کد خبر 832073
تاریخ انتشار: ۲۸ بهمن ۱۳۹۶ - ۱۳:۴۵
عیدی

معاون سرمایه انسانی سازمان اداری و استخدامی با رد ادعای تاخیر در پرداخت عیدی کارمندان دولت درسالهای گذشته گفت:دولت تمام تلاش خود را به کار خواهدبست که عیدی کارکنان دولت را با حقوق بهمن ماه پرداخت کند.

به گزارش مشرق، روزهای آخر سال زمان پرداخت عیدی کارمندان است و همه کارمندان به دنبال این هستند که ببیند چه زمان و چه مقدار عیدی دریافت خواهند کرد. معاون سرمایه انسانی سازمان اداری و استخدامی کشور با تاکید بر پرداخت عیدی کارمندان دولت با حقوق بهمن ماه گفت که دولت در اصلاحیه قانون مدیریت خدمات کشوری که به مجلس شورای اسلامی ارسال کرده افزایش ضریب عیدی کارمندان دولت را پیشنهاد کرده است.

سید صدرالدین صدری نوش آبادی، معاون سرمایه انسانی سازمان اداری و استخدامی کشور در مورد نحوه محاسبه و پرداخت عیدی کارکنان دولت گفت: عدد مطلق پرداخت عیدی به کارمندان دولت، کلیه بازنشستگان، وظیفه بگیران، وراث وظیفه بگیران شهدا و جانبازان مبلغ هشت میلیون و چهارصد و هفتاد و پنج هزار ریال است که البته این محاسبه با قاعده عیدی کارگران متفاوت است.

وی در خصوص شیوه محاسبه عیدی کارکنان دولت افزود: چارچوب پرداخت عیدی را قانون نحوه پرداخت عیدی کارکنان دولت که در سال 1374 به تصویب رسیده و قانون مدیریت خدمات کشوری مصوب 1386 مشخص می‌کند. در قانون نحوه پرداخت عیدی کارکنان دولت احکامی وجود دارد که باید رعایت شود. مثلا این قانون حکم کرده که پرداخت عیدی به صورت مساوی به همه کارمندان دولت انجام شود. یعنی همه همه وزارتخانه ها موسسات دولتی نهادهای عمومی غیر دولتی شرکت‌های دولتی چون دایره شمول این پرداخت علاوه بر کارمندان دولت به نیروهای نظامی انتظامی در شمول این قانون قرار می‌گیرند و هرگونه پرداختی غیر از عددی که دولت هرسال اعلام می‌کند، تحت عنوان پاداش آخر سال ممنوع است.

بیشتر بخوانید:

ابلاغ دستورالعمل نحوه پرداخت عیدی کارکنان دولت

معاون سرمایه انسانی سازمان اداری و استخدامی کشور تاکید کرد: در همه مصوباتی که دولت در مورد عیدی ابلاغ می‌کند، عبارت هرگونه پرداختی تحت عنوان پاداش آخر سال یا عیدی ممنوع است، قید می شود. بنابراین هر پرداختی تحت این عنوان خلاف است و مدیران مالی و ذیحسابان دستگاههای اجرایی ملزم هستند که بر این امر نظارت بکنند و اگر خلافی اتفاق افتاد آن را گزارش بکنند.

حتی تاکید شده که شرکت های دولتی هم نمی توانند به مدیران خودشان علاوه بر این مبلغ را پرداخت کنند. مکانیزم نظارتی آن نیز مشخص شده و مدیرعامل مکلف است نظارت بکند و سازمان حسابرسان قانونی نیز بر این امر نظارت خواهند کرد و موظف هستند اگر خلاف این امر اتفاق افتاد گزارش کنند.

بیشتر بخوانید:

عیدی بازنشستگان چه زمانی پرداخت می‌شود؟

صدری نوش آبادی تصریح کرد:  ماده 75 قانون مدیریت خدمات کشوری امتیاز عیدی را مشخص کرده که برای هر سال 5 هزار امتیاز است. این امتیاز ضربدر ضریب سال شده و مبلغ عیدی هر سال حاصل می شود. ضریب حقوق امسال کارمندان دولت 1695 ریال بوده که مبلغ عیدی امسال از آن به دست آمده است.

این مقام مسئول با رد ادعای تاخیر در پرداخت عیدی کارمندان دولت در سالهای گذشته گفت: دولت تمام تلاش خود را به کار خواهد بست که عیدی کارکنان دولت را با حقوق بهمن ماه پرداخت کند.

معاون سرمایه انسانی سازمان اداری و استخدامی کشور در مورد احتمال تغییر شیوه محاسبه عیدی کارکنان دولت و افزایش مبلغ آن افزود: در اصلاحیه قانون مدیریت خدمات کشوری که لایحه آن اخیرا از طرف دولت محترم به مجلس شورای اسلامی فرستاده شده برخی از امتیازات فصل دهم قانون مدیریت خدمات کشوری اضافه شده که موجب افزایش میزان عیدی کارکنان دولت خواهد شد اما این مساله مستلزم تصویب مجلس شورای اسلامی است.

منبع: فارس

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 15
 • در انتظار بررسی: 2
 • غیر قابل انتشار: 17
 • IR ۱۴:۲۳ - ۱۳۹۶/۱۱/۲۸
  61 5
  عیدی نمی خواهیم شکاف بین حقوق ها را درست کنید یکی میگیره سه تومان یکی میگیره پنج تومان و یکی بعد از بیست سال دوتومان قانون بدون عدالت هیچ ارزشی ندارد
 • IR ۱۶:۲۸ - ۱۳۹۶/۱۱/۲۸
  15 1
  چرا عیدی نمیخواهیم لطفا از طرف خودت حرف نزن .عیدی حق ماست علاوه بر اون افزایش حقوق بر اساس نرخ تورم واقعی که با گوشت و پوست خودمان در جامعه احساس میکنیم و پاداش حق مسکن و و و و .. که دولت نمیده ما هم هیچ کاری از دستمون برنمیاد
 • US ۱۷:۴۸ - ۱۳۹۶/۱۱/۲۸
  13 0
  خدایی 800تومان عیدی چندکیلوآجیله؟؟حاشابه غیرتتان
 • شاپور IR ۱۸:۰۵ - ۱۳۹۶/۱۱/۲۸
  13 0
  چرا دولت به کارمندانیکه تحت پوشش بیمه تامین اجتماعی هستن عیدی کارمندی میدهد.ودرطول سال حقوق کارگری میدهد .مایازده ماه کارگریم فقط ماه آخر کارمند میشویم که دوپایه حقوق به ما تعلق نگیرد
 • بازنشسته IR ۱۹:۲۵ - ۱۳۹۶/۱۱/۲۸
  7 0
  عیدی دلمون را خوش نمی کنه حقوق ها درست کنید ما بچه که نیستیم دلمان به جند صد تومان خوش باشه
 • Taghi IR ۱۹:۴۰ - ۱۳۹۶/۱۱/۲۸
  6 0
  شهر خبر چاپلوس ترین رسانه میلی است که از پیش خودش با اسم های فرضی کامنت های بی ارتباط می گذارد.
 • فقر IR ۱۹:۴۴ - ۱۳۹۶/۱۱/۲۸
  4 0
  خداییش یه فکری به حال وخیم پیمانکاران خطوط ict شرکت پست استان همدان کنید ، نه عیدی نه حقوق مناسب نه پاداش نه امنیت شغلی دارن و نه بیمه
 • ناشناس IR ۱۹:۴۷ - ۱۳۹۶/۱۱/۲۸
  6 1
  بجز کارگران عیدی تمامی حقوق بگیران اعم ازکارمند وبازنشسته های کارگری کشوری ولشکری دولت باید فکری براشون کنه
 • رضا IR ۱۹:۵۷ - ۱۳۹۶/۱۱/۲۸
  7 0
  ای 500تومنیه ما رو کشته.نه 847000هزارشد،نه 848000هزارتومان.بابا دست مریزاد به این هنر.بابا تودیگه کی هستی.نوبخت عزیز یعنی باید باور کنیم دیگه چیزی از کم نمیشه؟
 • محسن IR ۲۲:۱۷ - ۱۳۹۶/۱۱/۲۸
  0 0
  خدا خیرت بده با حقوق بهمن حقوق دی رو امروز گرفتم 96/11/28 را بهمن بمونه عیدی...بگم کجا کار میکنم همه میگن نه بابا شما که وضعتون خوبه با 120 ساعت اضافه کار میگیرم 1/500 همکار خودم 4 میلیون میگیره ناراضی ام هست تو خونه سازمانی....اونوقت من مستاجر چکار کنم
 • مژگان محمودي IR ۲۳:۵۸ - ۱۳۹۶/۱۱/۲۹
  2 0
  خب حقوقا امروز ٢٩بهمن پرداخت شد عيدي كي پرداخت ميشه
 • خانم دوانی US ۱۴:۰۷ - ۱۳۹۶/۱۱/۳۰
  0 1
  عیدی بازنشستگان کی واریز میشه
 • عبدالحسین زندی IR ۱۸:۵۷ - ۱۳۹۶/۱۱/۳۰
  0 0
  ایا تا کنون برای نظرات وپیشنهادات کاربران کسی ارزشی قائل شده نظرم مبنی بر پرداخت همزمان حقوق بهمن وعیدی است که تا کنون مسئول وعده به موقع به مردم نداده .ضمنان هشت صد تومان به افرادی بدهند که توان مسئولیتی که به انها محول شده ندارند وفقط در اختلاس مهارت کسب کردند درصورت اطلاع رسانی نکردن نظر خواهی حرف گزافیست .
 • علي AZ ۰۱:۴۸ - ۱۳۹۶/۱۲/۰۳
  0 0
  عيدي جانبازان كي پرداخت ميشه؟
 • مجید IR ۱۶:۰۴ - ۱۳۹۶/۱۲/۰۴
  1 0
  فردا ۵ ماه اسفند است قرا ربود با حقوق بهمن ماه عیدی واریز بشه چه شد؟

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس