حاجی بابایی

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس از اراده بانک‌ها برای ناکام گذاشتن اشتغال فراگیر و سرگردان کردن مردم در زمینه اشتغال گفت.

به گزارش مشرق،،حمیدرضا حاجی بابایی عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس درباره تصویب قوانینی در لایجه بودجه ۹۷ با در نظر گرفتن وضعیت اقتصادی و معیشتی مردم  گفت: در لایحه بودجه۹۷ با اشراف دقیق به وضعیت اقتصادی و معیشتی مردم سعی کردیم قوانینی را مصوب کنیم که با نیاز مردم  انطباق بیشتری داشته باشد و در این خصوص رایزنی ها و نشست های متعددی با گروه های مختلف در مجلس داشتیم که منجر به نتیجه شد.

بیشتر بخوانید:

سیاست‌های دولت برای بازار کار +اینفوگرافیک

آمارمتناقض اشتغالزایی سخنگوی دولت

رئیس فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس شورای اسلامی، افزود: تصویب قانون تعیین سقف برای پاداش های پایان خدمت کارکنان دولت پاسخی  به مطالبه رهبری در ایجاد عدالت در جامعه بود.

پیگیری برای استرداد اموال نامشروع  مقامات

وی به نامه نمایندگان مجلس، در رابطه با استرداد اموال نامشروع  مقامات نیز اشاره کرد و ادامه داد: این  درخواست نیز با همان هدف پیگیری می شود.

حاجی بابایی با اشاره به کاهش سن بازنشستگی روستاییان از هفتاد سال به شصت سال در بیمه های روستایی یادآور شد: این مصوبه طیف وسیعی از روستایی را دربرمی گیرد و درحل مشکل مردم موثر است.

بانک ها اراده کرده اند، که اشتغال فراگیر را ناکام بگذارند

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس همچنین در خصوص لزوم پرداختن به اشتغال به عنوان اصلی ترین اولویت امروز کشور پرداخت و  افزود: در برنامه ششم توسعه کشور در خصوص اشتغال جوانان احکامی وجود دارد، که براساس این مصوبات مبلغی حدود ۱۴۰۰ میلیارد تومان برای اشتغال از محل دریافت مالیات بر ارزش افزوده و مالیات بر سیگار دریافت می شود که حدود ۲۰۰ درصد از این مبلغ برای وام اشتغال و وام ازدواج جوانان اختصاص یافته است.

نماینده مردم همدان و فامنین در مجلس شورای اسلامی، افزود:  به نظر می رسد بانک ها اراده کرده اند، که  اشتغال فراگیر را ناکام گذاشته و مردم را سرگردان کنند، زیرا هیچ برنامه وهمکاری در این زمینه دیده نمی شود.

اختصاص ۲۰۰۰ میلیارد تومان از درآمدهای شرکت های دولتی به همسان سازی حقوق بازنشستگان

وی به همسان سازی حقوق بازنشستگان نیز اشاره کرد و ادامه  اد: تلاش های زیادی در این رابطه شد تا ۲۰۰۰ میلیارد تومان از درآمدهای شرکت های دولتی به این موضوع اختصاص یافت که باز به پیگیری نیاز دارد.

منبع: تسنیم

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس