فلسطین

جنبش مقاومت اسلامی «حماس» روز جمعه اعلام کرد که کشتار شهروندان فلسطینی توسط رژیم صهیونیستی در کرانه باختری و غزه، تاکیدی بر ماهیت جنایتکارانه رژیم صهیونیستی است.

به گزارش مشرق به نقل از خبرگزاری آناتولی، حماس در بیانیه ای عنوان کرد: تصمیم اخیر رئیس جمهوری آمریکا در مورد به رسمیت شناختن قدس به پایتخت رژیم صهیونیستی، باعث گستاخی بیش از پیش رژیم صهیونیستی در تعامل با ملت فلسطین شده است.

در این بیانیه آمده است، اراده برای خیزش و انتفاضه ملت فلسطین و توانایی اش به فداکاری در برابر رژیم اشغالگر، چالشی برای تصمیم ترامپ در زمینه انتقال سفارت آمریکا به بیت المقدس خواهد بود.

گفتنی است دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا اخیرا در تصمیمی جنجالی، اعلام کرد که بیت المقدس را به عنوان پایتخت رژیم صهیونیستی به رسمیت می شناسد و سفارت آمریکا در اسرائیل را به این شهر منتقل خواهد کرد.

شهروندان فلسطینی در واکنش به این تصمیم برای دومین جمعه متوالی در شهرهای مختلف فلسطین تظاهرات کردند.

امروز به مناسبت «جمعه خشم» مردم فلسطین در اقصی نقاط اراضی اشغالی در حمایت از قدس اشغالی و محکومیت اقدامات آمریکا علیه این شهر، تظاهرات سراسری برگزار کردند.

وزارت بهداشت فلسطین در غزه اعلام کرد که ۲ جوان فلسطینی امروز جمعه در شجاعیه واقع در شرق غزه به ضرب گلوله نظامیان صهیونیست به شهادت رسید.

منبع: مهر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس