کد خبر 831929
تاریخ انتشار: ۲۸ بهمن ۱۳۹۶ - ۰۴:۲۰
چاقو کشی نمایه

اعضای باند مخوفی که در جریان قتل‌های سریالی امید دربندی فوتبالیست تیم سایپا را نیز به قتل رسانده بودند به زودی در دادگاه کیفری یک استان تهران محاکمه می‌شوند.

به گزارش مشرق، پانزدهم مرداد سال‌۹۲ بود که خانواده امید دربندی، فوتبالیست تیم جوانان سایپا به کلانتری ۱۳۳‌شهر زیبا رفتند و اعلام کردند امید به طرز مرموزی ناپدید شده است. 

شاکی در توضیح ماجرا گفت: امید ۲۲‌سال دارد و صبح امروز سوار بر خودروی پراید سفید رنگش شد و از خانه بیرون رفت و دیگر بازنگشت. ما تلاش زیادی کردیم او را پیدا کنیم، اما فایده‌ای نداشت و الان به اداره پلیس آمدیم تا امید را پیدا کنیم.  پس از طرح این شکایت تیمی از کارآگاهان اداره یازدهم پلیس‌آگاهی به دستور بازپرس دادسرای امور جنایی تهران برای یافتن فوتبالیست جوان وارد عمل شدند. 

    

کشف جسد امید داخل چاه 

در حالی که تحقیقات درباره این حادثه ادامه داشت پدر امید به اداره پلیس رفت و اطلاعات تازه‌ای در اختیار مأموران قرار داد. وی گفت: مرد ناشناسی با من تماس گرفت و گفت امید را ربوده است و برای آزادی او۱۰‌میلیون‌تومان به شماره حسابی که اعلام می‌کند واریز کنم.

از آنجایی که دوست داشتم برای پسرم اتفاق بدی رخ ندهد۱۰‌میلیون تومان به حساب اعلام شده واریز کردم، اما آنها به وعده‌شان عمل نکردند و دوباره تماس گرفتند و درخواست ۱۰۰‌میلیون تومان برای آزادی پسرم کردند.  مأموران پس از بدست آوردن اطلاعات جدید تحقیقات گسترده‌ای برای پیدا کردن امید آغاز کردند تا اینکه چهار روز بعد دریافتند جسد امید دربندی را داخل چاهی حوالی زمان‌آباد در منطقه خاوران در حالی که حلق آویز شده بود کشف  شده است.

بررسی‌ها نشان داد امید قبل از حلق‌آویزی با ضربات متعدد چاقو به قتل رسیده است. مأموران در گام بعدی خودروی پراید امید را در نزدیکی محل حادثه کشف کردند. آثار خون روی صندلی خودرو حکایت از این داشت امید داخل خودرواش با ضربات متعدد چاقو به قتل رسیده است. 

   

ردپای متهم افغان در قتل امید 

با کشف جسد امید، پرونده وارد مرحله تازه‌ای شد و تیمی از کارآگاهان اداره دهم پلیس آگاهی برای تحقیقات وارد عمل شدند.

 تیم جنایی در نخستین اقدام شماره حساب مورد نظر را بررسی کردند و دریافتند این شماره متعلق به مردی افغانی به نام نوید است. نوید پس از دستگیری گفت: کارم انتقال پول‌های افراد افغانی از ایران به افغانستان است. مدتی قبل مردی به نام عبدالله با من تماس گرفت و درخواست کرد مبلغ ۱۰‌میلیون تومان را به حسابی در افغانستان منتقل کنم.

من هم پول را به مقصد منتقل کردم و دستمزدم را برداشتم.  با بدست آوردن این اطلاعات مأموران درباره عبدالله دست به تحقیق زدند. بررسی‌ها نشان داد عبدالله یکی از مجرمان سابقه دار و از اشرار است که در پرونده سرقت مسلحانه دست داشته و تحت تعقیب مأموران قرار دارد.

همچنین مشخص شد وی مدتی است با تعدادی افغان دیگر باند مخوفی را تشکیل داده که در جریان آن دست به سرقت‌های میلیاردی با شیوه‌های مختلف می‌زند. مأموران وقتی به مخفیگاه عبدالله در حوالی شوش رفتند متوجه شدند وی به مکان نامعلومی گریخته‌است. 

  

دومین قتل اعضای باند مخوف 

در حالی که تحقیقات برای شناسایی و دستگیری اعضای باند مخوف در جریان بود مأموران از قتل مرد ۴۵‌ساله‌ای به نام جمشید در یک مجتمع تجاری در خیابان شریعتی که با ضربات چاقو به قتل رسیده بود با خبر و راهی محل شدند. مأموران در بررسی‌های این حادثه به ردپای اعضای باند تبهکاران افغان رسیدند و دریافتند مقتول لحظاتی قبل برای خرید ۱۳۰‌میلیون تومان عتیقه با مردان افغان قرار گذاشته، اما آنها پس از قتل وی، تمامی ۱۳۰‌میلیون تومان را سرقت کرده و از محل گریخته‌اند. 

   

برملا شدن راز سومین قتل

همزمان با ادامه تحقیقات مأموران سه‌ماه پس از دومین قتل با قتل مشابه دیگری روبه‌رو شدند. بررسی‌ها نشان داد دو مرد۴۰ و ۴۲‌ساله به نام‌های مجید و مهدی به طمع بدست آوردن عتیقه‌ها با مردان تبهکار برای معامله ۱۲۰‌میلیونی در طبقه سوم مجتمع مسکونی در خیابان بنی‌فاطمه حوالی پاسداران قرار گذاشته که در جریان آن اعضای باند مجید را با ضربات قمه به قتل می‌رسانند و مهدی هم به شدت زخمی می‌کنند که پس از انتقال به بیمارستان از مرگ حتمی نجات می‌یابد. 

مأموران در بررسی فیلم دروبین‌های مداربسته محل حادثه شکرالله ۲۹‌ساله کارگر خدماتی شرکت جمشید (‌دومین قربانی‌) و عبدالله قاتل امید را شناسایی کردند و دریافتند این دو متهم در هر سه‌قتل دست داشته‌اند.  

در چنین شرایطی مأموران تحقیقات خود را برای شناسایی و دستگیری اعضای این باند ادامه دادند تا اینکه دریافتند اعضای باند مخوف با مردی دیگری برای فروش سکه‌های تقلبی قرار ملاقات دارند. مأموران با شناسایی خریدار سکه وی را مورد بازجویی قرار دادند.

مرد خریدار گفت: برای خرید ۵۰۰‌سکه عتیقه به مبلغ ۱۳۰‌میلیون تومان با مردی داخل یکی از پارک‌های خیابان شریعتی قرار ملاقات دارم.

در چنین شرایطی مأموران روز ۱۳‌اسفندماه‌۹۴ که قرار بود خریدار با فروشنده‌های عتیقه ملاقات کند محل را به صورت نامحسوس تحت نظر گرفتند. مأموران در محل حادثه سه مرد به نام‌های سخی، غلام و جلال در حالی روبه‌رو شدند که کیسه‌ای از عتیقه‌های تقلبی همراه داشتند. اعضای باند با دیدن مأموران اقدام به فرار کردند. مأموران در تعقیب و گریز سخی و غلام را بازداشت کردند، اما جلال هنگام فرار با گلوله مأموران به قتل رسید. 

    

دستگیری سرکرده باند 

سخی و غلام که از مجرمان خطرناک بودند در بازجویی‌ها به جرم خود اقرار کردند و گفتند عبدالله که سرکرده این باند است مدتی قبل این باند را که شش‌عضو داشت تشکیل داد.  مأموران با اطلاعاتی که از متهمان بدست آوردن مخفیگاه عبدالله و شکرالله را در حوالی میدان هروی شناسایی و در یک اقدام غافلگیرانه آنها را بازداشت کردند.

 مأموران در مخفیگاه متهمان مقدار زیادی از اموال و وسایل مقتولان را کشف کردند.  عبدالله در بازجویی‌ها به قتل امید دربندی و دو خریدار سکه با همدستی سه عضو دیگر باند اعتراف کرد. وی همچنین آخرین عضو فراری را به نام بشیر به مأموران معرفی کرد و گفت: این متهم فقط در ضرب جرح یکی از مقتولان دست داشته است.  پس از این مأموران بشیر را هم شناسایی و دستگیر کردند. 

قاضی بخشوده، بازپرس شعبه پنجم دادسرای امور جنایی تهران پس از تحقیقات تکمیلی برای چهار متهم ردیف اول به جرم قتل سه نفر و برای آخرین عضو به جرم ضرب و جرح کیفرخواست صادر کرد. بنابراین اعضای باند مخوف افغان‌ها به زودی در دادگاه کیفری یک استان تهران محاکمه می‌شوند. 

منبع: روزنامه جوان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 9
 • در انتظار بررسی: 0
 • غیر قابل انتشار: 5
 • IR ۰۶:۵۱ - ۱۳۹۶/۱۱/۲۸
  13 1
  این آشغال های کثیف و نجس رو باید بدون محاکمه سوزاند
 • IR ۱۱:۳۷ - ۱۳۹۶/۱۱/۲۸
  10 5
  افغان تا کی باید جنایت کنند وقتش نرسیده به کشور خودشون برگردند ؟
  • IR ۱۲:۴۲ - ۱۳۹۶/۱۱/۲۸
   5 0
   از تفکرات تکفیری و داعش گونه بپرهیزید - هموطن عزیز لطفا به همه افغانستانیها بی احترامی نکنید - اگر یک شخص از هر رنگ و نژاد و ملیتی و قومیتی جنایتی مرتکب شد نباید به همه آن قومیت و ملیت توهین کرد و همه آنها را مجازات کرد - این همان طرز فکر تکفیری و داعشی است لطفا از این تفکر بپرهیزید - مگر قاتل و جانی و تجاوزگر هموطن ایرانی کم داریم ؟؟؟پس همه ایرانی ها را باید گردن بزنید چون یک نفر ایرانی تجاوز کرده؟؟؟ در ثانی مگر همین افغانستانی های با مرام و با ایمان و فداکار نبودند که به جنگ داعش رفتند و لشکر فاطمیون را تشکیل دادند و اغلب شهید هم شدند؟؟؟مگر زمان جنگ 8 ساله تحمیلی در کنار نیروهای ایرانی با دشمن بعثی تکفیری نجنگیدند و شهید ندادند؟؟؟پس لطفا کاری به ملیت و قومیت شخص نداشته باشید هر چند خلافکار باید مجازات شود ولی ربطی به ملیت و قومیت و دین شخص ندارد
 • حمید IR ۱۱:۴۴ - ۱۳۹۶/۱۱/۲۸
  9 6
  تا کی باید این افغانها داخل کشور به جنایت و قاچاقچی گری و فساد ادامه بدهند؟
 • YasharTurk IR ۱۱:۵۷ - ۱۳۹۶/۱۱/۲۸
  4 1
  طمع نقطه ضعف بزرگ انسانهاست و باید ا ز طمع بیش از حد دوری کرد. روشی که چندین نفر در این گزارش به قتل رسیده اند تازه نیست در طی پانزده سال دها تن در ایران با این روش (خرید عتیقه گرانبها با قیمت ارزان) در دام سود جویان جانی و خطرناک افتاده اند وبیشترشان جان خود را از دست داده اند
 • DE ۱۶:۵۵ - ۱۳۹۶/۱۱/۲۸
  0 6
  متأسفانه ايران توسط اينها اشغال شده، شرم بر مسئولان امنيتي كشور كه مردم را در مقابل اين گرگها بيدفاع گذاشتن! افغاني ها رو اخراج كنيد
 • DE ۱۶:۵۹ - ۱۳۹۶/۱۱/۲۸
  1 5
  مال مفت ايران رو هم ميخورن گردن كلفت ميشن، تو اروپا هم به ايران فحش ميدن! كيس پناهندگيشون هم اينه ايران ميخواست ما رو به زور بفرسته سوريه! اينهمه هزينه ارزش داره واسه اين انسان نماها
  • IR ۱۰:۲۴ - ۱۳۹۶/۱۱/۲۹
   3 0
   من تا حالا افغانی ندیدم به ایران فحش بدهد اما امثال شماها رو زیاد دیدم که ظاهرا ایرانی هستید اما همیشه به ایران عزیزمان فحش میدهید حتی حاضر نیستید برای ایران بجنگید یا به سوریه بروید و حتی حرمت و احترام شهیدان و مدافعان حرم را هم رعایت نمیکنید - در ضمن افغانی های عزیز هیچ چیز مفتی نمیگیرند بلکه کار میکنند و زحمت میکشند حتی بیشتر. باید بگویم طرز تفکر شما همان جاهلیت مدرن است ، یعنی چی که تا یک نفر جنایتی کرد همه افغانستانی ها را به باد توهین و تهمت و فحاشی میگیرید ؟؟؟
  • IR ۱۰:۵۴ - ۱۳۹۶/۱۱/۲۹
   3 0
   هموطن نسبتا گرامی لطفا این لینک ها را بخوانید تا به ماهیت افغانستانیهای عزیز مقیم کشورمان پی ببرید و بدانید که ما چیزی به افغانستانیها ندادیم بلکه آنها به ما ایرانی ها کمک کردند و خواهند کرد حتما از این لینکها بازدید کنید : 1- سرايداري-كه-فرمانده-مدافعان-حرم-شد 2- برادرش-را-طالبان-کشت-خودش-را-داعش-عکس

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس