم پیمانهاش . ااینم بدید بره
 • سردار IR ۲۱:۰۶ - ۱۳۹۷/۰۱/۰۹
  6 1
  یک مشت وطن فروش هستن اینهایی که این حرف ها رو میزنن
 • IR ۲۱:۱۱ - ۱۳۹۷/۰۱/۰۹
  18 1
  برد موشکها را به حدود خاک آمریکا برسانید .
 • CA ۲۱:۱۲ - ۱۳۹۷/۰۱/۰۹
  11 1
  مردک ، اگر قدرت اتمی بودیم الان به اینصورت با کشورمان رفتار نمی کردند و این مسئله هیچ ربطی به اینکه چه حکومتی در ایران بر سر کار باشد ندارد، تجربه اسرائیل برای دفاع از موجودیتش بهترین درس برای ماست، باید بی سر و صدا قدرت اتمی بشیم
  • نصیر IR ۰۰:۴۷ - ۱۳۹۷/۰۱/۱۰
   3 0
   همینطور پاکستان هند خود چین و روسیه و فرانسه و انگلیس بهترین تجربه هستن..ایران یک کشور پنج قومیتی با دریایی از منابع هست که بین سه کشور اتمی پاکستان اسراییل و روسیه قرار داده طرف عقل خدوشو از دست داده بعد از برجام هزینه حمله به ایران 50 درصد کاهش پیدا کرده دنبال صفر کردن اون هست!!
 • IR ۲۱:۱۶ - ۱۳۹۷/۰۱/۰۹
  9 1
  تيتر را كه خوندم با خودم گفتم كدوم احمقي اين حرف را زده؟
 • IR ۲۱:۱۸ - ۱۳۹۷/۰۱/۰۹
  8 1
  من نه اصلاح طلبم ن اصولگرا واصلا نمیشناسم بی شک این اقا هیچی حالیش نیست اینا دارن مارو خلع سلاح میکنین ای دولت .
 • مهماندار هواپیما GB ۲۱:۱۸ - ۱۳۹۷/۰۱/۰۹
  6 1
  مردم غیور ایران اعتماد به اصلاح طلبان ندای جنگ داخلی را به گوش می رساند
 • IR ۲۱:۲۲ - ۱۳۹۷/۰۱/۰۹
  5 0
  خود فروشهای غربی این حرفها را می زنند
 • راد IR ۲۱:۳۰ - ۱۳۹۷/۰۱/۰۹
  5 0
  مرگ بر وطن فروش بی خاصیت
 • IR ۲۱:۳۱ - ۱۳۹۷/۰۱/۰۹
  5 0
  موضوعات مهمه کشور چیزی نیست که در قالب مجادلات احساسی بگنجد، قدرت دفاعی کشور بدون شک می‌بایست متناسب با تهدیدات تقویت شود،ضمنا هر گونه افراط و یا تفریط ممکن است آسیب زننده باشد، الحمدلله مسولین. غیرتمند و پیروان واقعی رهبری بخوبی هوشیار و بیدارند
 • علی IR ۲۱:۳۳ - ۱۳۹۷/۰۱/۰۹
  5 1
  چرا تو ایران جاسوسا مثل همه دنیا اعدام نمیشن؟
  • IR ۲۰:۰۸ - ۱۳۹۷/۰۱/۱۱
   0 0
   داداش ایران خیلی چیزاش با دنیا فرق داره, ارزش پولشو ببین,فقر,فساد,بیکاری رو بینی متوجه میشی
 • IR ۲۱:۳۵ - ۱۳۹۷/۰۱/۰۹
  6 1
  ما باید با تمام توان به یک قدرت موشکی تبدیل شویم چون اگه وسیله ای برای دفاع از خودمون نداشته باشیم اونا برای حمله لحظه تامل نمی کنن
 • حسین IR ۲۱:۴۲ - ۱۳۹۷/۰۱/۰۹
  6 1
  لعنت بر خیانتکاران.دزدان. اعم از اصول گرا اصلاح طلب. لعنت بر افرادی که منافع کشور را فدای حزب خود کرده اند
 • رضا IR ۲۱:۴۷ - ۱۳۹۷/۰۱/۰۹
  8 1
  برجام خیانت به ایران بود الان هم کسی دم از مذاکرات موشکی بزنه خائن مطلقه منتقدین رو به بیسوادی متهم نکنید اگه کسی کلمه ای درباره مذاکرات موشکی حرف بزنه وطن فروشه و باید اعدام بشه
 • بینا GB ۲۲:۰۰ - ۱۳۹۷/۰۱/۰۹
  9 1
  با سلام وزارت اطلاعات چکار میکنه؟!!!! ببینه این افراد جاسوس و نفوذی هستن مثل سید امامی یا نه... یه وقت صداش در نیاد اینا هم بله ..... با تشکر
 • IR ۲۲:۰۳ - ۱۳۹۷/۰۱/۰۹
  7 1
  نفرت بر خاینین و وطن فروشانی که به بهانه مذاکره٬ امنیت ملی کشور و موضوع موشکی را بهانه قرار دادند و درصدد برجام موشکی هستند.
 • وحید IR ۲۲:۰۶ - ۱۳۹۷/۰۱/۰۹
  4 2
  آقای هادیان چرا مجبور باشیم برای اعتمادسازی اینقدر مذاکره کنیم . بهتر نیست برای اعتماد سازی ایران را به آمریکا و غرب واگذار کنیم که دیگه نیازی به این همه مذاکره نداشته باشیم .
 • علی IR ۲۲:۰۸ - ۱۳۹۷/۰۱/۰۹
  4 0
  هادیان اشتباه لپی کردن باید افزایش دهیم
 • ابراهیم ۲۲:۴۷ - ۱۳۹۷/۰۱/۰۹
  8 1
  من خودم طرفدار مذاکرات بودم ولی تسلیحات نظامیمان اصلن به کسی ربطی ندارد کسانیکه میگن مذاکرات موشکی باید دار زد
 • IR ۲۲:۵۱ - ۱۳۹۷/۰۱/۰۹
  9 1
  واقعا متاسفم که این آقا این قدر بچه گانه نظر داده فکر کنم تا الان خواب بوده که هیچ کدام از خیانتهای این استعما گران را ندیده
 • IR ۲۲:۵۳ - ۱۳۹۷/۰۱/۰۹
  9 1
  فقط یک احمق درباره برد موشک ها صحبت میکنه، آخه بیشعور اینا گرگن بدبخت. یادتون رفته وقتی ضدهوایی نداشتید چطور نیروی هوایی عراق رو سر رزمنده ها کنسرو خالی میکرد.
 • محمود US ۲۲:۵۳ - ۱۳۹۷/۰۱/۰۹
  9 0
  غلط زیادی خوردند، چارصباح دیگه تیرکمون سنگی هم حق نداریم داشته باشیم.
 • IR ۲۲:۵۴ - ۱۳۹۷/۰۱/۰۹
  5 0
  یه نگاه به اطراف کنی می بینی که کشورازنخبگان تهی شده است کشوربااین مدیریت فرسوده بجایی نخواهدرسیدیه کم به فکر جوانهای این کشورهم باشیدالبته شماها که مشکلی ندارید
 • IR ۲۳:۰۴ - ۱۳۹۷/۰۱/۰۹
  8 1
  شروع برجام زدن چوب حراج به داشته های بومی ایرانی
 • Haman From Persia IR ۲۳:۰۶ - ۱۳۹۷/۰۱/۰۹
  7 0
  باید طول زبان های دراز را کاهش داد.
 • CY ۲۳:۱۳ - ۱۳۹۷/۰۱/۰۹
  11 1
  لعنت خدا بر وطن فروشان خائن
 • ناشناس IR ۲۳:۵۴ - ۱۳۹۷/۰۱/۰۹
  15 1
  شما که از کم شدن برد موشکها می گویید یا اقوام درجه یک توی اسراییل دارید یا چک سفید امضا از بن سلمان دریافت کرده اید.چرا از کم شدن اختلاس.دزدی .رانت. نمی گویید
 • هموطن AE ۲۳:۵۵ - ۱۳۹۷/۰۱/۰۹
  9 0
  ازموده را ازمودن خطاست نه اینکه به مفاد برجام عمل کردن بیاییم برای یه بار هم شده غرور ایرانی بودنون را حفظ کنیم
 • IR ۲۳:۵۵ - ۱۳۹۷/۰۱/۰۹
  13 1
  بعضیها در هر چیزی آخر باشند در وطن فروشی تو دنیا نظیر ندارن
 • IR ۲۳:۵۸ - ۱۳۹۷/۰۱/۰۹
  3 16
  بی خیال بابا وضع مملکت اونقدر خرابه که هیچ جور درست نمیشه.
  • US ۰۱:۳۲ - ۱۳۹۷/۰۱/۱۰
   2 0
   با وجود دولت کلید شکسته هر روز باید شاهد مصیبت جدیدی باشیم انتخاب اشتباه یعنی مصیبت مداوم
  • IR ۰۳:۲۴ - ۱۳۹۷/۰۱/۱۰
   1 1
   شاید وضع تو واربابانت خراب باشه .شایدهم درست میگی از زمانیکه شما بزدلهای ترسو که مملکت رافروختید خراب شده
  • IR ۰۶:۳۵ - ۱۳۹۷/۰۱/۱۰
   2 2
   وضع خوبه مادراقتصادرتبه هجدهمیم ولی بهتربایدباشدوانشاالله هم میشود . زیادماهواره وسایتهای پریشان سیرنکن درزندگی شخصی هم دچارمشکل میشی بروکوه بگردتفریح کن اماگوش به اراجیف بدحواهان نده اگه خودت یکی ازاونانیستی
 • امیر حسینی IR ۰۰:۱۱ - ۱۳۹۷/۰۱/۱۰
  1 0
  استاد شما در حیطه صلاحیت خود اظهار نظر کنید همین و بس!!!
 • رضا IR ۰۰:۲۲ - ۱۳۹۷/۰۱/۱۰
  7 1
  درود بنده به عنوان شهروند ایرانی،که خوب به رفتار اکثر سیاست مداران کشورم آشنام به عرض دوستان خودم اگر سانسورچی اجازه بده میرسونم که در کشور ما هرموقع بخوان نرمش قهرمانانه ایی شکل بدن اول افرادی از سوی اصلاح طلبان پشت تریبون رفته،و گفته ها وخواسته های غرب رو پیش مردم مشروع نشون میدن،که چیز زیاد مهمی ازمون نمیخوان بعد چندتا اصول گرا میان وسط حسابی با اصلاح طلب ها گرد و خاک میکنند که نخیر ما هیچوقت دربرابر نظام سلطه عقب ننشستیم،ما فلانیم،ما بلانیم یعنی همون عربده کشیدن های تو خالی و مردم ساده و طرفدار هردو طیف سرگرم جنگ زرگری میشوند و آنگاه بهتر میپذیرند سیاست مداران کشورمان نرمش قهرمانانه از خودشون در وکنند و در آخر اصول گرایان مثلا با اکراه و اصرار اصلاح طلب ها شروط غرب را قبول میکند حال چرا این دعوای زرگری باید بازی بشه؟ چون نمیتونن همون اول موافقت کنند زیرا ۴۰ ساله به مردم میگن ما آمریکا رو به ذلت کشوندیم، مرگ بر آمریکا،انگلیس،عربستان چون این مردم اگر همون اول مشت خالی سیاست مداران خودشان را ببینند،دیگر مگر میشود بر این مردم خرافه دوست حکومت کرد، شهرخبر ببخش که نظرم طوریست که باید سانسور بشه بخدا چیزی نگفتم جز تجربیاتم در کشوری که مسئولینش مردم را سیاست باز حرفه ایی کرده اند هیچکس سرجای خودش نیست هیچکس پاسخگوی اعمالش در مسئولیتی که دارد نیست هیچکس از کسی نمیترسد درکشوری که تازه خود را تابع بهترین دین خدا و در کشوری که تازه هیچی قرار که نیست منعکس بشه فقط درآخر مرگ بر ضد ولایت فقیه از علی تا به علی فاصله یک آینه است یک علی درنجف است و یک علی در خامنه!!
  • IR ۱۰:۲۷ - ۱۳۹۷/۰۱/۱۰
   2 3
   عالی بود
  • CH ۰۹:۴۹ - ۱۳۹۷/۰۱/۱۱
   1 0
   همین جمله آخر رهبری را بشدت ناراحت کرد.
 • IR ۰۰:۲۶ - ۱۳۹۷/۰۱/۱۰
  1 0
  موشکهارو شور گذاشتید ؟ تا کی فقط رزمایش ؟ حمله کنید دیگه
  • IR ۱۹:۳۲ - ۱۳۹۷/۰۱/۱۰
   0 8
   پاسخ ترقه بازی ما بمب اتمه دوست عزیز بشین سر جات وقتی بمب اتمی نداری!
  • حجت IR ۱۰:۱۲ - ۱۳۹۷/۰۱/۱۹
   0 0
   فرمان حمله تهاجمی فقط در اختیار امام معصومه. جهت اطلاع گفتم رووشن شی
 • دکتر نادر IR ۰۰:۳۲ - ۱۳۹۷/۰۱/۱۰
  4 0
  هادیان یک سال پیش در شبکه خبر تماما درباره دستاوردهای اقتصادی برجام دروغ می گفت حتی مجری شبکه خبر خندش گرفته بود و می خواست دست بکنه توی جیبش که بهش بگه از کدوم دستاورد اقتصادی برجام حرف می زنی که جز گرانی تورم و ادامه و حتی بدتر شدن رکورد تورمی و بحران تولید و اقتصادی چیزی نداشته الآن هم با دلار 5000 تومنی و شکستن رکورد گرانی دلار کسی دروغ های این عوام رو باور نمی کنه
 • IR ۰۰:۳۷ - ۱۳۹۷/۰۱/۱۰
  3 0
  متاسفانه دولت ومردم وکلا نظام هیچ برنامه ای برای مقاوم سازی اقتصادی ندارند وار همین ناحیه بیشترین ضربه ها رو خوردیم و خواهیم خورد.الان دلار ۵۱۰۰تومنی نشان ضعف ما نیست؟چرا مردم به فکر اقتصاد ملی کشور خودشون نیستند؟چرا باید انقدر کالای مصرفی وارداتی مصرف کنند.تو ایام نوروز حداقل یک میلیارد دلار ارز بابت سفرهای نوروزی خارجی باید صرف بشه.کاشکی مردم یک کم بیشتر ملی گرابودند.نظام ودولت چرا نباید جلوی رانت وقاچاق کالا بایستند؟باور کنید سپاه و بسیج و نهادهای دولتی اگر با هم باشند بساط قاچاق کالارو تو سه ماه جمع میکنند.اگر قوه قضاییه هر چی دانه درشت وآقازاده رانت خوار رو محاکمه کنه ومماشات نکنه مردم هم اعتمادشون به نظامشون بیشتر میشه وبا همدلی و همکاری این پیچ خطرناک رو هم رد میکنیم.اما افسوس که انگار این همدلی و همکاری ارزو باید باشه.
 • IR ۰۰:۴۱ - ۱۳۹۷/۰۱/۱۰
  0 1
  باید برئ موشکا بشه40000000000کیلومتر جیب مردم بشه یه سکه
 • IR ۰۰:۴۷ - ۱۳۹۷/۰۱/۱۰
  3 0
  این مردک اگه همسایش بهش فشار بیاره حاضره اتاق خوابشو با تمام امکانتش در اختیارش قرار بده،مردک شما برید اون گوساله ای رو که زاییدید بزرگ کنید بعد برید سراغ مسائل دیگه.
 • ناشناس IR ۰۱:۲۳ - ۱۳۹۷/۰۱/۱۰
  1 0
  برد موشکها را باید ببالاترین حدممکن برسه وغنی سازی هم به صدرصد برسه وبا بمهای اتمی کل امریکا را باید ازبین برد تا گردن کلفتی نکنند
 • FR ۰۱:۲۴ - ۱۳۹۷/۰۱/۱۰
  1 0
  برد موشك را بايد تا امريكا برسانيم ! ولي انچه را كه بايد حتماً و حتماً و حتماً و اكيداً و اكيداً و ضرورن كاهش داد و به صفر رساند : حقوقى است كه ميگيري و تمام سرمايه شما اقا زاده است! مرگ بر خاين ناتوان به خدمت ! در اروپا جنابِ "الو" را حتي براي جارو كشي در خيابان استخدام نميكنند، چون بايد چهار شانه و داراي قدرت فيزيكي باشيد
 • FR ۰۱:۲۶ - ۱۳۹۷/۰۱/۱۰
  1 0
  چرا از اختلاص هاى مكرر و فساد و سود در عمل ٪‏٤٨ درصدي نظام بانكى و سيستم قرن ١٩ ادارى نميگويى ؟!
 • FR ۰۱:۲۷ - ۱۳۹۷/۰۱/۱۰
  2 0
  ببخشيد شما امضا ميكنى و يا اثر انگشت مهر ميكني ؟
 • FR ۰۱:۳۰ - ۱۳۹۷/۰۱/۱۰
  2 0
  شما اگر برجام را خوانده بودي اين الودگي صوتي و متبي را ايجاد نميكردي حتما سواد نداريد و فقط "عكسهاى" برجام را نگاه ميكنيد ! و چون عكس نداره به ياوه گويي افتاده ايد !
 • FR ۰۱:۳۳ - ۱۳۹۷/۰۱/۱۰
  1 0
  اينجوري كه حدس ميزنم، شما فاقدِ عقلِ "اصغر ترقه" ميباشيد !
 • FR ۰۱:۳۳ - ۱۳۹۷/۰۱/۱۰
  2 1
  ساكت !
 • FR ۰۱:۳۴ - ۱۳۹۷/۰۱/۱۰
  2 1
  برو دهان و لب هايت را بدوز !!!!!!
 • IR ۰۲:۰۱ - ۱۳۹۷/۰۱/۱۰
  1 0
  بایدبرد موشکها را بیشتر کرد واگر امزیکا خارج شد ایران هم سریع غنی سازی 20 درصد وحتی قدیتر عمل کند
 • هادی IR ۰۲:۵۱ - ۱۳۹۷/۰۱/۱۰
  3 0
  اگه موشک قاره پیما ساخته بودیم با برد دوازده تا پانزده هزار کیلومتر حالا میتونستیم مذاکره کنیم تا اونا به برد دوهزار کیلومتر راضی بشن هم ما برد موشکی رو که واقعالازم داشتیم میساختیم..نباید تو برد دوهزار کیلومتر توقف میکردیم.،الان اگه کوتاه بیایم مطمئنا آخرش بهمون حمله میکنن..مثل لیبی وعراق
  • IR ۱۹:۳۱ - ۱۳۹۷/۰۱/۱۰
   2 0
   موشک قاره پیما بدون کلاهک هسته ای کار نمی کنه دوست عزیز، موشک قاره پیما به درد کسی می خوره که کلاهک هسته ای داشته باشه نه کشوری مانند ما خودش خودش رو تحریم هسته ای کرده!
 • IR ۰۳:۰۵ - ۱۳۹۷/۰۱/۱۰
  3 0
  در قضیه برجام عقب نشینی کردیم چی گیرمان اومده‌.. که از عقب نشینی در قضیه موشکی گیرمان بیاید.. آقای ناصر هادیان شما خیلی آدم ساده لوحی هستی.‌. موشک ها مجانی بدست نیامده که مجانی بدهیم برود.. تجربه برجام برای انسان هایی مثل شما کم بوده که بفهمید آمریکا قابل اعتماد نیست.
 • حبیب IR ۰۳:۱۵ - ۱۳۹۷/۰۱/۱۰
  11 20
  انشااله که سایه مقام معظم رهبری روی سر این ملت مستدام باشد .من یک نظامی هستم وسرباز مقام معظم رهبری. مسائل نظامی وموشک وغیره دست دولت نیست که هر بی سروپایی کوتاه عقلی بتواند اظهار نظر کند ایشان وهمه طرفدارانش غلط کردند اظهار نظر میکنند ترامپ ونتانیاهو وهرسگ دیگری که برسر قدرت موشکهای ایران پاس میکنند به موقع چنان مشتی از دستان مقام معظم رهبری وسربازان رشید اسلام که هر کدام شاگرد وسرباز سرلشگر اسلام حاج قاسم سلیمانی خواهند خورد که از صدها موشک شهاب و سجیل وقیام وفاتح سنگین تر خواهد بود آمریکا و اسرائیل دقیقآ میدانند که سپاه وارتش اسلام ذره ای کوتاه نمی آید وهرروز نیز به برد موشک ها می افزایند اما این خواست خداست که دشمنان خارجی این غلط ها رابکنند تا ما هم دشمنان احمق داخلی رابشناسیم .به امر سید ومقتدایمان امام خامنه ای لگد مال می کنیم هر کسی را که بر سر قدرت دفاعی ایران خود را صاحب نظر وعاقل بداندوخواسته های اسرائیل وبیگانگان راپیاده کند ایران نه سوریه ونه عراق است که محل تاخت وتاز آمریکا واسراییل وعربستان وهابی باشد اینجا ایران است وباید غرش موشکهای ایران سران اسراییل وعربستان را به سوراخ موش بفرستد .امنیت امروز مان مدیون دور اندیشی رهبری عظیم الشان .خون شهدا وشیرمردان سپاه وارتش و ناجا ست نه تفکرات مسموم کثیف عده ای بزدل صد تابعیتی .نتانیاهو احمق .ترامپ انتردل وبن توله سگ عربستان خواهشآ این پیام رابخوانید که حرف دل ارتش ۲۰ میلیونی ایررررررررران است .جانم فدای رهبر م اما خامنه‌ای
  • IR ۱۰:۳۳ - ۱۳۹۷/۰۱/۱۰
   2 0
   درود بر قهرمانان واقعی ایران زمین نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران
 • US ۰۳:۲۷ - ۱۳۹۷/۰۱/۱۰
  43 0
  اتفاقا بر عکس, حالا که آمریکا زیر برجام زده, باید اعلام کنیم به سمت بمب میرویم و فقط در صورتی ساخت بمب را "تعلیق " میکنیم که همه تحریم ها برداشته بشه. فقط اینطوری میتونید با غرب مذاکره کنید نه اینکه پیش پیش دست خودتونو ببندید. البته به شرطی که اقتصاد مقاومتی داشته باشید تا چند سال تحریمهای سنگین را تحمل کنید
  • مهندس نصر IR ۱۵:۲۱ - ۱۳۹۷/۰۱/۱۰
   5 0
   اقتصاد مقاومتی نباشه بیست سال دیگه نفت تمام بشه با سر سقوط می کنیم چه با تحریم چه بی تحریم
 • سرباز IR ۰۴:۰۰ - ۱۳۹۷/۰۱/۱۰
  4 0
  خیلی بی جا میکنید، شما کسانی هستید که با یک ریش پروفسوری و ادا اطوار های غربی خود رو روشنفکر جا زدید، همیشه به عالم و آدم انتقاد میکنید بدون اینکه خودتون کوچکترین قدمی برای کشور برداشته باشین، تو راحتی و آسایش نشستید و وقتی هم خطری باشه ساکهاتون رو جمع میکنین و میریم همون جایی که قبلا گرین کارتشو گرفتین و بچه ها تون رو بدنیا آوردین، از اداره یه کلاس عاجزین و اونوقت ادعای نسخه نویسی میکنین بهتره دیگ مردم رو با این آبنبات چوبی ها گول نزنین غربزده ها
  • حجت IR ۱۰:۱۰ - ۱۳۹۷/۰۱/۱۹
   0 0
   ایشون از روشن فکر فقط ریش پروفسوریشو داره
 • موسوی IR ۰۶:۳۳ - ۱۳۹۷/۰۱/۱۰
  4 0
  چقدر پر رو و وقیح !!!! هسته ای رو به باد دادند و حالا نوبت موشکهای دفاعی ماست. این نوکران دلداده غرب را تا چه زمانی باید تحمل کنیم؟؟
 • علی IR ۰۶:۵۶ - ۱۳۹۷/۰۱/۱۰
  9 0
  واقعا بعضیا ذاتا احمق هستند مذاکرات هسته ای چه سودی داشت که مذاکرات موشکی داشته باشد چه سبک مغزی هستی کارشناس جان
 • IR ۰۸:۳۶ - ۱۳۹۷/۰۱/۱۰
  8 0
  در روز اجرای توافق، همه تحریم‌های اقتصادی و مالی و بانکی و حتی موشکی و تسلیحاتی بالمرّه (یکجا) برداشته خواهد شد.....واقعا باید بخندی یا گریه کنی...
 • علی IR ۰۸:۳۶ - ۱۳۹۷/۰۱/۱۰
  4 2
  قرداد برجام دو یا همون قرداد فوق ترکمنچای در راه است فقط به یک نرمش شجاعانه نیز است
 • IR ۱۰:۵۱ - ۱۳۹۷/۰۱/۱۰
  2 4
  باید با آمریکا رفیق بشیم تا بهمون جت f35 بده
 • IR ۱۴:۵۲ - ۱۳۹۷/۰۱/۱۰
  2 0
  فقط برو گمشو
 • IR ۲۱:۳۹ - ۱۳۹۷/۰۱/۱۰
  6 0
  اصلاح طلب ها برای بقدرت رسیدن ودر قدرت ماندن استقلال کشور را ازبین خواهند برد
  • حمیدرضا IR ۰۹:۲۰ - ۱۳۹۷/۰۱/۱۱
   1 0
   دمت گرم
  • احمد IR ۱۷:۴۰ - ۱۳۹۷/۰۱/۱۳
   0 0
   درود برشرفت
 • IR ۱۰:۱۱ - ۱۳۹۷/۰۱/۱۱
  5 0
  رفتار این آدم ها انسان را یاد خائنین قاجار و پهلوی می اندازد که این کشور را به بیگانه سپردند وقرار دادهای ننگین امضاء کردند .
 • GB ۲۱:۰۳ - ۱۳۹۷/۰۱/۱۱
  0 0
  مرگ بر منافق
 • حسن IR ۱۶:۱۶ - ۱۳۹۷/۰۱/۱۴
  0 0
  هر کس به خودش اجازه میده برای امنیت ملی ما حرفی می زنه

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس