کد خبر 811826
تاریخ انتشار: ۳۰ آذر ۱۳۹۶ - ۱۶:۵۵
شهید علی خوش لفظ

همرزم شهید علی خوش‌لفظ با بیان اینکه نماز شهید علی خوش‌لفظ سراسر خشوع و خضوع بود، گفت:‌ این شهید بزرگوار در نماز اشک می‌ریخت، برایم عجیب بود که چرا باید در نماز گریه کرد و مگر می‌شود؟

به گزارش مشرق، حسین بختیاری همرزم شهید علی خوش‌لفظ ضمن تسلیت و تبریک شهادت علی خوش‌لفظ، اظهار کرد:‌ در دوران دفاع مقدس توفیق حضور در کنار ایشان را در منطقه تجربه کردم و سال‌ها با ایشان بودم.

وی با بیان اینکه در سال‌های 60 یا 61 باهم بچه محل بودیم، چراکه ایشان در منطقه کمال‌آباد عضو پایگاه بسیج بود و من نیز ساکن محله رکنی بودم، از این رو خیلی به هم نزدیک بودیم، اضافه کرد: دوران دبیرستان و بچه محل بودن دوستی ما را محکم‌تر کرد.

همرزم شهید علی خوش‌لفظ با اشاره به اینکه حاج عمران نخستین منطقه‌ای بود که در دوران دفاع مقدس با شهید علی خوش‌لفظ به آنجا رفتم، عنوان کرد: با یک خودرو به سمت منطقه راه افتادیم که بین راه لحظاتی به یاد ماندنی برایم اتفاق افتاد.

وی با بیان اینکه در مسیر، وارد یک مسجد اهل سنت شدیم تا نماز بخوانیم، یادآور شد: با ایشان هم سن و سال بودیم و وقتی رفتیم داخل مسجد، من شروع به نماز خواندن کردم، چون بعد از نماز در فکر مسائل این منطقه بودم بسیار سریع نمازم را تمام کردم و هاج و واج اطراف را هم نگاه می‌کردم، اما دیدم که شهیدعلی خوش‌لفظ با یک حال بسیار عجیبی نماز می‌خواند، آن لحظه هیچ وقت از ذهنم پاک نمی‌شود.

بختیاری با بیان اینکه این شهید بزرگوار در نماز اشک می‌ریخت و این بسیار برایم عجیب بود که چرا باید در نماز گریه کرد و مگر می‌شود؟ خاطرنشان کرد: مبهوت نماز خواندن ایشان بودم، در آن زمان با چشم خود خشوع و خضوع در نماز را که یکی از صفات مؤمنان است را دیدم و درک کردم.

وی با بیان اینکه شیفته نماز خواندن ایشان شدم، ادامه داد: آن هنگام از خود پرسیدم آیا من هم نماز می‌خوانم؟ و با خود کلنجار می‌رفتم که من چگونه نماز خواندم و ایشان چگونه، من کجا و ایشان کجا؟ و این یک درس بزرگ برای من بود.

همرزم شهید علی خوش‌لفظ توضیح داد: شهید خوش‌لفظ سرشار از شجاعت و ایثارگری بود، البته ایشان حاوی صفات نیک فراوانی بودند، اما این دو صفت به نظر من در او ملموس‌تر بود.

وی با تأکید به اینکه با شهید علی خوش‌لفظ ارتباط فراوانی داشتم و صیغه برادری نیز خوانده بودیم، خاطرنشان کرد: یکی از افرادی که تاریخ جنگ همدان را می‌دانست و در لشکرهای مختلف با سردارهای مختلف کشور در دوران جنگ تحمیلی حضور داشته و تنها در لشکر انصارالحسین(ع) حضور نداشت، شهید علی خوش‌لفظ است.

بختیاری با اشاره به اینکه شهید همانند شهیدعلی چیت‌سازیان شناخت و تحلیل‌ دقیقی از جنگ داشت و شناختش از لشکر دشمن بسیار خوب بود، یادآور شد: کسی که شجاع باشد به میدان می‌رود.

وی ادامه داد: شهید خوش‌لفظ با شهید علی محمدی دوست صمیمی بودند و من هم توفیق همکلاسی با شهید علی محمدی را در مدرسه امام خمینی (ره) داشتم.

همرزم شهید خوش‌لفظ با اشاره به اینکه شهید خوش‌لفظ و شهید علی محمدی دو روح در یک بدن بودند و کتاب «وقتی مهتاب گم شد» نیز بیشتر در حال و هوای شهیدعلی محمدی روایت شده بود، افزود: امروز خبردار شدم شهیدخوش‌لفظ  قبل از شهادت، به اطرافیان سفارش کرده بود به سراغ مادر شهید محمدی بروند و بگویند دعایش کند.

وی با بیان اینکه شهید علی خوش‌لفظ ارتباط معنوی محکمی با شهید علی محمدی داشت، تشریح کرد:‌ وقتی علی محمدی شهید می‌شود، بچه‌های اطلاعات و عملیات در خانه او که در آن زمان منطقه هنرستان بود، جمع می‌شوند و  شهید چیت‌سازیان شروع به سخنرانی می‌کند، شهید خوش‌لفظ حال معنوی عجیبی پیدا می‌کند و به گونه‌ای گریه می‌کند که به یکباره بیهوش می‌شود.

بختیاری با بیان اینکه ما همرزمان شهید خوش‌لفظ باید حواسمان باشد و فکری به حال خود کنیم، اظهار کرد: حیف بود که علی خوش‌لفظ به مرگ طبیعی از دنیا برود، خداوند مانند نگینی آنها را در کشور نگه داشت که مقام معظم رهبری نیز از ایشان به نیکی یاد می‌کنند.

وی با تأکید بر اینکه جوانان باید بدانند در راه آزادی و استقلال این کشور چه کسانی جانفشانی کرده‌اند و استقلال و امنیت این کشور راحت به دست ما نرسیده و  جان علی‌آقا خوش‌لفظ‌ها در این راه فدا شده است، خاطرنشان کرد: جوانان اگر به سیره و منش شهدا نگاه کنند می‌توانند راه درست را پیدا کرده و در آن حرکت کنند.

منبع: فارس

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس