کد خبر 815550
تاریخ انتشار: ۱۱ دی ۱۳۹۶ - ۰۸:۲۷
پرچم داعش

تروریست‌های داعش با اعدام گسترده مخالفین، شهروندان معمولی و حتی عناصر داخلی خود، آن‌ها را در گورهای دسته‌جمعی دفن می‌کردند و حالا بعد از آزادی مناطق، باید سرنوشت افراد و هویت جنازه‌ها مشخص شود.

به گزارش مشرق، در ادامه عملیات خروج اجساد شهروندان و نظامیان دفن شده در گورهای دسته جمعی استان رقه، ۱۱۵ جنازه به حلب منتقل شد!

یکی از مشکلات مناطق آزاد شده از اشغال داعش، گورهای دسته‌جمعی می‌باشد. تروریست‌های داعش با اعدام گسترده مخالفین، شهروندان معمولی و حتی عناصر داخلی خود، آن‌ها را در گورهای دسته‌جمعی دفن می‌کردند و حالا بعد از آزادی مناطق، باید سرنوشت افراد و هویت جنازه‌ها مشخص شود. لذا اجساد را از گورهای دسته جمعی خارج و به مراکز تخصصی برای تشخیص هویت منتقل می‌کنند.

در همین راستا امروز ۱۱۵ جنازه از شهرک الواوی واقع در ناحیه دبسی عفنان استان رقه خارج و به مراکز درمانی حلب منتقل شد تا هویت صاحبان اجساد شناسایی شود.

مدیر ناحیه دبسی عفان اعلام کرد این نخستین گور دسته جمعی بود و با پایان آن، عملیات خارج سازی اجساد از دومین گور دسته جمعی آغاز می‌شود.

حسین عبود الدهر از اهالی این منطقه می‌گوید: «در میانه سال ۲۰۱۴ تروریست‌های داعش حجم زیادی از محلی‌های این منطقه اعم از نظامی و غیرنظامی را اعدام کردند. حجم اعدامی‌ها به قدری زیاد بود که اجساد به خال خود رها شد. تروریست‌ها مانع تشییع و تدفین جنازه‌ها می‌شدند و به همین سبب، اهالی به صورت پنهانی و شبانه آن‌ها را دفن می‌کردند.»

منبع:اعلام الحربی

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس