کریمی و مهماندوست

سرمربی تیم ملی تکواندو آذربایجان گفت: اگر پولادگر می‌خواهد صداقتش را ثابت کند بالای ۵۰۰ میلیون طلبم را در یک چک برگرداند تا من متوجه شوم که صداقت دارد.

به گزارش مشرق، رضا مهماندوست در خصوص عملکرد نمایندگان تکواندو آذربایجان در دو مرحله مسابقات گرند اسلم اظهار داشت: مسابقات گرنداسلم مسابقات سنگینی است و چکیده تکواندوکاران برتر دنیا در این رویداد حضور دارند. در هفته اول این مسابقات با میلاد بیگی در چین حاضر شدم که او موفق به کسب نشان برنز شد.

وی تصریح کرد: البته هنوز مصدومیت بیگی به طور کامل برطرف نشده است و من این موضوع را کامل جدی می‌گویم و آدمی نیستم که به دنبال بهانه باشم. عصب لگن پای میلاد آسیب دیده است و تا به حال بیش از 40 تا 50 آمپول برای ترمیم آن تزریق کرده است.

سرمربی ایرانی تیم ملی تکواندو آذربایجان در خصوص عملکرد بیگی عنوان کرد: شرایط میلاد باعث شده بود سرعت، رفلکس و چابکی گذشته را نداشته باشد و اشتباهاتی را مرتکب شود اما با وجود این شرایط نیز موفق شد در این مسابقات سنگین به مدال برنز دست یابد که نباید ارزش آن را کم کنیم. اینکه بیگی با وجود مصدومیت و دوری از تمرینات و تنها با دو هفته تمرین به مدال برنز دست پیدا کرد، ارزشمند است.

مهماندوست در خصوص عملکرد آیخان تقی‌زاده، نماینده وزن 68- کیلوگرم تکواندو آذربایجان در هفته دوم مسابقات گرند اسلم گفت: آیخان بعد از بازگشت من و میلاد با کمک‌مربی آذربایجان به چین رفت. پیش‌بینی کرده بودم که او مسابقه سنگینی مقابل میرهاشم حسینی داشته باشد. میرهاشم نایب قهرمان جهان است و بازیکن بسیار خوبی است . آیخان نیز دو راند با او خوب مبارزه کرد اما فشار حسینی در راند سوم باعث شد نتیجه را 11 بر 5 واگذار کند. آیخان نیز از ناحیه پنجه دست شکستگی داشت و با آسیب دیدگی در این مسابقات شرکت کرد.

وی ادامه داد: در سالیان گذشته مدام در مسابقات مختلف بودیم و همین فشار و مصدومیت باعث شده است که نتوانیم از تمام توانایی خود استفاده کنیم. در حال حاضر نیز در حال آماده‌سازی رادیک هستم تا دو روز دیگر مجددا برای حضور در هفته سوم مسابقات در چین حاضر شویم. امیدوارم رادیک، رادیک باشد چرا که از لحاظ جسمی آماده است اما از لحاظ روحیه مشکل دارد. رادیک بعد از قهرمانی المپیک از لحاظ روحی خسته است و  در طی سه سال و نیم دائما در فشار مسابقات قهرمانی جهان، المپیک، قهرمانی اروپا، گرندپری و انتخابی‌ها بوده است.

سرمربی سابق تیم ملی تکواندو ایران با انتقاد از فدراسیون جهانی تکواندو تاکید کرد: سیاست‌های فدراسیون جهانی باعث شده است اکثر بازیکنان برجسته دنیا فرسوده شوند و کشورهایی مانند ما نیز که بازیکنان زیادی ندارد فشار زیادی را روی تک‌تک نفرات خود احساس کنند. تعدد مسابقات باعث شده است بازیکنان واقعا خسته باشند و در کنار آن فشار مسئولین و دولت برای نتیجه گرفتن نیز باعث شده است تا بازیکنان فشار روحی را نیز متحمل باشند.

مهماندوست در خصوص عملکرد مهدی بی‌باک در تیم ملی تکواندو و ناتوانی تکواندو ایران در کسب مدال طلا در یک سال اخیر گفت: هیچ مربی دلش نمی‌خواهد خوب نتیجه نگیرد و نباید فکر کنیم الان مهدی را کنار بگذاریم و مربی دیگر را بیاوریم معجزه می‌کند.بارها این را گفتم که تکواندو دیگر برای ایران و کره نیست و همه دنیا در حال تلاش هستند. خود ما روز و شب در حال تلاش  برای کسب یک مدال هستیم. مدال برنز بیگی در گرند اسلم نیز به راحتی به دست نیامد و واقعا تلاش کردیم و بچه‌های ایران نیز همین شرایط را دارند.

وی با تمجید از بی‌باک، عنوان کرد: با مهدی بی‌باک در ارتباط هستم و خدا وکیلی شاهد هستم روز و شب در حال تلاش و کار است و به خوبی کار خود را بلد است. اگر در مسابقه میرهاشم حسینی زمانی که او به زمین افتاد داور سه امتیاز او را باطل نمی‌کرد و یک اخطار اشتباه به او نمی‌داد الان حسینی برنده بود و کسی نیز این حرف‌ها را نمی زد. تکواندو دنیا در حال حاضر به جایی رسیده که سطح بازیکنان نزدیک است و یک لحظه اشتباه از سوی بازیکن و داور می‌تواند نتیجه را تغییر بدهد.

سرمربی تیم ملی تکواندو آذربایجان خاطر نشان کرد: به نظر من کادرفنی تیم ملی کار خود را خوب انجام می‌دهد و باید بپذیریم تکواندو دیگر برای ایران نیست و برای همه جهان است، در حالی که هنوز ما در باد سکوهای جهانی خود خوابیدیم. من نمی‌گویم نمی‌شود تیم  ایران را مجددا در شرایط خوب قرار داد اما اینگونه نیست که یک شبه حاصل شود.  باید اجازه بدهیم بی‌باک کار کند و هنوز هم کار او تمام نشده است و امیدوارم در کارش موفق باشد.

مهماندوست در پاسخ به این سوال که گفته می‌شود پولادگر در دوره جدید مدیریتش تغییر نگرش داشته و از آشتی ملی در تکواندو صحبت کرده است، گفت: وقتی قرار است تغییری صورت بگیرد باید از ابتدا کار صادقانه صورت بگیرد. وقتی در انتخابات فدراسیون تکواندو 40 نفر فقط به یک نفر رای می‌دهند و بقیه را با تلفن از دور خارج می‌کنند، نشان می‌دهد از ابتدا صداقت وجود ندارد.

وی ادامه داد: وقتی به خیلی‌ها اجازه ثبت‌نام نمی‌دهند و یا صلاحیت آنها را تایید نمی‌کنند، ثابت می‌کند صداقتی وجود ندارد. 40 سال است در حال شنیدن حرف هستیم و تا عمل فاصله خیلی زیاد است. خیلی‌ها قبل از به قدرت رسیدن یا در حین به قدرت رسیدن وعده و شعار می دهند که نمونه آن را سال‌ها است دیده‌ایم اما آیا به وعده‌های خود عمل کرده‌اند؟هر وقت این دوستان به وعده‌های خود عمل کردند، می‌نشینیم و در خصوص آن صحبت می‌کنیم.

سرمربی تیم ملی تکواندو آذربایجان در خصوص اینکه در صورتی که نشانه‌هایی از تغییر مشاهده کند حاضر است با پولادگر آشتی کند یا با اوجلسه‌ای برای رفع کدورت‌ها داشته باشد، گفت: اگر پولادگر می‌خواهد صداقتش را ثابت کند بالای 500 میلیون طلبم که شامل جایزه طلای المپیک، خانه‌ای که قرار بود به من جایزه بدهند و حقوق دو سال خانه‌نشینی من را در یک چک برگرداند تا من متوجه شوم که صداقت دارد.

مهماندوست در خصوص آشتی مرتضی کریمی به عنوان یکی از منتقدان رئیس فدراسیون تکواندو با پولادگر خاطر نشان کرد: مرتضی کریمی و امثال او نیز سال‌ها است که ثابت کردند زیر هر پرچمی می‌روند و فرقی برای آنها ندارد. امثال کریمی با نشستن عده‌ای دورشان بارقه‌های امید در ذهنشان برای تغییر پولادگر ایجاد شده بود و به همین خاطر چند صباحی انتقاداتی را مطرح کرد. کریمی وقتی دید زورش نمی‌رسد و قدرت طرف مقابل بیشتر است سریعا دعاگو شد. خود پولادگر بهتر از من امثال کریمی را می‌شناسد و آدم زرنگی است که با یک چاکرم و نوکرم گول بخورد. سال‌ها با پولادگر کار کردم و به خوبی می‌دانم خیلی حواسش جمع‌تر از این است که گول بخورد و به نظر من صداقت پولادگر در کارش خیلی بیشتر از این آقایان است.

منبع: تسنیم

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس