کد خبر 812823
تاریخ انتشار: ۳ دی ۱۳۹۶ - ۱۵:۵۳
دستگیری

زورگیران خشن جنوب تهران که با استفاده از چاقو از شهروندان زورگیری می کردند، شناسایی و دستگیر شدند.

به گزارش مشرق، 11 شهریور امسال فردی با مراجعه به کلانتری ۱۳۱ شهرری به مأموران اعلام کرد که توسط سرنشینان یک دستگاه موتورسیکلت هوندا ۱۲۵ مورد ضرب و شتم و نهایتا سرقت گوشی تلفن همراه قرار گرفته است.

با تشکیل پرونده مقدماتی با موضوع "زورگیری" و به دستور بازپرس شعبه چهارم دادسرای عمومی و انقلاب شهرری، پرونده برای رسیدگی در اختیار پایگاه نهم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت.

مالباخته پس از حضور در پایگاه نهم پلیس آگاهی در اظهاراتش به کارآگاهان گفت: هنوز از تاکسی پیاده نشده بودم که یک دستگاه موتورسیکلت هوندا ۱۲۵ با دو سرنشین در مقابل پایم توقف کرد؛ یکی از سرنشینان قصد گرفتن گوشی تلفن همراهم را داشت، اما من در لحظه اول مانع کارش شدم که ناگهان در همین زمان چند نفر به سمت من حمله ور شده و مرا روی زمین انداختند؛ آن‌ها به گونه‌ای مرا مورد ضرب و شتم قرار دادند که از ناحیه انگشتان هر دو دست دچار جراحت شدید شدم؛ پس از آن، سارقان اقدام به سرقت گوشی تلفن همراهم کرده و به سرعت از محل متواری شدند.

متهمان پس از دستگیری صراحتا به ده‌ها فقره زورگیری همراه با قدرت نمایی در شهرری اعتراف کردند که با بررسی پرونده‌های مشابهی که در آن‌ها مالباختگان توسط سرنشیان یک یا دو دستگاه موتورسیکلت طرح هوندا ۱۲۵ مورد سرقت، زورگیری، ارعاب و ضرب و شتم قرار گرفته بودند، موفق به شناسایی تعداد دیگری از شکات و مالباختگان شدند.

یکی از مالباختگان که سارقان اقدام به سرقت گوشی تلفن همراهش به ارزش تقریبی چهار میلیون و ۳۰۰ هزار تومان هزار کرده بودند،پس از شناسایی دقیق مجرمان به ویژه سرکرده آن‌ها (سجاد) اعلام کرد که 13 آذر، در حال مکالمه با گوشی تلفن همراهش بوده که سارقان به وی حمله ور شده و با استفاده از چاقو اقدام به سرقت گوشی تلفن همراهش کردند که در ادامه‌ تحقیقات، سجاد صراحتا به سرقت گوشی تلفن همراه مالباخته و فروش آن به قیمت تنها ۳۰۰ هزار تومان اعتراف کرد.

سرهنگ کارآگاه بهزاد اختیاری، سرپرست پایگاه نهم پلیس آگاهی تهران بزرگ، با اعلام این خبر گفت: با توجه به اعتراف صریح اعضای این گروه از سارقان خشن و زورگیر به ده‌ها فقره سرقت و زورگیری و شناسایی تعدادی از شکات و مالباختگان و برای شناسایی دیگر شکات و مالباختگان، دستور انتشار بدون پوشش تصاویر هر چهار متهم از سوی بازپرس پرونده صادر شده است؛ از شکات و مالباختگانی که موفق به شناسایی تصاویر مجرمین شدند دعوت می‌شود تا جهت پیگیری شکایات خود به نشانی پایگاه نهم پلیس آگاهی تهران بزرگ در شهرری – خیابان آستانه مراجعه کنند.

با توجه به شیوه و شگرد زورگیری از مالباخته، کارآگاهان با انجام چهره نگاری و بهره گیری از بانک اطلاعات مجرمان سابقه دار موفق به شناسایی یکی از مجرمان جوان پایگاه نهم به نام "سجاد" شدند؛ بررسی سوابق سجاد نشان داد که او 13 مهر به اتهام زورگیری دستگیر و روانه زندان شده، اما در مدت کوتاهی 10 ابان با تأمین قرار قانونی از زندان آزاد و بلافاصله سرقت‌های خود را مجددا از سر گرفته است.

با شناسایی سجاد به عنوان یکی از اعضای گروه سارقان زورگیر،کارآگاهان اقدام به شناسایی مخفیگاه وی در منطقه شوش کرده و 28 آذرماه موفق به دستگیر وی شدند. سجاد که چاره‌ای جز اعتراف و معرفی همدستانش نداشت، صراحتا به زورگیری و همچنین ضرب و شتم شدید مالباخته اعتراف کرد و در ادامه سه بچه محل خود را نیز به عنوان همدستانش در ارتکاب ده‌ها فقره سرقت با تهدید سلاح سرد معرفی کرد.

با شناسایی دیگر اعضای گروه سارقان، مخفیگاه و محل‌های تردد این سه نفر نیز در همان منطقه شوش شناسایی و هر سه نفر آن‌ها نیز دستگیر و به پایگاه نهم پلیس آگاهی تهران بزرگ منتقل شدند.

منبع: میزان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 15
 • در انتظار بررسی: 0
 • غیر قابل انتشار: 8
 • محمود IR ۱۶:۰۹ - ۱۳۹۶/۱۰/۰۳
  17 1
  بازم بدون جلب رضایت شاکیان و تامین قرار قانونی ازادشون کنید برن دنبال زورگیری. چندروز قبل که یکی گرفته بودن که 26 بار سابقه دزدی و زورگیری داشت بازم آزادش کرده بودن بره کارش ادامه بده
 • ناشناس IR ۱۶:۲۴ - ۱۳۹۶/۱۰/۰۳
  14 1
  اگه تو همون محله اعدام نشن فایده نداره
 • IR ۱۶:۲۵ - ۱۳۹۶/۱۰/۰۳
  0 19
  خاک بر سر سایت مشرق - خاک بر سر سایت مشرق - اینها همه نوجوان هستند
  • IR ۰۰:۳۴ - ۱۳۹۶/۱۰/۰۴
   2 0
   خاک بر سر تو به مشرق چه ربطی داره آخه ،چون نوجوانن خ. غلطی خواستن باید بکنند
 • IR ۱۶:۳۳ - ۱۳۹۶/۱۰/۰۳
  23 2
  این آشغالها را باید اعدام کرد
 • IR ۱۶:۳۴ - ۱۳۹۶/۱۰/۰۳
  17 2
  این آشغالها را باید اعدام کرد
  • IR ۱۶:۴۸ - ۱۳۹۶/۱۰/۰۳
   6 6
   اعدام نه مجازات سنگین
 • IR ۱۶:۳۴ - ۱۳۹۶/۱۰/۰۳
  16 0
  انگلها
 • IR ۱۸:۱۴ - ۱۳۹۶/۱۰/۰۳
  8 1
  زورگیر خشن...؟! اینا که بچه ن
 • IR ۲۰:۲۳ - ۱۳۹۶/۱۰/۰۳
  5 1
  بیشترشان فرزندان مهاجرین روستائی هستند
  • IR ۱۹:۵۰ - ۱۳۹۶/۱۱/۱۵
   0 0
   تمامشان مهاجرین روستایی هستند
 • US ۰۰:۰۷ - ۱۳۹۶/۱۰/۰۴
  2 0
  شاه دزدها رو بگیرید اینها افتابه دزدن
 • IR ۰۲:۴۱ - ۱۳۹۶/۱۰/۰۴
  1 0
  دسشون رو باید قطع کنن ک دیگه نتونن زور گیری کنن طبق احکام
 • IR ۰۲:۴۲ - ۱۳۹۶/۱۰/۰۴
  1 0
  دس قعط طبق احکام
 • IR ۱۹:۴۹ - ۱۳۹۶/۱۱/۱۵
  0 0
  چه فیروزه ای خوش رنگی هم تنشان کرده اند !

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس