کد خبر 825181
تاریخ انتشار: ۶ بهمن ۱۳۹۶ - ۰۲:۲۸
غلامرضا یاوند عباسی

مشاور وزیر کشور در امور ایثارگران از صدور کارت شناسایی هوشمند برای رزمندگان خبر داد و گفت: این کار باهدف هویت‌بخشی به این قشر انجام‌شده و دارندگان این کارت از سایر خدمات بهره‌مند ‌می‌شوند.

به گزارش مشرق، غلامرضا یاوند عباسی اظهار داشت: در حوزه خدمت‌رسانی به جانبازان، قوانینی وجود دارد، اما یکی از قشرهایی که در سال‌های پس از دفاع مقدس تاکنون کمتر موردتوجه قرارگرفته و فراموش‌شده‌اند، رزمندگان هستند.

وی در حاشیه سفر به همدان افزود: دولت یازدهم برای قدردانی از این قشر، سند راهبردی خدمات‌رسانی به رزمندگان را در تدوین کرد که از سال 94 کارگروه‌هایی برای اجرایی کردن آن تشکیل‌شده تا خدمات مؤثری به رزمندگان سال‌های دفاع مقدس داده شود.

مشاور وزیر کشور در امور ایثارگران گفت: یکی از دستاوردهای تدوین این سند، هویت بخشی به رزمندگان و صدور کارت شناسایی هوشمند برای آن‌هاست که دارندگان این کارت از سایر خدمات بهره‌مند ‌می‌شوند.

عباسی اعلام کرد: در برنامه ششم توسعه نیز مصوبات خوبی برای رزمندگان در نظر گرفته‌شده که امسال اجرایی شده است و بر این اساس افرادی که بیش از 6 ماه سابقه حضور در جبهه‌های نبرد را دارند از امتیاز یک مقطع تحصیلی بالاتر برخوردار می‌شوند.

وی بیان کرد: افراد دارای 12 ماه سابقه نیز از کسورات پرداخت مالیات و دارندگان بیش از 24 ماه سابقه نیز از کسورات بازنشستگی بهره‌مند می‌شوند.

عباسی گفت: از اشکالات سند راهبردی خدمات‌رسانی به رزمندگان، توجه صرف به رزمندگان شاغل در بخش‌های اداری است و افرادی که در مشاغل آزاد فعالیت می‌کنند، نادیده گرفته‌شده‌اند که باید این اشکال برطرف ‌شود.

منبع: تسنیم

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس