کد خبر 835531
تاریخ انتشار: ۹ اسفند ۱۳۹۶ - ۰۶:۴۰
هووی حسود

پرونده زن جوانی که متهم است، پس از قتل هووی خود خانه‌اش را به آتش کشیده بود برای اجرای حکم قصاص به دادسرای امور جنایی تهران فرستاده شد.

به گزارش مشرق، ساعت ۸‌صبح چهارم مهرسال‌۱۳۹۳ بود که مأموران کلانتری ۱۰۹‌بهارستان از آتش‌سوزی خانه قدیمی در محله بهارستان با خبر و راهی محل شدند. محل حادثه واحد مسکونی از یک ساختمان قدیمی سه‌طبقه‌ای بود که مأموران پس از خاموش شدن آتش داخل پذیرایی با جسد سوخته شده زن ۳۹‌ساله‌ای به نام مهتاب روبه‌رو شدند. بررسی‌های مأموران نشان داد شوهر این زن که حامد نام دارد زمان حادثه برای انجام کاری به بیرون از تهران رفته است و فرزندش نیز در خانه نبوده و از سوی دیگر مشخص شد در طبقات بالایی این ساختمان قدیمی خواهر شوهر و مادر شوهر مهتاب زندگی می‌کنند. 

بیشتر بخوانید:

درگیری مرگبار پسر عموهای خلافکار

دفاع با گریه از قتل پدر و مادر

پس از اعلام این خبر بازپرس ویژه قتل دادسرای امور جنایی تهران در رأس تیمی از کارآگاهان اداره دهم پلیس آگاهی در محل به تحقیق پرداختند. نخستین معاینات پزشکی نشان داد زن جوان قبل از آتش‌سوزی با ضربات متعدد چاقو به قتل رسیده و قاتل یا قاتلان پس از قتل، خانه وی را به آتش کشیده‌اند تا مأموران پلیس را فریب دهند. با مشخص شدن علت اصلی مرگ مهتاب پرونده وارد مرحله تازه‌ای شد و تیمی از کارآگاهان مبارزه با قتل پلیس آگاهی تحقیقات خود را برای شناسایی عامل یا عاملان حادثه آغاز کردند. 

شناسایی رد پای هووی حسود 

همزمان با ادامه تحقیقات درباره این حادثه مأموران به بررسی فیلم دروبین‌های مداربسته نزدیک محل حادثه پرداختند که مشخص شد لحظاتی قبل از حادثه دروبین‌های مداربسته چهره زن جوانی را ضبط کرده که از محل حادثه خارج شده است. بررسی‌های مأموران نشان داد زن جوان که پری نام دارد، هووی مقتول است که مدتی قبل به عقد موقت شوهر وی در آمده است. 

اعتراف به قتل مهتاب 

بنابراین مأموران پلیس، پری را به عنوان مظنون حادثه بازداشت کردند. متهم در بازجویی‌ها به قتل مهتاب اعتراف کرد و مدعی شد که به خاطر حسادت هوواش را به قتل رسانده است. وی در شرح حادثه گفت: من عاشق شوهر مهتاب بودم. در واقع از ۱۵‌سال قبل به او علاقه داشتم، اما آن زمان مجبور شدم با مرد دیگری ازدواج کنم تا اینکه از شوهرم طلاق گرفتم و به عقد موقت حامد در آمدم. من همیشه به زندگی مهتاب حسادت می‌کردم. آرام و قرار نداشتم و منتظر بودم تا از او انتقام بگیرم تا اینکه شب قبل از حادثه کلید خانه مقتول را از خانه خواهر شوهرم برداشتم و صبح روز حادثه به خانه او رفتم. ما با هم درگیر شدیم که با ضربات چاقو او را به قتل رساندم و بعد با مواد اشتعال‌زایی که با خودم برده بودم خانه را به آتش کشیدم تا اثری از جنایت باقی‌نماند و سپس از آنجا فرار کردم. 

اظهارات متناقض متهم 

متهم در ادامه تحقیقات ادعای دیگری را مطرح کرد و مدعی شد که به خاطر حسادت هوواش را نکشته است. وی گفت: مدتی بود شوهرم به مهتاب مشکوک بود. روز حادثه از من خواسته بود به خانه مهتاب بروم و شماره پلاک خودرواش را بردارم. وقتی به خانه‌اش رفتم با یکدیگر درگیر شدیم. من به او حسادت و انگیزه قتل هم نداشتم و این حادثه به صورت اتفاقی رخ داد. 

متهم پس از تحقیقات تکمیلی و بازسازی صحنه جرم در شعبه هشتم دادگاه کیفری استان تهران محاکمه شد. 

انکار قتل در دادگاه 

متهم در دادگاه مقابل هیئت قضایی قتل مهتاب را انکار کرد و در ادعایی گفت: روز حادثه دندان درد شدیدی داشتم و به همین دلیل ساعت ۶ صبح از خانه‌ام بیرون آمدم تا به مطب دندانپزشکی بروم. وقتی به مطب رفتم دکتر نبود که تصمیم گرفتم به خانه مهتاب بروم و طبق خواسته شوهرم شماره پلاک خودرواش را بردارم. من به خانه‌اش رفتم و شماره پلاک را برداشتم و بیرون آمدم تا اینکه ساعتی بعد خواهر شوهرم با من تماس گرفت و گفت خانه مهتاب آتش گرفته است. سپس من با آژانس به محل حادثه رفتم که متوجه شدم مهتاب به قتل رسیده است. 

در حالی که متهم در جلسه دادگاه قتل را انکار کرد اولیای‌دم برای پری درخواست قصاص دادند. هیئت قضایی هم پس از مشورت پری را به اتهام قتل عمد به قصاص محکوم کردند. چند روز قبل رأی دادگاه پس از تأیید در یکی از شعبه‌های دیوان عالی کشور برای سیر مراحل اجرای حکم به دادسرای امور جنایی فرستاده شد. بدین ترتیب زن جوانی که به خاطر حسادت مرتکب قتل هوواش شده بود به طناب دار نزدیک شد. 

منبع: روزنامه جوان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 12
 • در انتظار بررسی: 3
 • غیر قابل انتشار: 1
 • IR ۰۹:۲۴ - ۱۳۹۶/۱۲/۰۹
  21 7
  تقصیر اون مردک هوسباز بوده در اصل .خودش زن دوم گرفته بعد به زنش شک داشته؟ مرد وقیح
  • IR ۱۳:۲۷ - ۱۳۹۶/۱۲/۰۹
   4 3
   زنش بوده گناه که نکرده ،تو هوس بازی که از روی هوا و هوس و دل خودت حرف میزنی
 • P IR ۱۲:۱۲ - ۱۳۹۶/۱۲/۰۹
  1 0
  یک شهلاجاهددیگرر.
 • IR ۱۲:۲۷ - ۱۳۹۶/۱۲/۰۹
  1 0
  غلط کرده اظهاراتش رو عوض میکنه که بگه من قربانیم
 • IR ۱۲:۲۹ - ۱۳۹۶/۱۲/۰۹
  3 1
  زنانی که زندگی دیگرون رو با شهوترانی تا مرز نابودی میبرند و بعد از حسادت مرتکب قتل میشن و زن بیگناهی رو می کشند
 • IR ۱۲:۲۹ - ۱۳۹۶/۱۲/۰۹
  2 3
  باید با شوهر هرزه اش اعدام بشه
  • IR ۱۵:۰۳ - ۱۳۹۶/۱۲/۰۹
   3 1
   تازه میتونست۲تا دیگه هم بگیره؛کار شرعی وقانونی شده هرزگی!!!عاشق شوهر مردم بودن درحالیکه شوهر داشته میشه پاکدامنی؟؟
 • IR ۱۲:۳۲ - ۱۳۹۶/۱۲/۰۹
  5 2
  جامعه پر شده که از زنانی که با هرزگی زندگی زنان دیگر رو تباه می کنند و مردانی که اسیر شهوتند
 • IR ۱۲:۳۳ - ۱۳۹۶/۱۲/۰۹
  2 4
  خاک بر سر اون مردک بکنند
 • IR ۱۵:۱۵ - ۱۳۹۶/۱۲/۰۹
  3 1
  اولا زنهای مومن به هووهاشون حسادت نمیکنند؛طبق روایت؛ثانیا این زن به شدت مریض ووقیحه وشوهر بیچاره هم تنها تونسته با ازدواج موقت متوقفش کنه!حالا هم باید صیغشو باطل کنه و بره دنبال یه زن دیگه!این زنم حتما باید اعدام بشه. متاسفانه زنان ولگرد,دارن با مردها وخانواده ها وجامعه بازی میکنند؛یا به عبارتی هرکاردلشون بخواد میکنند,شهوت پراکنی وخودنمایی جنسی؛ وآتش افروزی؛ازدواج صوری؛طلاق وتلکه؛خیانت وناموس فروشی؛گلاویز شدن و شوهر دزدیدن ,خودشون رو مالک همه چیز دانستن؛حسودی به زن اول و عقد دائم؛قتل.....
  • IR ۱۶:۴۶ - ۱۳۹۶/۱۲/۰۹
   3 2
   برو بابا تو از این زن روانی تری !! این یک نفر کشت تو همه را کشتی !
  • IR ۱۷:۴۱ - ۱۳۹۶/۱۲/۰۹
   2 1
   کاملا صحیحه.احسنت.همه موارد رو نوشتین.

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس