یحیی کمالی پور

عضو هیئت رئیسه کمیسیون قضایی میزان قاچاق کالا و ارز در طی ۷ ماه نخست امسال را تشریح کرد.

به گزارش مشرق،  یحیی کمالی‌پور عضو هیئت‌رئیسه کمیسیون قضائی و حقوقی مجلس شورای اسلامی با اشاره به اهمیت موضوع قاچاق کالا و ارز و همچنین تخلفات در حوزه اصناف، اظهار داشت: رئیس سازمان تعزیرات حکومتی گزارشی درباره پرونده‌های قاچاق کالا و ارز و همچنین پرونده‌های تخلفات صنفی، به اعضای کمیسیون ارائه داد.

 وی افزود: در جلسه مشترک اعضای کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس، رئیس سازمان تعزیرات حکومتی گزارشی از عملکرد سازمان متبوعش به اعضای کمیسیون ارائه داد.

عضو هیئت‌رئیسه کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس، تصریح کرد: بر اساس گزارش رئیس سازمان تعزیرات حکومتی پرونده‌های مربوط به قاچاق کالا و ارز به میزان 28 درصد افزایش پیدا کرده است.

کمالی‌پور تصریح کرد: اما بر اساس گزارشی که رئیس سازمان تعزیرات به اعضای کمیسیون ارائه داد، در مقابل پرونده‌های صنفی در طی هفت ماه گذشته 18 درصد کاهش یافته است.

وی با بیان اینکه براساس اخبار موجود سالانه در حدود 25 میلیارد دلار کالای قاچاق وارد کشور می‌شود، گفت: اعضای کمیسیون بر این موضوع تاکید داشتند که باید در جهت مبارزه با قاچاق کالا و ارز، اقدام جدی‌ای شود چرا که قاچاق به تولید داخلی خدشه وارد می‌کند.

منبع: تسنیم

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس