شهیدان انوری و حسنی

«عبدالخالق حسنی» در ۲۵ مهرماه سال ۹۶ توسط تروریست‌های تکفیری به شهادت رسید و شهید طلبه «نجیب الله انوری» بود که در ۱۸ مرداد ماه امسال در سن ۲۰ سالگی در دفاع از حریم اهل بیت به شهادت رسید.

به گزارش گروه جهاد و مقاومت مشرق، «عبدالخالق حسنی» در 25 مهرماه سال 96 توسط تروریست‌های تکفیری به شهادت رسید و شهید طلبه «نجیب الله انوری» بود که در 18 مرداد ماه امسال در سن 20 سالگی در دفاع از حریم اهل بیت به شهادت رسید. نجیب الله دو سال بود که به خاطر تحصیل در حوزه علمیه قم ساکن آن شهر شده بود. هرچند که بخشی از خانواده‌اش ساکن ورامین بودند و بخشی دیگر در افغانستان سکونت داشتند اما نجیب الله ترجیح داده بود از سفرش به سوریه برای آن‌ها روایتی نکند. عبدالخالق اما دو سالی بود که عضو فاطمیون شده بود و به سوریه رفت و آمد داشت. ورزشکار بود و شجاعت ویژگی بارز او بود. غیرتمندی در مقابل تعرض به حرم حضرت زینب(س) بهترین دلیل برای هر دو این شیرمردان فاطمیون بود برای آنکه راهی سوریه شوند و مقابل تروریست‌های تکفیری بایستند.

محمد اکبر حسنی پدر شهید عبدالخالق حسنی در گفتگو با خبرنگار ما در مورد فرزندش می‌گوید: پسر من 22 ساله بود که شهید شد. هدفش دفاع مقدس از حرم حضرت زینب(س) بود و هدفی بالاتر از این نیست. گاهی از سوریه تلفنی با ما صحبت می‌کرد که ما راه خود را انتخاب کردیم و می‌خواهیم برویم.

بسیار شجاع، دلیر و غیرتمند بود/هدفش جهاد در راه اسلام و وظیفه‌اش دفاع از حرم بود

او در مورد عضویت فرزندش در لشکر فاطمیون می‌گوید: دو سال بود که عضو فاطمیون بود و به سوریه رفت و آمد داشت. فرمانده گردان بود و جوان بسیار شجاع، دلیر و غیرتمند با عقیده خاص بود. هدفش جهاد در راه اسلام و وظیفه‌اش خدمت به اسلام و دفاع از حرم بود. تصویر پیکرش را بعد از شهادت دیدم. ظاهرا با انفجار خمپاره تمام بدنش را زخم و خون گرفته بود.

این پدر شهید مدافع حرم ادامه می‌دهد: عبدالخالق حسنی به خاطر دفاع از حرم مقدس حضرت زینب(س)  به سوریه رفت و شهید شد. قدم گذاشتن در این راه هدفش بود و ما نمی‌توانستیم جلوی هدف او را بگیریم. رفت و به هدفش رسید. قسمتش همین بود که به شهادت برسد. روحش شاد و راهش پر رهرو باد.

عبدالخالق سومین شهید ماست

حسنی با اشاره به شهدای خانواده خود می‌گوید: عبدالخالق سومین شهید ماست. برادر من در دوران تجاوز قشون سرخ شوروی به شهادت رسید. دختر 16 ساله من در جنگ با طالبان و القاعده در افغانستان به شهادت رسید. پسرم عبدالخالق حسنی سومین شهید ماست. خدا انشاالله از ما قبول کند.

طلبه قم و عضو فاطمیون بود/شهید شدنش در راه دفاع از حرم حضرت زینب(س) برای ما افتخار است

پدر شهید نجیب‌الله انوری با اشاره به خصوصیات اخلاقی پدرش در گفتگو با خبرنگار فرهنگی باشگاه خبرنگاران پویا می‌گوید: پسر خوب و با ایمان و نمازخوانی بود. وقتی در افغانستان بود درس می‌خواند. آمد ایران و درسش را در اینجا ادامه داد. دو سالی بود که در قم درس می‌خواند.  زیارت کربلا و مشهد هم رفت.  20 سال داشت که به شهادت رسید.

او ادامه می‌دهد: طلبه بود و در قم درس می‌خواند. سه ماه تعطیلی بود که رفت سوریه تا در جهاد آنجا شرکت کند و در نهایت به شهادت رسید. به ما نگفته بود که به سوریه می‌رود. من در افغانستان بودم و از جزئیات اطلاع نداشتم. پسرم دفاع از حرم حضرت زینب(س) را دوست داشت و آن را انتخاب کرد و به شهادت رسید و شهید شدنش در این راه برای ما هم افتخار است.

منبع: تسنیم

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس