کد خبر 837940
تاریخ انتشار: ۱۶ اسفند ۱۳۹۶ - ۱۰:۵۰
احمد توکلی

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام در نامه‌ای خطاب به آیت‌الله هاشمی شاهرودی بر لازم‌الاجرا بودن نظرات اعلامی توسط هیأت عالی مجمع تشخیص مصلحت درمورد لایجه بودجه سال1397 تاکید کرد.

به گزارش مشرق،  احمد توکلی در کانال تلگرامی‌اش متن نامه خود را به رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام منتشر کرد.

احمد توکلی عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام در نامه‌ای خطاب به آیت‌الله هاشمی شاهرودی رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام آورده است:

همانگونه که مستحضرید مقام معظم رهبری مستند به ذیل اصل 110 قانون اساسی مبنی‌ بر این که «رهبر می‌تواند بعضی از وظایف و اختیارات خود را به شخص دیگری تفویض کند»، وظیفه نظارت بر حسن اجرای سیاست‌های کلی نظام را به مجمع تشخیص مصلحت نظام تفویض نموده اند. همچنین ایشان به‌موجب جزء «1-4» پیوست حکم دوره هشتم مجمع تشخیص مصلحت نظام (ابلاغی 30/5/1396)، مقرر فرمودند که «وظایف صحن مجمع در امر نظارت به‌ جمع برگزیده‌ای از اعضای مجمع انتقال یابد و انتخاب این جمع برعهده اعضای مجمع است».

این نامه می‌افزاید: برهمین اساس نیز مجمع تشخیص مصلحت نظام در ابتدای این دوره اقدام به تعیین اعضای هیأت نظارت بر حسن اجرای سیاست‌های کلی نظام نمود.

بیشتر بخوانید:

شکایت از روسای فعلی و قبلی بانک مرکزی

دلایل عقب ماندگی در حوزه عدالت چیست؟

در ادامه این نامه تصریح شده است: هیأت مذکور نیز در راستای وظایف مقرر در ماده (7) «مقررات نظارت بر حسن اجرای سیاست‌های کلی نظام» نسبت به بررسی مصوبه مجلس شورای اسلامی در خصوص لایحه بودجه سال 1397 اقدام و پس از بررسی دقیق کارشناسی، ایرادات این مصوبه را مطابق مقررات مزبور، جهت اعمال در مصوبه مجلس به شورای نگهبان ارسال نمود و شورای نگهبان ایرادات اعلامی هیأت نظارت را به پیوست نظرات خود به مجلس شورای اسلامی اعلام نموده است. لکن باعنایت به اطلاعات رسیده، کمیسیون تلفیق و صحن مجلس شورای اسلامی، با وجود وصول این نظرات، در بررسی‌های خود، صرفاً به ایرادات شورای نگهبان توجه کرده و نسبت به نظرات هیأت عالی نظارت مجمع تشخیص توجهی نداشته و آن را لازم‌الاتباع قلمداد نمی‌نمایند.

توکلی در انتهای نامه خود آورده است:‌ لذا ضروری است لازم‌الاجرا بودن نظرات اعلامی توسط هیأت عالی نظارت که مستند به تفویض صلاحیت نظارت بر حسن اجرای سیاست‌های کلی نظام از سوی مقام معظم رهبری است، تذکر دهید و الزامی بودن رعایت این نظرات به مجلس شورای اسلامی و شورای نگهبان ابلاغ شود.

نظرات

  • انتشار یافته: 1
  • در انتظار بررسی: 0
  • غیر قابل انتشار: 5
  • محمد IR ۱۵:۲۷ - ۱۳۹۶/۱۲/۱۶
    27 10
    احمد توکلی جزء یکی از افراد سالم ودلسوز نظام به شمار می‌رود

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس