کد خبر 813894
تاریخ انتشار: ۶ دی ۱۳۹۶ - ۰۸:۵۰
ترامپ

یک روزنامه آلمانی در آستانه سال جدید میلادی در مطلبی نیم نگاهی به کارنامه پر تنش رئیس جمهور آمریکا در سال ۲۰۱۷ انداخته است.

به گزارش مشرق، روزنامه "میتل دویچه سایتونگ" در مطلبی نگاهی به سیاست ها و رویکردهای تنش زای "دونالد ترامپ"، رئیس جمهور آمریکا در سال 2017 انداخته و نوشت: وی با تمام قدرت سیاست های مد نظر خود را دنبال کرد. ترامپ به طور اساسی کشورش و نقش خود در جهان را تغییر داد. حقایق، هنجارها، اخلاق و سنت ها برای او هیچ اهمیتی نداشت و اتهامات مبنی بر گرایش های خودکامانه و نژاد پرستانه علیه وی تاثیری در او نداشت. حالا این ابرقدرت جهانی خیلی خسته و کوفته و منزوی با ترامپ قدم به سال جدید می گذارد.

در ادامه این مطلب آمده است که عهد و پیمان ها برای ترامپ خیلی اهمیت ندارد و طرح "اول آمریکا" برای او مهم تر است. از این رو در آسیا چین از این شرایط سود می برد و اروپا هم باید در این اوضاع از خود مراقبت کند. یک طرح منسجم وکلیدی برای خاورمیانه و یا افغانستان مشخص نیست. توافق هسته ای ایران نیز در هوا معلق است. سیاست ترامپ پر از عناصر ضد ونقیض است. از یک طرف وی بر توجه بیشتر آمریکا به خود تاکید دارد و از طرف دیگر نیروهای بیشتری را به خارج اعزام کرده و می خواهد ارتش خود را گسترش دهد.

نویسنده در ادامه  نگاهی به سیاست های تجاری ترامپ پرداخته و نوشت: واشنگتن موانع و تعرفه های گمرگی را افزایش می دهد و قراردادهای قدیمی را نادیده گرفته و به نظر می رسد می خواهد روند جهانی سازی را متوقف کند.

نویسنده در ادامه به مسئله مناقشات اتمی بین آمریکا و کره شمالی پرداخته و نوشت: همچنین در سال 2018 بزرگترین منطقه خطر اطراف برنامه های موشکی و اتمی کره شمالی باقی می ماند. جنگ کلامی بین ترامپ و رهبر کره شمالی به میزان قابل توجهی شدت گرفته است. این مناقشات به صورت نظامی قابل حل نیست، اما تهدیدهای تنش زا دائما وجود دارد.

نویسنده در بخش دیگری از این مطلب به سیاست های تنش زای ترامپ در زمینه محیط زیست پرداخته و نوشت: پیش از 50 معاهده، قرارداد و توافق برای حفاظت از محیط زیست توسط ترامپ لغو و یا روند آن متوقف شد که یکی از آن ها توافق آب و هوای پاریس بود.

این روزنامه آلمانی در بخش دیگری از این مطلب به سیاست های مهاجر ستیزانه ترامپ اشاره کرده و تاکید کرد که  در این راستا رویکرد مهاجرتی آمریکا اساسا تغییر کرده است.

در بخش دیگری از این مطلب جو سیاسی تحت ریاست جمهوری ترامپ مسموم و اعتبار کلام وی با توجه به دروغ هایش کاهش یافته ارزیابی شده است.

منبع: تسنیم

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

  • انتشار یافته: 1
  • در انتظار بررسی: 0
  • غیر قابل انتشار: 0
  • IR ۰۹:۴۲ - ۱۳۹۶/۱۰/۰۶
    1 0
    ترامپ کاملاً موفق بوده و به تمام وعده های انتخاباتی خود عمل کرده، کاهش بیکاری و تورم، افزایش تولید ملی و در آمد سرانه و اعلام قدس به عنوان پایتخت اسرائیل و افزایش قدرت آمریکا در دنیا

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس