کد خبر 815753
تاریخ انتشار: ۱۱ دی ۱۳۹۶ - ۱۵:۰۵
مشکلات اقتصادی

عضو کمیسیون صنایع مجلس گفت: حل مشکلات اقتصادی کشور و اعتراضات مردمی، در لایحه‌ای که از سوی دولت به مجلس ارائه می‌شود و یا در طرحی از طرف مجلسی‌ها پیگیری خواهد شد.

به گزارش مشرق، ولی ملکی عضو کمیسیون صنایع مجلس در مورد اعتراضات صورت‌گرفته از سوی مردم مبنی بر وضعیت نامناسب اقتصادی و اشتغال در کشور، اظهار داشت: بعد از اتمام تعطیلی مجلس، کمیسیون‌های تخصصی از جمله صنایع، انرژی و اقتصاد این موضوع را بررسی خواهند کرد تا در لایحه‌ای که از سوی دولت به مجلس ارائه می‌شود، مورد پیگیری قرار گیرد، در عین حال اگر دولت لایحه‌ای را به مجلس ارائه نکند، نمایندگان این موضوع را در یک طرح دنبال خواهند کرد. 

وی ادامه داد: اعتراض مردم در زمینه مشکلات اقتصادی و اشتغال امری طبیعی است و این حق را دارند که نسبت به این مسائل اعتراض کنند، ولی نحوه اعتراض و ابراز مشکلات، بسیار مهم است. 

وی تصریح کرد: یک زمان می‌بینیم که معترضین برای مطرح کردن بحث‌های خود مقابل وزارت صنعت، وزارت کار، وزارت اقتصاد و یا مجلس جمع می‌شوند و اعتراض آرام و منطقی را مطرح می‌کنند که این موضوع در سطح کشور و جهان انعکاس دارد و مسئولین نیز موظفند اقداماتی را برای رفع آن انجام دهند. 

ملکی ادامه داد: زمانی که این اعتراضات از چارچوب منطقی بودن خارج شود، از سوی دشمنان کشور مانند ترامپ و یا عربستان هدایت می‌شود و در این میان عده‌ای نیز سوءاستفاده کرده و به اموال عمومی ضربه می‌زنند. وی با تأکید بر اینکه باید بین این دو نوع اعتراض فرق قائل شویم، گفت: اعتراض مردم در مورد وضعیت اقتصادی و گرانی‌ها به حق است، اما باید از راه مناسب مطرح شود. 

وی با بیان اینکه هیچ کشوری بدون معضل اقتصادی نیست، اظهار داشت: در یونان شاهد ایجاد ریاضت‌های اقتصادی بودیم، در فرانسه شاهد اعتراض کارگران پژو و رنو نسبت به وضعیت نامناسب تولید بودیم و همچنین در این کشور مشاهده کردیم که یک روز تمام گاوداران، شیرها را در جوی‌ها ریختند و نسبت به وضعیت نامناسب اقتصادی معترض شدند. این اعتراضات ایرادی ندارد و در ایران نیز باید اعتراضات به صورت منطقی مطرح شود تا مسئولان دولتی و مجلس برای حل آن چاره‌جویی کنند. 

وی در ادامه با اشاره به مصوبه مجلس برای اختصاص یک و نیم میلیارد دلار تسهیلات کم‌بهره به طرح‌های روستایی گفت: با اجرای این مصوبه، انگیزه برای روستائیان و اشتغال‌زایی در این بخش ایجاد خواهد شد، در عین حال موضوع اشتغال‌زایی یک بحث زمان‌بر است و برای رشد اشتغال در کشور باید بخش خصوصی تقویت شود.

منبع: فارس

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس