مکارم

مرجع تقلید شیعیان گفت: بارها گفته‌ایم عرفان‌های کاذب سر از مسائل خطرناک دینی و اجتماعی و اخلاقی در می‌آورند که یک نمونه‌اش همین حادثه دردناک تهران بود.

به گزارش مشرق، آیت الله مکارم شیرازی در ابتدای درس خارج فقه خود که در مسجد اعظم قم برگزار شد، اظهار کرد: حادثه ناگواری که اخیراً در تهران اتفاق افتاد و منجر به شهادت چند نفر از مأموران انتظامی و بسیجی و موجب تخریب و سوزانده شدن اموال مردم شد، موجب تأسف شدید گردید. ما به روح همه آن شهیدان درود می‌فرستیم که در راه حفظ امنیت هموطنان خود، جان خود را به وسیله عده‌ای از درویش‌های گمراه از دست دادند.

وی افزود: بارها گفته‌ایم عرفان‌های کاذب سر از مسائل خطرناک دینی و اجتماعی و اخلاقی در می‌آورند که یک نمونه‌اش همین حادثه دردناک تهران بود. این جنایت تا کنون در کشور ما سابقه نداشت که شخص تبهکاری سوار ماشین شود و مردم بیگناه و افراد مدافع امنیت را زیر بگیرد و به قتل برساند. آری این عارفان کاذب این بدعت را به نام خود ثبت کردند.

بیشتر بخوانید:

آیت الله مکارم شیرازی در بخش دیگری از سخنان خود در مورد عرفان های کاذب تاکید کرد: در واقع آنها کار داعشی‌ها را انجام دادند، داعشی‌ها همان وهابیون طرفدار توحید کاذب هستند که همه را غیر از خود کافر می‌پندارند و خونشان را مباح می‌دانند، این گروه هم طرفدار عرفان کاذب هستند و از جهاتی به هم شبیه هستند.

وی خاطرنشان کرد: امیدواریم مسؤولان وقتی می‌خواهند درباره آنها سخن بگویند مراقب تعبیرات خود باشند و چیزی برخلاف آموزه‌های دینی که نتیجه معکوس خواهد داشت نگویند و نیز امیدواریم همه آن تبهکاران به زودی به جزای کار خود برسند. خداوند همه را از شر اشرار محفوظ دارد.

منبع: روابط عمومی دفتر آیت الله مکارم شیرازی

نظرات

 • انتشار یافته: 7
 • در انتظار بررسی: 0
 • غیر قابل انتشار: 7
 • اهورا IR ۱۴:۱۴ - ۱۳۹۶/۱۲/۰۵
  4 12
  افرین. فدای صداقت و راستگویی شما
 • GB ۱۴:۵۱ - ۱۳۹۶/۱۲/۰۵
  11 14
  حادثه پاسداران ماهیت تروریستی دارد اگر این اتفاق در غرب بود حتما تروریستی اعلام می شد نه یک تجمع مسالمت امیز
 • علی حقجو IR ۱۵:۰۳ - ۱۳۹۶/۱۲/۰۵
  5 11
  مسئولین و علما سعی کنند از فرقه هایی که سرلوحه اقداماتشان سکس و شهوت هست با عنوان عرفان نام نبرند . عرفان کلمه مقدسیه و به راهی گفته میشه که رنگ الهی به زندگی میزنه . بهتره بگن آئین های نوظهور
  • IR ۱۷:۰۴ - ۱۳۹۶/۱۲/۰۵
   2 4
   عزیز عرفان کاذب یعنی همین ظاهرش عرفان ودرونش پر ازلجن است دقت کن عرفان را دیدی کاذبش را نخواندی؟؟؟؟
  • IR ۰۵:۰۱ - ۱۳۹۶/۱۲/۰۶
   1 0
   اشتباهی مثبت دادم
 • IR ۱۵:۵۵ - ۱۳۹۶/۱۲/۰۵
  2 9
  البته باید راههای درست را اجرا کرد تا ادب شوند
 • DE ۱۹:۱۱ - ۱۳۹۶/۱۲/۰۵
  1 0
  چه خوب می شد اگر ایت الله مکارم فیلمی که سه جایزه جشنواره فجر را هم گرفته است می دیدند تا چنین انتظاراتی از مسئولین نداشتند. http://dana.ir/1318780

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس