کد خبر 837704
تاریخ انتشار: ۱۵ اسفند ۱۳۹۶ - ۱۷:۱۷
محمد ایمانی

راز توهین هایی که کم کم رنگ و بوی فحاشی محض پیدا می کند، چیست؟ اگر واقعا باور دارند رشد اقتصادی را به هفت درصد و نرخ تورم را به زیر 9 درصد رسانده اند.

به گزارش مشرق، محمد ایمانی در کانال تلگرامی اش نوشت: برخی مدیران ارشد دولت تا چندی پیش، سالی چند بار به منتقدان توهین می کردند. بعدا شد ماهی چند بار. اما به تازگی انگار آقایان روحانی و نوبخت، زوج و فردش کرده اند. نوبخت امروز منتقدان اقتصادی را با سگ مقایسه کرد! اینها البته جدا از اوقاتی است که جهانگیری و آخوندی و زنگنه و ... از خجالت منتقدان در می آیند. لابد فکر می کنند بد است منتقدان و معترضان دست خالی برگردند!

راز توهین هایی که کم کم رنگ و بوی فحاشی محض پیدا می کند، چیست؟ اگر واقعا باور دارند رشد اقتصادی را به هفت درصد و نرخ تورم را به زیر 9 درصد رسانده اند، و سالی 950 هزار شغل ایجاد کرده و به اقتصاد رونق داده اند، پس چرا با کوچک ترین نقد و پرسش از جزئیات و اسناد این دعاوی، از کوره در می روند؟! اگر مردم این ادعاها را قبول داشته باشند که  دولتمردان نباید از انتقاد در گوشه و کنار برآشوبند و فحاشی پیشه کنند؟

واقعیت این است که این مدیران، خودشان هم به برخی از آمارسازی ها باور ندارند. می دانند که اگر 4-5 سال پیش می گفتند "معیار تورم جیب مردم است"، الان نمی توانند معیار دیگری بتراشند و به مردمی که با سوء تدبیرهای دولت دست به گریبانند، زور چپان کنند که وضعشان توپ است و اگر شیر فهم نمی شوند، کم عقلند!

یادداشت دیگری از محمدایمانی را بخوانید:

یک بغل عقل، یک باک بنزین

شگرد شغالان و بیشه ای که خالی نیست

عباس عبدی که مدتها جزو توجیه گران عملکرد دولت بود، این بار می نویسد "زمانی که فردی از اعتماد به نفس مطلوبی برخوردار باشد، بدین شکلی که در سخنان رئیس‌جمهور شاهدیم، با مخالفان خود برخورد نمی‌کند. صاحب قدرتی که قصد نشان دادن واکنش به مخالف را دارد، با توجه به میزان اعتماد به نفس خود در برابر آن موضوع متانت به خرج می‌دهد و منتقد یا مخالف را بی‌عقل خطاب نمی‌کند".

اعتماد به نفس ندارند، چون می دانند که در پس همه تبختر و تکبر ها، کارنامه ای قابل مشاهده و تحسین فراهم نکرده اند. به قول سعدی؛ مُشک آن است که خود ببوید، نه آن که عطار بگوید. دانا چو طبله عطار است، خاموش و هنر نمای. و نادان، خود طبل غازی (جنگی)، بلند آواز و میان تهی.

نظرات

 • انتشار یافته: 2
 • در انتظار بررسی: 0
 • غیر قابل انتشار: 3
 • IR ۱۷:۵۲ - ۱۳۹۶/۱۲/۱۵
  38 2
  دولت و بخصوص روحانی و جهانگیری پشتوانه مردمی و جوانان مخلص را از دست داده اند و افرادی هم که داعیه همراهی با دولت را به سینه می زنند بیشتر در طلب رانت و وام و کار و مجوز و دلار و وادادگی جنسی و یا راحتی سفر به انتالیا و امثالهم هستند - و اینها نمی توانند در اداره امور سخت کشور یارو یاور دولت باشندچون نان را به نرخ روز می خورند - به همین دلیل دولتمردان می خواهند با فحاشی و کوچک کردن مخالفان انها را تحقیر نمایند و انها را به حاشیه برانند - انها فراموش کرده اند که شاید رای اوردند اما حامیان واقعی همیشه افراد مخلص اند و اغلب اندک - ولی این دولت هیچکدام را ندارد - مردم در دل به حق و حقیقت وفادارند تا زمانی که مسئولین وفادار باشند ولی وقتی دیدند مسئولین خودشان بفکر پر کردن جیب اندو به انحطاط فکری و بی بر نامگی دچار شده اند انها نیز رویه مشابه را پیش می گیرند - با این همه ما کمک می کنیم تا کارها سرو سامان بیابد و بیکاری رفع شود و غیرو اما دولت نیر باید دستش را به مردم حقیقت مدار و در صحنه و انقلابی دراز کند و از انها کمک بخواهد .
 • IR ۲۰:۲۹ - ۱۳۹۶/۱۲/۱۵
  10 2
  باش تا صبح دولتش بدمد!

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس