کد خبر 819959
تاریخ انتشار: ۲۳ دی ۱۳۹۶ - ۰۸:۱۸
ترامپ

ستاد مشترک نیروهای مسلح روسیه مستقر در خاک سوریه با انتشار تصاویر مستند اطلاعات جدیدی از حمله ناکامل سه روز پیش گروه تروریستی بین المللی احرارالشام وابسته به شبکه القاعده افشا کرد.

به گزارش مشرق، ستاد مشترک نیروهای مسلح روسیه مستقر در خاک سوریه با انتشار تصاویر مستند اطلاعات جدیدی از حمله ناکامل سه روز پیش گروه تروریستی بین المللی احرارالشام وابسته به شبکه القاعده افشا کرد. بنابر این گزارش، موارد مورد اشاره به شرح زیر می باشد:

1 – کلیه 13 هواپیمای بکار گرفته شده در این حمله ناکام شامل 6 فروند منهدم شده و 7 فروندی که سالم بر روی زمین نشانده شده ساخت و تولید یک کشور خارجی بوده و هدایت آنها نیز نیازمند طی دوره های ویژه ای در همان کشور می باشد.

2 – مواد منفجره بکار رفته در بمبهای پرتابی نصب شده در این پهپادها نیز در خارج از سوریه آماده و مهیا شده و به همراه پهپادهای مذکور از طریق خاک ترکیه وارد سوریه شده بود. این مواد منفجره پیش از این در کشور اوکراین و توسط نیروهای نظامی این کشور در جریان درگیری با نیروهای حامی روسیه در کریمه و مناطق مورد منازعه استفاده شده است.

3 – بمب های نصب شده در این پهپادها دارای وزنی معادل 400 تا 500 گرم (حدود نیم کیلو) بوده که برای ایجاد صدمات بیشتر به انواع ساچمه های فولادی و مواد منفجره شدیدالانفجار ساخت اوکراین مجهز شده است.

4 – مختصات ثبت شده از موقعیت دقیق دو پایگاه نظامی نیروهای روس در حمیمیم لاذقیه و بندر طرطوس سوریه بر روی سامانه های هدایت جی پی اس همراه پهپادهای بمب افکن مذکور در هیچ منبع آزادی در اینترنت و سایر فضاهای مجازی موجود نبوده و قطعا توسط ماهواره های جاسوسی (آمریکایی) ثبت و جمع آوری گردیده است.

5 – پهپادهای بمب افکن از روستایی در حاشیه جنوب غربی استان ادلب سوریه به پروازدرآمده اند که تحت سیطره گروه های به اصلاح معارض مدعی میانه روی سوری قرار داشته است. (اگر چه عامل این حمله احرارالشام بود که وابستگی کاملی به شبکه القاعده داشته و از سوی سازمان اطلاعات ترکیه هدایت می گردد.)

منبع:اعلام الحربی

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس