کد خبر 820896
تاریخ انتشار: ۲۵ دی ۱۳۹۶ - ۰۹:۲۰
فوتسال

عضو هیات رئیسه سازمان لیگ فوتسال تخلف تیم‌ها در لیگ برتر را تایید کرد و گفت: این تخلف از تیم نظامی مقاومت البرز و به خدمت گرفتن بازیکنان تیم‌های دیگر شروع شد.

به گزارش مشرق، لیگ برتر فوتسال ایران در حالی با قهرمانی تیم مس سونگون و سقوط هیات فوتبال قم و پارسیان شهر قدس به پایان رسید که یک هفته بعد از اتمام این رقابت‌ها، تخلف در لیگ تایید شده است.

 

در لیگ برتر و برای ایجاد توازن قدرت بین تیم ها، قانونی وجود دارد که هر تیم فقط می تواند چهار بازیکن لیگ برتری به خدمت بگیرد ولی این قانون این فصل نادیده گرفته شد و جالب اینکه کمیته فوتسال هم نقش انفعالی در قبال این تخلف داشت. کاظم سلیمانی که اولین سال حضورش در سِمت دبیری کمیته فوتسال را تجربه می کرد، بدون توجه به این تخلف، برای بازیکنان یادشده کارت بازی صادر کرد و در نهایت جلوی این تخلف تا آخر فصل گرفته نشد.

کریم منصوری عضو هیات رئیسه سازمان لیگ فوتسال یکی از افرادی بود که در هفته های نخست لیگ برتر این موضوع را به کمیته فوتسال گوشزد و حتی بر سر مسئولان این کمیته داد و فریاد می‌کند. منصوری در این خصوص گفت: هفته دوم یا سوم بود که متوجه شدم یک تیم بیش از سهمیه مجاز، بازیکن لیگ برتری به خدمت گرفته است. حتی در جلسه هیات رئیسه با کاظم سلیمانی جر و بحث کردم که چرا کنترل لازم را روی انتقال و جابجایی بازیکنان صورت نداده است.

وی گفت: آقایان گفتند ما سابقه بازیکنان را نداشتیم و برای همین، این اتفاق رخ داده است. قرار شد برای فصل بعد برنامه ریزی صورت بگیرد و فرم هایی تهیه شود که دیگر شاهد چنین تخلفاتی نباشیم. حتما باید فرم هایی تهیه شود که نشان دهنده سابقه بازیکنان باشد.

عضو هیات رئیسه سازمان لیگ درباره تیم متخلف هم گفت: این تخلف از تیم مقاومت البرز شروع شد. این تیم هفت بازیکن سرباز گرفت. اگر با این موضوع برخورد نشود، ناخوشایند خواهد بود. برای همین قانونی پیش بینی کردیم که سال آینده هر تیم به ازای هر بازیکن اضافه بر سهمیه لیگ برتر در مسابقاتی که به میدان رفته است، ۳ بر صفر بازنده می شود. ما هم این موضوع را به اطلاع باشگاه ها خواهیم رساند و مسئولیت هر اتفاقی با خود باشگاه ها خواهد بود.

منصوری درباره اینکه گفته می شود تیم هایی مثل گیتی پسند و تاسیسات هم شامل این تخلف هستند، گفت: از آنجا که تیم دبیری در آستانه شروع لیگ منحل شد، بازیکنان این تیم سهمیه آزاد محسوب شدند و به تیم های دیگر رفتند. این موضوع هم باعث شد تا در سهمیه تیم ها سردرگمی ایجاد شود.

منبع: مهر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس