کد خبر 833370
تاریخ انتشار: ۲ اسفند ۱۳۹۶ - ۰۸:۵۳
برنج

بر اساس گزارش گمرک در دی ماه به مقدار جزیی و کم ‌برنج وارد کشور شده است که این مقدار در فصل ممنوعیت با مجوز انجام شده است.

به گزارش مشرق، در حالی که واردات برنج ممنوع است اما  واردکنندگان با مجوز های‌ تعاونی های مرزنشینی و ارزش افزوده مناطق آزاد و ویژه اقتصادی برنج وارد می‌کنند.بر اساس این گزارش در دی ماه به مقدار جزیی و کم ‌برنج وارد کشور شده است که این مقدار در فصل ممنوعیت با مجوز انجام شده است.
 
بر اساس قوانین و مقررات شرکت های تعاونی مرزنشینی سالانه سهمیه هایی برای واردات برنج دارند که این سهمیه ها مشمول ثبت سفارش نبوده و بر اساس قانون ساماندهی مبادلات مرزی و در حد سهمیه تعیین شده طبق مصوبه کارگروه ماده 12 و هیات دولت در برخی نقاط مرزی وفق مقررات با هدف تقویت مبادلات مرزنشینی و بهبود معیشت مرزنشینان صادر می شود .

در همین رابطه:

شرایط واردات قاچاق برنج فراهم شد

نامه مهم وزیرکشاورزی به شریعتمداری درباره واردات برنج

ضمنا در ایام اعمال محدودیت واردات برنج به سرزمین اصلی ، واحدهای فرآوری برنج مستقر در مناطق آزاد و ویژه اقتصادی می توانند پس از انجام عملیات فرآوری و پردازش در منطقه و بر اساس مجوز کمیسیون تعیین ارزش افزوده و به میزان درصد مجاز قابل ورود کالای تعیین شده از سوی کمیسیون مزبور ، اقدام به ورود برنج از محل ارزش افزوده به سرزمین اصلی نمایند .

در خصوص واردات برنج در فصل محدودیت  توسط شرکتهای تعاونی مرزنشینان و واحدهای تولیدی در سال گذشته از وزارت جهاد کشاورزی و صمت استعلام گردید که ورود کالای مزبور در حد سهمیه سالیانه مرزنشینان و واحدهای تولیدی مستقر در مناطق آزاد در حد درصد مجاز قابل ورود مستثنی اعلام گردیده است.

گمرک ایران تاکید کرده است : اطلاعات و مجوزهای صادره جهت ورود برنج از طریق تعاونی های مرزنشینان و همچنین واحدهای فرآوری برنج مستقر در مناطق آزاد و ویژه اقتصادی در سامانه جامع گمرکی و پنجره واحد تجارت فرامرزی گمرک موجود است.

منبع: تسنیم

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس