نقشه های میدانی سوریه

با پاکسازی های صورت گرفته، جنوب شرق استان ادلب به طور کامل از لوث وجود عناصر تروریستی خارج شد.

به گزارش مشرق، عملیات پاکسازی مناطق تحت اشغال تروریست های محاصره شده در جنوب استان حلب، شمال شرق استان حماه و جنوب شرق استان ادلب برای سومین روز ادامه یافت و عناصر تروریستی متحمل شکست های سنگینی شدند.

یک منبع میدانی در گفت وگو با مشرق اعلام کرد: نیروهای جبهه مقاومت پس از درگیری های نفس گیر چند ساعته، ۲۴ شهرک را در مثلث «حماه - ادلب - حلب» از اشغال عناصر تروریستی خارج کردند.

وی افزود: شهرک های «حوایس شمالی، عب الخزنه، حوایس ابن هدیت، جبل حوایس، الدباح، تل ابویه، رسم الحمام، ابوخنادق شمالی، رسم الاحمر، جبل مدور، عنبز، مویلح ابن هدیت، مویلح صوارنه، تل مویلح صوارنه، تل زعبق، قصر ابن وردان، تلول الحمر، رسم العنز، ترورت شمالی، تروت جنوبی، شمطانیه، شیحه الحمره و المنطتر» از اشغال عناصر تروریستی خارج شدند.

 این منبع میدانی از کشته و زخمی شدن  ۴۰ تن از عناصر تروریستی در درگیری های امروز خبر داد و گفت: مساحتی حدود ۱۳۰ کیلومتر مربع در مثلث ادلب، حماه و حلب از اشغال عناصر تروریستی خارج شد.

وی با بیان این که حدود ۹۵ درصد مناطق آلوده در مثلث «حماه، ادلب و حلب» آزاد شده، گفت: با پاکسازی های صورت گرفته در این محور فقط ۱۸ شهرک، ارتفاع و مساحتی در حدود ۱۲۰ کیلومتر مربع در اشغال عناصر تروریستی است.

با پاکسازی های صورت گرفته، جنوب شرق استان ادلب به طور کامل از لوث وجود عناصر تروریستی خارج شد. در عملیات نیروهای جبهه مقاومت تعدادی دیگر از پایگاه ها و انبار سلاح تروریست ها منهدم شد.

پیشتر عناصر تروریستی در جنوب استان حلب، شمال شرق استان حماه و جنوب شرق استان ادلب در مساحت هزار و ۴۰۰ کیلومتر مربعی محاصره شده بودند اما نیروهای جبهه مقاومت در روزهای گذشته هزار و ۲۸۰ کیلومتر مربع را به طور کامل از اشغال تروریست خارج کردند.

به گزارش مشرق، مسیرهای اصلی برای انتقال نیرو و تجهیزات از مرکز به شمال سوریه از شمال شرق استان حماه و جنوب استان حلب می گذرد و همین مسئله اهمیت پاکسازی مناطق آلوده را در این محور چند برابر کرده است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 3
 • در انتظار بررسی: 0
 • غیر قابل انتشار: 1
 • علی US ۱۳:۱۷ - ۱۳۹۶/۱۱/۲۰
  5 4
  خخخ داعش دوباره به ادلب منتقل شد...منتظر ازادی شهر سراقب fhadn
 • IR ۱۴:۳۵ - ۱۳۹۶/۱۱/۲۰
  1 13
  باید مرزهای عراق با سوریه توسط حشد بی شرف بسته شه نباید به امریکا اجازه داده شه از مرزهای عراق وارد سوریه شن
  • IR ۲۳:۵۶ - ۱۳۹۶/۱۱/۲۱
   0 0
   به تروریستهای شمال سوریه بر نخورد که بخشی شان وطنی هستند ولی حرف درست و پیشنهاد منطقی می باشد

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس