ترامپ نمایه

ترامپ از زمان به قدرت رسیدن تا شب سال نوی میلادی، بیش از ۱۹۵۰ ادعای نادرست یا گمراه‌کننده را به زبان آورده است.

به گزارش مشرق به نقل از واشنگتن‌پست؛ دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا از ابتدای تصدی این سمت تا یکم ژانویه سال نوی میلادی (۲۰۱۸) مجموع ۱۹۵۰ ادعای نادرست یا گمراه‌کننده بیان کرده است.

به نوشته واشنگتن‌پست، ترامپ طی ۳۴۷ روزی که از تصدی منصب ریاست جمهوری آمریکا می‌گذارد، به‌طور میانگین روزانه ۵.۶ ادعای نادرست یا گمراه‌کننده بیان کرده است.

به این ترتیب، در حالی که تنها ۱۸ روز دیگر تا پایان سال اول ریاست جمهوری ترامپ مانده است، وی در آستانه شکستن رکورد ۲۰۰۰ ادعای نادرست یا گمراه‌کننده است.

در گزارش این نشریه آمریکایی آمده است که ترامپ به تکرار ادعاهای نادرست یا گمراه‌کننده خود تمایل ویژه‌ای دارد؛ به گونه‌ای که بیش از ۶۰ مورد ادعای نادرست یا گمراه‌کننده را سه بار یا بیشتر تکرار کرده است.

طبق این گزارش، بررسی‌ها نشان می‌دهد که ترامپ تنها طی مصاحبه نیم‌ساعته‌ای (۳۰ دقیقه‌ای) که پیش از تعطیلات سال نوی میلادی با نشریه نیویورک‌تایمز داشته است، دستکم ۲۴ ادعای نادرست یا گمراه‌کننده را به زبان آورده است.

یکی از ادعاهای ترامپ مربوط به قانون خدمات درمانی مصوب دوره دولت قبل است که همواره از «مرگ» آن سخن می‌گوید. با این حال، دفتر بودجه کنگره می‌گوید علیرغم مسائل ایجاد شده، این قانون تا آینده‌ای قابل پیش‌بینی همچنان پایدار و برقرار خواهد بود.

ترامپ همچنین به کرات از تصمیماتی که در دولت پیشین گرفته شده و منافع اقتصادی و تجاری آن در دوره وی به ثمر نشسته است، به عنوان مواردی که محصول تدبیر وی است نام می‌برد. ترامپ بیش از ۶۱ بار مدعی شده است که سرمایه‌گذاری‌هایی را جذب کرده و فرصت‌های شغلی را ایجاد کرده است که پیش از ریاست جمهوری وی خبر آن اعلام شده است.

ترامپ همچنین ۵۳ مرتبه درباره لایحه کاهش مالیاتی پیشنهادی دولت خود سخن گفته است و آن را بزرگترین کاهش مالیاتی در تاریخ آمریکا توصیف کرده است؛ وی همچنین گفته است که آمریکایی‌ها بیش از هر ملت دیگری مالیات پرداخت می‌کنند؛ اما واقعیت این است که ادعای اول گمراه‌کننده و ادعای دوم نادرست است.

ترامپ در زمان کارزار انتخاباتی ریاست جمهوری سال گذشته آمریکا به صورت مکرر به هوادارانش می‌گفت که نرخ بیکاری در آمریکا در واقع ۴۲ درصد است و آمارهای رسمی دروغ هستند؛ اما پس از رسیدن به ریاست جمهوری ۴۶ مرتبه به وجود پایین‌ترین نرخ بیکاری طی ۱۷ سال گذشته در آمریکا اشاره کرده است. این درحالی است که هنگام انتخاب ترامپ، نرخ بیکاری برابر با ۴.۶ درصد بود که پایین‌ترین میزان طی ۱۰ سال پیش از آن بود.

ترامپ همچنین ۸۵ بار از رشد بازار سهام سخن گفته است؛ علیرغم اینکه طی کارزار تبلیغاتی خود به دفعات از «حباب» بازار سهام سخن گفته بود که در صورت افزایش نرخ ارز از سوی بانک مرکزی آمریکا، به سرعت دچار ریزش می‌شود. اما با وجود اینکه بانک مرکزی نرخ ارزش را از زمان انتخاب ترامپ سه مرتبه افزایش داده است، بازار سهام کاهشی نداشته و بالعکس به افزایش خود ادامه داده است.

منبع: تسنیم

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس