روسپی کره جنوبی

جمهوری کره ضمن اداره شهرک‌های واقع در نزدیکی پایگاه های نظامی آمریکایی، با ترویج فحشا، این سیاست را برای تقویت اتحاد نظامی و تضمین جریان درآمد ارز خارجی لازم می داند.

سرویس جهان مشرق- سال‌هاست که از سال ۱۹۵۰ تا کنون، دختران و زنان‌ فقیر کره‌ای با تطمیع دولت‌های مختلف کره جنوبی اقدام به تن‌فروشی به نظامیان آمریکایی مستقر در کره جنوبی می‌کنند و از آن‌ها بهره‌برداری شده و در آخر، پس از سال‌ها خدمت به دولت و ارزآوری، بدون هر گونه حمایت، به حال خود رها می‌شوند. حال پس از سال‌ها، تعداد قابل توجهی از این زنان اقدام به شکایت از دولت کره جنوبی کرده و دادگاه عالی به نفع آن‌ها رای داده است. هرچند که به نظر می‌رسد که دولت کره جنوبی -حتی با وجود فشارهای جدید- همچنان به این سیاست خود ادامه دهد.

خبرگزاری اسپوتنیک در گزارش جدید خود آورد: چندی پیش، در پی شکایت زنان کره‌ای از دولت کره جنوبی،  دادگاه عالی سئول، دولت کره جنوبی را به دلیل دخالت در حق تعیین سرنوشت جنسی زنان کره‌ای و ابزار قرار دادن آن‌ها، به نقض تعهدات و احترام به حقوق فردی متهم کرد و در خصوص پرداخت غرامت به ۱۱۷ زن به خاطر آسیب تصمیم گرفت. طبق این حکم، از بین ۱۱۷ زن شاکی، به ۷۴ نفر غرامت ۷ میلیون وان معادل با ۶۴۵۰ دلار آمریکا و به مابقی، ۳ میلیون وان معادل ۲۷۶۰ دلار آمریکا تعلق خواهد گرفت. قابل توجه است که دادخواست این زنان در دادگاه بدوی که یک دادگاه منطقه‌ای به ریاست سه قاضی بود، رد شده بود و در دادگاه تجدیدنظر مورد پذیرش واقع گردید. قاضی «جئون جی وُن» پس از صدور حکم اعلام کرد که این رویکرد دولت کره جنوبی، نقض کامل حقوق بشر بوده و هرگز دیگر نباید تکرار شود.

بر اساس اسناد رسمی وزارت بهداشت کره جنوبی، دولت به صورت فعالانه از دختران و زنان ساکن در نزدیکی پایگاه‌های نظامی آمریکایی -و بالاخص زنان فقیر- خواسته بود که در شهرک‌های نظامی مشهور به «گیجیکُن» به نظامیان آمریکایی «خدمات مودبانه» ارائه دهند. یعنی عملا به فحشا بپردازند تا نظامیان خارجی استراحت کرده و به راحتی از خدمات زنان بهره بگیرند. شهرک‌های اطراف پایگاه‌ها با قصد و هدف جابه‌جایی زنان برای خدمات تشکیل شده بود تا روحیه نظامی سربازان خارجی برای حمایت از اتحاد نظامی تقویت شود. ضمنا جمهوری کره فعالانه فحشا را بسط داده و با توسعه زیرساخت‌های لازم دختران را برای تن فروشی به ازای دریافت ارز خارجی تربیت کرده است. این برای اولین مرتبه است که دولت کره مسئولیت فحشا در مناطق مسکونی نزدیک پایگاه های آمریکایی را می پذیرد. دولت کره جنوبی، در کمال تعجب و با صراحت کامل این عمل را «تعالیم میهن‌پرستانه» معرفی کرده و تن‌فروشی آن‌ها در قبال دریافت ارز را «میهن‌پرستی واقعی» نامیده است.

در بخش دیگری از حکم دادگاه عالی آمده است: «دولت کره جنوبی، به بهانه درمان امراض آمیزشی اقدام به سوء استفاده از این دختران و زنان جوان کشور به نفع بیگانگان کرده است و با زیر پا گذشاتن حق مصونیت آن‌ها، این افراد را در اختیار نیروهای نظامی بیگانه قرار داده و موجب گسترش انواع بیماری‌های مقاربتی در میان آن شده است».

این افراد پس از ابتلا به این عوارض، تحت درمان در قرنطینه با پنی‌سیلین‌های قوی قرار می‌گیرند که می‌تواند به شدت موجب عوارض جانبی گردد و کاملا در مغایرت با قانون پیشگیری از بیماری‌های مقاربتی مصوبه ۱۹۷۷ است. بسیاری از زنان گفته‌اند که آن‌ها را در اختیار کلوپ‌های شبانه قرار می‌دادند و هر بار که قصد فرار داشتند، آدم‌های صاحب کلوپ آن را می‌گرفتند و به عنوان تنبیه به کلوپ دیگر می‌فروختند. از سوی دیگر، دولت کره جنوبی کلینیک‌هایی را برای آن‌ها تهیه دیده بود که از بیشتر نامتخصصین در آن‌ها یافت می‌شدند و نسبت به بیماری‌های قابل انتقال این زنان، بی‌تفاوت بودند. در کتاب «سکس در میان بیگانگان» نوشته دکتر «کتی مون» از اندیشکده بروکینگز به طور مفصل به قضیه روسپی‌گری اجباری برای نظامیان آمریکایی مستقر در کره جنوبی پرداخته است.

اعتراض زنان کره‌ای به قربانی شدن جنسی همجنسانشان برای نظامیان آمریکایی

طبق ادعای «دانا هیوز» -محقق دانشگاه «رُود آیلند» آمریکا- پرورش روسپی‌های کره‌ای برای نظامیان آمریکا از سال ۱۹۵۰ که کره جنوبی تبدیل به پایگاه حضور آمریکا شد، کلید خورد و تا سال ۲۰۰۷، جمعا طی ۵۷ سال، نزدیک به یک میلیون زن در خدمت پایگاه‌های نظامی آمریکا در این کشور بودند. برخی از این زنان، تبدیل به روسپی شدند و البته جزو پست‌ترین طبقات در روسپی‌گری بودند. بی‌بی‌سی در گزارشی که در سال ۲۰۱۴ ارائه داد، خبر از شکایت ۱۲۰ زن از دولت کره جنوبی داد که مدعی بودند دولت کره جنوبی از آن‌ها به عنوان روسپی نظامیان آمریکا استفاده کرده و اکنون که سن‌شان بالا رفته، آن‌ها را در فقر به حال خود واگذاشته است. در ادامه این گزارش، «استفن ایوانز» به سراغ چند تن از این زنان رفته و آن‌ها این سوال را مطرح کرده‌اند که چطور است که وقتی در خدمت افسران و سربازان آمریکایی بودند به آن‌ها لقب میهن‌پرست اعطا شده بود و اکنون همچون یک تکه زباله با آن‌ها برخورد می‌شود؟

نیویورک تایمز در گزارش ۲۰ ژانویه ۲۰۱۷ خود آورد: این زنان مدعی هستند که هیچ اجباری در ارائه خدمات به سربازان آمریکایی وجود نداشته اما آن‌ها به شدت مورد تطمیع دولت کره جنوبی قرار گرفته‌اند و پس از مدتی که از آن‌ها به شدت سوء استفاده شده و به هیچ یک از وعده‌ها عمل نشده، بی‌پناه و فقیر و درگیر بیماری‌های مقاربتی به حال خود واگذاشته شده‌اند. آن‌ها خود را بی‌پناه و فریب‌خورده و مستاصل می‌دانند؛ کسانی که مقامات کره جنوبی طی این سال‌ها از آن‌ها پول به جیب زدند و دائما به آن‌ها می‌گفتند که «شما میهن پرستید». بسیاری از صاحبنظران معتقدند که پیوسته این ترس در کره جنوبی وجود دارد که کره‌ای‌ها در مقابل کره شمالی، نیاز به حضور آمریکا در این کشور دارند. هم‌اکنون، به دلیل تسری و گسترش بیماری‌های مقاربتی در میان سربازان آمریکایی در کره جنوبی، ارتش آمریکا سخت‌گیری بیشتری را در قبال روابط جنسی نیروهایش با زنان کره‌ای اعمال کرده است. این روزنامه به نقل از یکی از زنان قربانی نظامیان آمریکایی مستقر در کره جنوبی آورده است که مقامات کره جنوبی هیچ توجهی به بیماری‌های این افرا نمی‌کنند و فقط اگر مبتلا به بیماری‌های آمیزشی شوند، آن هم برای خاطر حفظ سلامت نیروهای نظامی آمریکایی، آن‌ها را به کلینیک می‌برند.

«ها جو هی» یکی از زبده‌ترین وکلای کره جنوبی و عضو «کانون وکلای جامعه دموکراتیک» که وکالت این پرونده را بر عهده گرفته و در پرونده‌هایی چون آلودگی هوا توسط پایگاه‌های نظامی آمریکا و قتل توسط نیروهای آمریکایی توانست به نفع کره‌ای پیروز قضیه باشد، به خبرگزاری اسپوتنیک گفته که تا زمانه اعاده حق به نفع مردم کره و محکوم کردن دولت کره جنوبی از پای نخواهد نشست.


منابع:

https://sputniknews.com/asia/201802131061596935-south-korea-prostitution-court-ruling/
http://english.hani.co.kr/arti/english_edition/e_international/831625.html
http://www.bbc.co.uk/news/magazine-30212673
https://www.nytimes.com/2017/01/20/world/asia/south-korea-court-comfort-women.html

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 71
 • در انتظار بررسی: 18
 • غیر قابل انتشار: 100
 • IR ۱۴:۲۸ - ۱۳۹۶/۱۲/۰۷
  ذلت اندر ذلت
  • IR ۲۰:۱۷ - ۱۳۹۶/۱۲/۰۷
   39 53
   باید بیست سی را اجرا می کردند تا از این ننگ جلوگیری کنند
  • حسین PL ۲۲:۱۶ - ۱۳۹۶/۱۲/۰۷
   34 16
   اتفاقا کره شمالی 0 تا 100 ننگ نامه 2030 را اجرا کرده و این هم نتیجه اش.
  • IR ۱۵:۰۸ - ۱۳۹۶/۱۲/۰۸
   39 14
   کره جنوبی مستعمره و مثل عراق تحت اشغال آمریکاست و احزاب ملی و ضداشغالگر اجازه فعالیت ندارد
 • IR ۱۴:۳۴ - ۱۳۹۶/۱۲/۰۷
  در این گزارش از روسپی ها چهره ای مظلوم ساختید در صورتیکه اینها به خاطر جاه طلبی و پول پرستی تن فروشی می کنند
  • IR ۱۵:۳۹ - ۱۳۹۶/۱۲/۰۷
   95 10
   کلا فرهنگ عجیبی دارند شرق کره زمین. تو ژاپن کسی ک خودشو ب شمشیر بکشه قهرمان به حساب میاد.
  • IR ۱۵:۴۰ - ۱۳۹۶/۱۲/۰۷
   38 11
   واقعا نظر منطقی من چه مشکلی داشت که منتشر نکردید . از مشرق بعیده .
  • IR ۱۷:۲۰ - ۱۳۹۶/۱۲/۰۷
   نمیدونم خانم هستین یا آقا اما به عنوان یه خانم عرض می کنم هیچ زنی به میل خودش تن فروشی نمی کنه. چون اساسا کار جذابی نیست
  • US ۰۷:۲۶ - ۱۳۹۶/۱۲/۰۸
   36 7
   بعضی روسپی ها واقعا مظلومن از اجبار صاحبانشون این کارا رو میکنن یه طور بردگی مدرن ...................
 • پویا IR ۱۴:۴۰ - ۱۳۹۶/۱۲/۰۷
  عشق آمریکاییها کجا هستند نمیخوان منفی بدهند
  • IR ۱۶:۱۵ - ۱۳۹۶/۱۲/۰۷
   رفته اند بالای تابلو برق تو خیابون بدونند خبر جدید چیه میروند کره
  • IR ۱۷:۱۸ - ۱۳۹۶/۱۲/۰۷
   با آمریکا باش ذلیل دنیا و آخرت باش...
  • IR ۲۳:۵۴ - ۱۳۹۶/۱۲/۰۷
   83 29
   خدایشش سگ کره شمالی به تمام دیکتاتوریش شرف داره به ذلت و خواری کره جنوبی که خودش ناموسش رو تقدیم بیگانگان میکنه
 • IR ۱۴:۴۰ - ۱۳۹۶/۱۲/۰۷
  برای یک مشت دلار باید به هر خفتی تن بدهند. آن وقت مردم نادانی هستند که خیال می کنند مردم کره جنوبی به خاطر ساختن خودروهای لوکس و ساختمانهای شیک خوشبختند! و آمار وحشتناک خودکشی و فحشا در این کشور را نمی بینند. در درست در همسایگی آنها کشوری است که 60 سال است در شدیدترین تحریمها زندگی می کند. اما نه بیکار دارد و نه معتاد و کارتن خواب و نه تورم و نه رباخواری. کشوری که اختلاس کنندگان را جلوی سگهای گرسنه می اندازد. این کشور هیچ یک از دخترانش را به نظامیان آمریکایی هدیه نکرده است.
  • IR ۱۷:۱۵ - ۱۳۹۶/۱۲/۰۷
   درود به شرف شما.درود به شرف تمام انسانهای آزاده.مرگ بر امریکا و کاسه لیسانش
  • بهزاد IR ۱۸:۴۹ - ۱۳۹۶/۱۲/۰۷
   53 24
   آفرین آفرین
  • علی اکبر IR ۲۱:۱۴ - ۱۳۹۶/۱۲/۰۷
   41 13
   شیر مادر حلالت باشه
 • IR ۱۴:۴۳ - ۱۳۹۶/۱۲/۰۷
  مرگ بر امریکا شیطان بزرگ
 • زیبا احمدپور از تبریز US ۱۴:۴۵ - ۱۳۹۶/۱۲/۰۷
  این کره ای ها خیلی احمقن
 • US ۱۴:۴۷ - ۱۳۹۶/۱۲/۰۷
  نهایت ارزوی اصلاح طلبان برای ایران ...
 • offer IR ۱۴:۵۱ - ۱۳۹۶/۱۲/۰۷
  68 63
  با سلام ؛ خدا لعنتش کند ؛ این رئیس جمهور کره جنوبی همانی بود که وعده صلح و ... با کره شمالی میداد و آنطور سخنرانی میکرد . اما صلح که هیچ ... حتی مردم کشورش هم به سربازان آمریکایی می فروشد تا بلکم راحت تر به مبارزه با کره شمالی فکر کنند !!! . مگر میشود کشوری که این قدر آمریکا در آن نفوذ دارد یک رئیس جمهور مخالف با عقاید آمریکا بیاید ؟ در دوران شاه ایران نیز همین طور بود نهایتا یک مصدق و اقلیتی بودند که آنهم بعد از 1332 مجلس هم تا حد زیادی نمایشی شد . اسلام مردم ایران را وادار به انقلاب کرد و إلا مردم کره جنوبی وادار به تن فروشی میشوند و غلطی نمیتوانند بکنند .
  • نادر IR ۲۲:۱۷ - ۱۳۹۶/۱۲/۰۷
   41 11
   فلسفه وماموریت اصلی پایگاه های امریکایی فاصله انداختن بین کشور های همسایه است تا مبادا اتحادی بین کشور ها ایجاد شود تا پایگاه امریکایی در کره هست هرگز صلحی تحقق نخواهد گرفت
 • IR ۱۴:۵۳ - ۱۳۹۶/۱۲/۰۷
  دیوث سیاسی اینها هستند.
  • ۱۶:۱۰ - ۱۳۹۶/۱۲/۰۷
   96 34
   و برخی نوکران آمریکا در ایران
 • IR ۱۵:۰۲ - ۱۳۹۶/۱۲/۰۷
  مگه دختران اصلاح طلب انقلاب که میرن بالای بشکه استریپ تیز ماهیتشون غیر از ایناس ؟
  • IR ۰۱:۵۰ - ۱۳۹۶/۱۲/۰۸
   19 7
   اقا همه اصلاح طلبان این طوریند؟ منم شدیدا با اصلاح طلبان مخالفم
  • IR ۰۸:۵۵ - ۱۳۹۶/۱۲/۰۸
   11 3
   به ۰۱:۵۰ - ۱۳۹۶/۱۲/۰۸ بله
 • AE ۱۵:۰۶ - ۱۳۹۶/۱۲/۰۷
  81 34
  مبلغان دینی باید بیش از بیش به معرفی دین اسلام تلاش کنند در حالی که متاسفانه دستگاه دیپلماسی هیچ قدمی در این زمینه ها برنمیداره تا ملت ها هدایت و با راه قرآن آشنا بشن
  • IR ۱۵:۴۱ - ۱۳۹۶/۱۲/۰۷
   55 20
   بهترین تبلیغ برای دین ، ساده زیستی و سبک زندگی خود اهالی دین است نه دیپلماسی
 • IR ۱۵:۵۳ - ۱۳۹۶/۱۲/۰۷
  94 41
  پس الان فرق ما با اونا چیه ؟ ایران هم میروند بالای دکل برق و اعلام آمادگی میکنند. خدا قوم ظالمین را لعنت کند.
 • روزبه IR ۱۶:۰۳ - ۱۳۹۶/۱۲/۰۷
  63 23
  کجان اونایی که هی دم از آمریکا میزنن و قبله ارزوهاشون غربی شدنه،این نمونه کوچکی از فرهنگ غالب میان نظامیان غربیه،این از امریکاییها اون از فرانسویها تو افریقا،تو ژاپن هم که همین امریکاییان، بهتره سلبریتی ها راجع به این موضوع هم واکنش نشون بدن،
 • IR ۱۶:۱۵ - ۱۳۹۶/۱۲/۰۷
  78 95
  بدن زنان مال خودشان هست یا نیست ؟
  • IR ۱۷:۰۲ - ۱۳۹۶/۱۲/۰۷
   69 60
   اگر بدن افراد مال خودشان است چرا جلوی کسانی را که می خواهند خودکشی کنند می گیرید؟بگذارید خود را بکشند. اما نمی گذالرید. چون همه انسانها فطرتا می دانند که مال خودشان نیستند و صرفا امانت خدا هستند. جسم و جان انسان امانت الهی است و جز در موردی که خدا گفته نباید مصرف شود. انسان مملوک است نه مالک. عبد است نه معبود.
  • من IR ۱۸:۰۷ - ۱۳۹۶/۱۲/۰۷
   34 25
   زور بازو و قدرت مرد مال خودش هست یا نیست؟ پس مردها هم باید در اعمال زور و قوای جسمانی آزاد باشند. پس نباید به مردانی که زنان را مورد ضرب و شتم قرار می دهند هم ظلم کرد چون زور و توان جسمانی خودشونه..
  • IR ۱۸:۰۸ - ۱۳۹۶/۱۲/۰۷
   29 9
   نه مال خودشون نیست! مالک مطلق خداست. بشر مالک اعتباری است. مالک اعتباری فقط مجاز است در محدوده​ای که مالک مطلق اجازه داده است دخل و تصرف کند.
  • FR ۲۱:۴۷ - ۱۳۹۶/۱۲/۰۷
   31 14
   رفتی چهارتا شعار فمینیستی یاد گرفتی اومدی اینجا درفشانی میکنی؟ بدن مردها هم مال خودشونه پس بیان لخت بشن تو خیابون راه برن؟ صدماتی که با هرکدوم ازین کارها به اجتماع وارد میشه پس چی ؟
  • IR ۰۱:۴۲ - ۱۳۹۶/۱۲/۰۸
   9 3
   همین شعارها جامعه انسانی رو به ذلت امروزی انداخته.
 • IR ۱۶:۱۶ - ۱۳۹۶/۱۲/۰۷
  69 13
  زنان و دختران کشور پیشرفته کره شده اند برده جنسی نظامیان کدخدا !!!
 • IR ۱۶:۱۸ - ۱۳۹۶/۱۲/۰۷
  63 14
  اونهایی که عاشق سینه چاک آمریکا هستند با دقت بخونند تا استثمار جنسی را بیشتر درک کنند
 • IR ۱۶:۲۰ - ۱۳۹۶/۱۲/۰۷
  51 27
  اونهازنهاشون یواشکی روسپی گری میکنند مال میرند روی دکل برق اعلام می کنند
  • IR ۲۰:۲۴ - ۱۳۹۶/۱۲/۰۷
   27 20
   چقدر ذهنت خرابه
 • IR ۱۶:۲۱ - ۱۳۹۶/۱۲/۰۷
  53 17
  آمریکا تو هر کشوری پایگاه زده فحشاء و بی بندوباری هم با خودش اورده
 • IR ۱۶:۲۳ - ۱۳۹۶/۱۲/۰۷
  96 10
  خاک برسرشون ناموس فروشی میکنند تا آمریکا به بهانه امنیت و دفاع کشورشون رو به لجن بکشه
 • IR ۱۶:۵۷ - ۱۳۹۶/۱۲/۰۷
  56 18
  قابل توجه مسیح پولی نژاد
 • صرفا جهت اطلاع IR ۱۷:۰۵ - ۱۳۹۶/۱۲/۰۷
  34 90
  کره جنوبی کشور عقب مونده ای هست که تمام تکنولوژیش از امریکایس! اینها باید سربازان امریکایی رو تامین کنن و گرنه به دوره پارینه سنگی برمیگردن
 • مازیار IR ۱۷:۱۹ - ۱۳۹۶/۱۲/۰۷
  42 26
  سرنوشت هرکسی که جلوآمریکاو هرابرقدرتی سرخم کنه چیزی جز خفت وخواری نیست.ننگ براین زنان چه کره ای چه دختران ایرانی خیابان جمشید چه هنربندهای وطن فروشی که آرزوشون اينه که مثل این فاحشه های کره ای به اونوریا
 • IR ۱۷:۲۴ - ۱۳۹۶/۱۲/۰۷
  37 24
  درود به شرف امام خمینی، که امثال...بازیگرهای ... ها رو از این کارا نجات داد حالا نمک نشناس رفته داوطلبانه در خدمت استکبار
 • علی IR ۱۷:۳۰ - ۱۳۹۶/۱۲/۰۷
  21 16
  از اون ور با پولی که مال همین مردم است به اونها پیشنهادهای تجاوز میدهند
 • علی IR ۱۷:۳۲ - ۱۳۹۶/۱۲/۰۷
  31 33
  من اصلا کره شمالی را قبول ندارم اما اگه شما بودید دوست داشتید تو کره جنوبی زندگی کنید یا کره شمالی؟ کجا بوی واقعی تر زندگی میاد؟
  • منوچهر AE ۰۲:۵۹ - ۱۳۹۶/۱۲/۱۲
   13 2
   کره جنوبی
  • حامد US ۱۷:۱۲ - ۱۳۹۶/۱۲/۲۸
   4 1
   نه کره شمالی و نه جنوبی.
 • IR ۱۷:۵۸ - ۱۳۹۶/۱۲/۰۷
  20 8
  فقط خدا امام زمان برساند انشاءالله... در این تاریکی و ظلم ستم دنیا
  • BE ۱۴:۱۹ - ۱۳۹۶/۱۲/۰۸
   6 1
   الهی آمین
 • ناشناس IR ۱۸:۰۶ - ۱۳۹۶/۱۲/۰۷
  14 9
  درپاسخ به اون آقا یا خانم که بیان داشتند: بدن زن مال خودش است یانه، باید گفت اگر برای خودش بوده و با اختیار خودش این عمل زشت را انجام داده پس چرا تجمع خیابانی، چرا اعتراض ، چرا مراجعه به دادگاه ، چرا درخواست احقاق حق و اصولا چه حقی. چه چیزی رو از دست داده که امروز اعتراض داره، اگر کاری انجام دادن بهره و پولش رو گرفتن ، امروز اعتراض به چه چیزی دارند ، لطفا اینقدر سطحی و با بی مغزی به مسائل نگاه نکنید، کمی تفکر، کمی فهم والا خدا عقل و شعور داده نه برای دکور،بلکه برای استفاده کردن.
 • IR ۱۹:۰۱ - ۱۳۹۶/۱۲/۰۷
  21 23
  مرگ بر آمریکا
 • IR ۱۹:۲۹ - ۱۳۹۶/۱۲/۰۷
  27 16
  ژاپنی ها هم شاهد تجاوز سربازان امریکایی به زنانو دخترانشون هستن ولی به خاطرمنافع غیرت را کنار گذاشتن
 • IR ۱۹:۳۲ - ۱۳۹۶/۱۲/۰۷
  28 36
  حالا بیشتر قدر انقلاب رو میدونم اگه انقلاب نشده بود زنان ما هم طعمه امریکایی ها میشدن چه بسا حق کاپیتولاسیون هم به اون ها داده شده بود
 • IR ۱۹:۴۲ - ۱۳۹۶/۱۲/۰۷
  31 13
  یاد سخن گهر بار سیدالشهدا افتادم اگر دین ندارید لا اقل ازاده باشید
 • سید مرتضی IR ۲۰:۰۲ - ۱۳۹۶/۱۲/۰۷
  14 27
  اونایی که میگن شاه خوبه ببینن ماخیلی بیشتر کره الآن مستشاربودتوکشورمون آیا اینهاکه ازشاه هنوزدفاع میکنن حاظرن ناموسه خودشونو بفروشن کره فقط اینجوری نیست ژائن کشورهای اروپایی وهرکشوری که پایگاه نظامی داره جزوه اولین شروطشونه!
 • IR ۲۰:۱۷ - ۱۳۹۶/۱۲/۰۷
  22 23
  زر نزن.....مشرق
 • DE ۲۱:۳۶ - ۱۳۹۶/۱۲/۰۷
  12 9
  کلا بی فرهنگی یانکی ها در دنیا معروفه در تمام فیلم های تکزاسی به هر ده و ده کوره ای که وارد میشدند یکراست میرفتند خانه فساد و فحشا .رولور و فشنک و ویسکی و فحشا این کلا فرهنگ یانکی هاست . مگر اون عده انگشت شمار که مذهبی واقعی هستند.
  • IR ۰۱:۴۴ - ۱۳۹۶/۱۲/۰۸
   10 3
   آمریکا و کانادا و استرالیا فرقی با اسرائیل ندارن، همه این کشورها زوری از مردمی بومی دزدیده شدن
 • IR ۲۱:۵۸ - ۱۳۹۶/۱۲/۰۷
  15 21
  مرگ بر لیبرال دموکراسی
 • علی US ۲۲:۰۴ - ۱۳۹۶/۱۲/۰۷
  6 39
  تو کره جنوبی پر از خانم های تحصیل کرده و صاحب کمپانی و رسانه و ... است این آدم! ها که کارشون به تن فروشی رسیده ببین چه کردند در زندگی که خدا رهاشون کرده در منجلاب خودشون و آدمکش های آمریکایی ،پس به درک ،میخواستن درس بخونن دکتر مهندس بشن،از مشرق بعیده از روسپی طرفداری بکنه
 • الماس IR ۲۲:۵۴ - ۱۳۹۶/۱۲/۰۷
  22 7
  پیشنهاد میکنم برخی سلبریتیهای زن ایرانی شیفته امریکا ازجمله هنرپیشه فیلم خوک برن کره جنوبی کیف کننننننننن
 • پوپو IR ۲۳:۳۷ - ۱۳۹۶/۱۲/۰۷
  14 14
  انتظاری بیش ا ز این نیست زن در غیراسلام یعنی وسیله ای برای همه چیز......
 • میثم IR ۰۴:۳۸ - ۱۳۹۶/۱۲/۰۸
  14 18
  مرگ بر امرآمریکا نابود باد آمریکا فسادگری می‌کنی خجالتم نمی‌کشی غریت نداری مرگ بر اسرائیل
 • US ۰۶:۵۷ - ۱۳۹۶/۱۲/۰۸
  25 10
  من ساكن آمريكا هستم فساد جنسي و اخلاقي در اين كشور كاملا عاديست، براي اين ها دموكراسي و آزادي يعني همين
  • IR ۱۰:۳۳ - ۱۳۹۶/۱۲/۲۴
   3 0
   درود بر شما که لا اقل این مسائل را میفهمی و درک میکنی که در اطرافت چه میگذرد
 • IR ۰۱:۳۲ - ۱۳۹۶/۱۲/۰۹
  2 7
  از این محصولات سامسونگ دیگه نخرید!!
 • محمد رضا IR ۱۷:۲۸ - ۱۳۹۹/۰۶/۲۴
  0 0
  صحبتهای مسیح علینژاد را گوش کردم هرچه در دیکشنری مغزم کردش کردم لغتی را که شایسته این جرثومه فساد باشد پیدا نکردم بعد به خود گفتم اشکالی ندارد سگی که پارس میکند هر گز نمیگیرد . من در انتظار دستگیری او و تماشای مجازاتش در جمهوری اسلامی نشسته ام البته بداند که سربازان گمنام در تعقیب او هستند و بزودی اورا به ایران خواهند آورد چون هرچه باشد از جناب زم قدرتمند تر نیست . محمد رضا

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس