مهدی جهانگیری

برادر معاون اول رئیس جمهور که به اتهام فساد اقتصادی بازداشت شده بود، با لابی‌های سنگین، به زودی آزاد می‌شود.

به گزارش مشرق، برخی رسانه ها خبر داده‌اند مهدی جهانگیری برادر معاون اول رئیس جمهور و رئیس‌گروه مالی گردشگری و نایب‌رئیس‌اتاق بازرگانی تهران که به اتهام فساد اقتصادی در مهرماه ۹۶ بازداشت شده بود، با لابی‌های سنگین، وثیقه خود را از ۶هزار میلیارد به هزار میلیارد تومان کاهش داده و با تأمین آن، به زودی آزاد می‌شود.

حجت‌الاسلام والمسلمین محسنی‌اژه‌ای سخنگوی قوه قضاییه ۱۰ اسفند ماه در نشست خبری با اصحاب رسانه استان کرمان با اشاره به روند پرونده مهدی جهانگیری گفت: این پرونده مسائلی را در کرمان و مسائل مهم‌تری را در تهران داشت و نهایتاً با هماهنگی بین دستگاه قضائی کرمان و تهران، این پرونده به تهران منتقل شد، در مرحله تحقیقات مقدماتی است و هنوز کیفرخواستی صادر نشده و بعد اتمام پرونده می‌توان درباره جزئیات این پرونده توضیح داد.

ثروت هنگفت مهدی جهانگیری چگونه بدست آمده است؟

مهدی جهانگیری، برادر اسحاق جهانگیری چگونه توانسته به  ثروت هنگفت در این کشور دست پیدا کند؟ برادر کوچک معاون اول دولت و رئیس گروه مالی گردشگری که دهها شرکت و بانک زیر نظر آن است، این دارایی ها را از چه راهی به دست آورده است؟

برای روشن شدن ثروت مهدی جهانگیری کافی است سری به پایگاه گروه مالی گردشگری زد. نگاهی به گروه مالی گردشگری نشان می دهد که این گروه متشکل از دهها شرکت ریز و درشت از جمله بانک گردشگری، شرکت اقتصادی نگین گردشگری ایرانیان، شرکت گسترش صنایع و معادن ماهان، شرکت گروه سرمایه گذاری میراث فرهنگی و گردشگری ایران، گروه مهندسی صنعت نفت و گاز لاوان، مجتمع فولاد صنعت بناب، بیمه آرمان و... است.گروهی که در سایر بازراهای مالی و سرمایه ای دستی بر آتش دارد و بسیاری از پروژه های هتل سازی، پروژه های نفتی و گازی، ‌ ساختمان سازی، اقامتگاه های بین راهی و تفریح گاه ها را در سراسر کشور در حال اجراء دارد و یا برنده اصلی مزایده های دولتی در اجرای چنین پروژه هایی است.

بسیاری از این ثروت چندهزار میلیارد تومانی که در نوع خود در رقابت با ثروت ۲۵ هزار میلیاردی بابک زنجانی قرار می گیرد، ‌ در طول سال هایی به دست آمده که وی پس از استعفا از معاونت سازمان گردشگری و میراث فرهنگی در  زمان رحیم مشایی، شرکت های اقماری را تاسیس و در همان دولت پروژه های بزرگ را نصیب خود ساخت.

مهدی جهانگیری همان کسی بود که در سال ۸۷ پس از ماجرای مشهور حمل قرآن با موسیقی و دف، تحت فشار علما و اقشار متدین ناچار به استعفا شد.

البته جستجویی با عنوان "رانت خواری بزرگ در شرکت خصوصی متصل به حلقه قدرت" در سال ۱۳۹۰؛ تمامی زوایای پرونده جهانگیری، مشایی و بقایی را روشن می سازد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 11
 • در انتظار بررسی: 8
 • غیر قابل انتشار: 67
 • IR ۱۷:۳۳ - ۱۳۹۶/۱۲/۱۶
  91 1
  من نمی دونم لابی سنگین یعنی چی؟ امیدوارم آقای اژه ای توضیح بده.
 • SE ۱۷:۴۳ - ۱۳۹۶/۱۲/۱۶
  69 1
  هزار میلیار وثیقه از کجا می آورند؟! ما که یک میلیلدش را هم نداریم؟ خدابرکت بده به مال ملت
 • محمود IR ۱۸:۰۴ - ۱۳۹۶/۱۲/۱۶
  56 2
  فقط امیدمون به خدا باشه
 • IR ۱۸:۱۲ - ۱۳۹۶/۱۲/۱۶
  75 1
  چه زندانیهای بدبختی داریم که به خاطر دومیلیون تومان چند ساله زندانین...!!!
 • IR ۱۸:۱۳ - ۱۳۹۶/۱۲/۱۶
  72 1
  مفسدین اقتصادی ازاد خواهند شد علی برکت ا...!!!
 • کلید ساز IR ۱۸:۴۰ - ۱۳۹۶/۱۲/۱۶
  61 1
  علی برکت الله
 • IR ۱۹:۰۰ - ۱۳۹۶/۱۲/۱۶
  68 1
  آخه این چقدر بدهکاره یا فساد داره که شش هزار میلیارد فقط وثیقه اش بوده...
 • ناشناس IR ۱۹:۲۸ - ۱۳۹۶/۱۲/۱۶
  50 1
  ازکجا آورده؟
 • IR ۲۳:۳۹ - ۱۳۹۶/۱۲/۱۶
  6 0
  یک گونی اسفند براش بریزید تو آتیش چشم نخورید
 • IR ۲۳:۴۲ - ۱۳۹۶/۱۲/۱۶
  9 0
  دیگه موقشه سوار هواپیما ش کنید بره کانادا
 • ali IR ۲۰:۰۷ - ۱۳۹۶/۱۲/۲۳
  4 0
  مگر اینکه خداوند ریشه اینها را سرنگون کند ما مردم که کاری از دستمان بر نمی اید من با 44سال سن با دو بچه هنوز خانه ای ندارم عدالت به این میگن

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس