حجت الله عبدالملکی

یک کارشناس اقتصادی گفت:حمایت از کالای ایرانی بدین معناست که هرکس در هر جایگاهی و موقعیتی به تقویت تولید ملی کمک کند؛ یکی با خرید کالای ایرانی، دیگری با تولید باکیفیت تر و دیگری با کوشش علمی.

به گزارش مشرق، حجت الله عبدالملکی با اشاره به مفهوم اقتصاد مقاومتی گفت: اقتصاد مقاومتی یعنی اقتصادی که با وجود همه مشکلات و کمبودها به اهدافش برسد. این یک اقتصاد عقلانی است، زیرا همه کشورها در مسیر اهداف خود با موانع مختلفی رو به رو هستند و به همین جهت اغلب کشورهای پیشرفته چنین مسیری را به اقتصاء اهداف و موانع اقتصادی خود در پیش گرفته اند.

وی ادامه داد: اقتصادی مقاوم است که برای پرش از موانع و مشکلات قدرتمند باشد و مهم ترین عامل قدرت اقتصادی، توان بالای تولید ملی است. تولید ملی قوی (هم کمی و هم کیفی) از یکسو وابستگی به خارج را کاهش می دهد و از سوی دیگر باعث استحکام درونی اقتصاد (از سطح خانواده تا سطح ملی) می شود.

بیشتر بخوانید:

تولید ملی شتاب بگیرد، بسیاری از مشکلات معیشتی مردم حل خواهد شد

وی با اشاره به نامگذاری سال ۹۷ به عنوان سال حمایت از تولید ایرانی از سوی رهبر انقلاب ادامه داد: تولید ملی قوی نیازمند تحقق ۶ عامل کلیدی است: ۱. بازار مصرف کافی، ۲. علم و فن آوری ثروت آفرین، ۳. مواد اولیه مناسب، ۴. سرمایه کافی، ۵. نیروی کار توانمند، ۶. فرهنگ تولیدی.

این اقتصاددان گفت: در واقع حمایت از کالای ایرانی بدین معناست که هرکس در هر جایگاهی و موقعیتی به تقویت تولید ملی کمک کند؛ یکی با خرید کالای ایرانی (مردم و مصرف کنندگان)، دیگری با تولید بیشتر و با کیفیت تر (تولیدکنندگان، سرمایه گذاران و کارگران) و دیگران با کوشش علمی و سایر اقدامات.

عبدالملکی ادامه داد: به طور قطع تقویت تولید ملی و حمایت از کالای ایرانی با تامین بازار (خرید کالای ایرانی) آغاز می شود و به سایر بخش ها (تامین مواد اولیه مناسب، علم و فن آوری، سرمایه کافی، نیروی کار توانمند و ...) تسری می کند.

منبع: مهر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

نظرات

 • انتشار یافته: 2
 • در انتظار بررسی: 0
 • غیر قابل انتشار: 0
 • حسین ولی خانی IR ۲۱:۱۲ - ۱۳۹۶/۱۲/۲۹
  4 8
  سیّد و مولای ما جان را فدايت میکنیم ما اطاعت از تو ای صاحبْ ولایت میکنیم امر کردی، چشم، تا پویا شود این اقتصاد جمله از کالای ایرانی حمایت میکنیم
 • IR ۰۹:۱۶ - ۱۳۹۷/۰۱/۰۱
  0 0
  رفتم کمربند بخرم، طرف فروشنده شروع کرد به اینکه کمربندها همه ساخت فلان کشور هست و فلان و بهمان. گفتم، خوب ساخت ایران داری؟ کمربندهای ارزونترش رو نشونم داد! این در حالی بود که همه ی کمربندها ساخت ایران و کارگاه ساختش هم صدمتر داخل بازار بود! من به اندازه کافی پول برای خرید هر نوع کمربندی رو داشتم ولی فروشنده صداقت نداشت، ناراحت شدم و رفتم. چی میشد بهترین جنسش رو بهم نشون میداد، آخه به یه جوان ۲۴ سال اون کمربندها رو نشون میدادن. سطح سواد و فرهنگ فروشنده ها هم کم شرط نیست!

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس