معاون وزیر کار

معاون رفاه اجتماعی وزیر کار در همایش اقتصاد ایران گفت:خوشبختانه ایران کشوری است که کد ملی را در تمام سازمان‌ها به رسمیت می‌شناسد و باتوجه به این ظرفیت آمادگی داریم که درآمد خانوارها را شناسایی کنیم.

به گزارش مشرق، احمد میدری معاون رفاه اجتماعی وزیر کار امروز در دومین کنفرانس اقتصاد ایران در تهران گفت: ایران اطلاعات دقیقی از وضعیت خانوارها دارد، کد ملی در بانک‌ها، فرودگاه‌ها و سایر سازمان‌ها از افراد گرفته می‌شود و در نتیجه می‌توانیم از این ظرفیت در نظام مالیاتی استفاده کنیم.

وی افزود: در زمینه یارانه‌ها و به ویژه یارانه انرژی همیشه یک طرف واقعیت را بیان کردیم که فقرا کمتر از یارانه‌های انرژی استفاده می‌کنند، اما این را نگفتیم که سهم هزینه‌های انرژی در دهک اول و دوم بیش از ١٦.٥درصد است. این در حالی است که در دهک‌های بالا این سهم حدود ٨ درصد است.

میدری گفت: اصلاح قیمتی و تصمیم درباره یارانه‌های انرژی در این بخش باید به گونه‌ای باشد که دچار خطای سیاستی نشویم و فقرا متضرر نشوند. وقتی به تحلیل فضایی مسائل اقتصادی می‌رسیم به رغم اینکه کد ملی در همه سازمان‌ها به رسمیت شناخته می‌شود، اما در زمینه کدپستی با نقصان اساسی روبه رو هستیم.

به گفته میدری، مردم تغییرات کدپستی را به سازمان‌ها و دستگاه‌های دولتی اطلاع نمی‌دهند. البته در صورت هماهنگی بین دستگاه با کاری حدود دوسال می‌توان این مشکل را برطرف کرد.

منبع: فارس

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس