نقشه مرز عراق و سوریه.jpg

همزمان با پاکسازی ساحل غربی رود فرات، نیروهای دموکراتیک کرد با حمایت نیروهای آمریکایی، شهرک‌های«سویدان، ابو حمام و الحیان» را در شرق رود فرات به تصرف خود در آوردند.

به گزارش مشرق، نیروهای ارتش سوریه و رزمندگان جبهه مقاومت پس از 3 روز درگیری سنگین در شرق استان دیرالزور با پشتیبانی  جنگنده های روسی موفق شدند خود را از حومه جنوبی شهرک « الصالحیه» به حومه شمالی شهر البوکمال برسانند و تروریست های داعش را مساحتی بالغ بر 7 هزار کیلومتر مربع در بیابان های جنوب غرب استان دیرالزور و شرق استان حمص محاصره کنند.

نیروهای جبهه مقاومت در این عملیات با دور زدن شهرک مطارده، موفق شدند خود را به شهرک حمدان در حومه شمال شهر البوکمال برسانند و تروریست ها را در جنوب غرب دیرالزور و شرق حمص محاصره کنند.

در جریان این عملیات، تروریست های داعش در شهرک های « الذیب عکیدات، حسرات، مطارده، ماری و سیلو» در غرب رود فرات محاصره  شدند؛ نیروهای جبهه مقاومت عملیات پاکسازی این 5 شهرک را هم آغاز کردند و پس از درگیری های سنگین موفق شدند با عقب راندن عناصر تروریستی، ساحل غربی رود فرات را به طور کامل پاکسازی کنند.

به گزارش مشرق، نیروهای ارتش سوریه و رزمندگان جبهه مقاومت با پیشروی 33 کیلومتری در حدفاصل شهرک الصالحیه و شمال شهر البوکمال حدود 100 کیلومتر مربع از مساحت تحت اشغال داعش را در کرانه غربی رود فرات به کنترل خود در آوردند.

در جریان عملیات پاکسازی ساحل غربی رود فرات، حدود 45 تن از تروریست های داعش کشته و زخمی شدند؛ سایر تروریست های داعش هم به شرق رود فرات متواری شدند و خود را تسلیم نیروهای دموکراتیک کرد کردند.

در عملیات پاکسازی ساحل غربی رود فرات، 6 پایگاه، 15 تانک و خودروی مجهز به دوشکا گروه تروریستی داعش منهدم شد؛ شمار دیگری از تروریست های داعش به سمت بیابان های غربی شهر البوکمال متواری شدند.

همزمان با پاکسازی ساحل غربی رود فرات، نیروهای دموکراتیک کرد با حمایت نیروهای آمریکایی، شهرک های« سویدان، ابو حمام و الحیان»  را در شرق رود فرات به تصرف خود در آوردند.

به گزارش مشرق، سد معیزیله و مناطق معیزیلة، شارة الصلبی، ارض صلبة، ضهرة وادی میاه، مسیعید، فیضة بوموینع، العفویات و میدان های نفتی عکاش، مهم ترین مناطق تحت اشغال تروریست های داعش در جنوب غرب دیرالزور و شرق استان حمص هستند.

در همین زمینه

برچسب‌ها

نظرات

 • انتشار یافته: 9
 • در انتظار بررسی: 0
 • غیر قابل انتشار: 10
 • IR ۱۸:۴۱ - ۱۳۹۶/۰۹/۱۶
  7 3
  ای بابا مگه هنوز داعش نابود نشده؟
 • IR ۱۸:۵۳ - ۱۳۹۶/۰۹/۱۶
  23 16
  تروریست های داعش به تروریست های کرد!
  • IR ۱۹:۱۵ - ۱۳۹۶/۰۹/۱۶
   7 1
   بازم سربازای رجب پیداشون شد
  • صباح IR ۱۹:۳۸ - ۱۳۹۶/۰۹/۱۶
   4 0
   واقعا بیچاره ای!فکرت متعفن است،
  • DE ۱۹:۵۹ - ۱۳۹۶/۰۹/۱۶
   19 0
   تروریست های ترکمن تسلیم کردها شدند
  • IR ۲۲:۳۰ - ۱۳۹۶/۰۹/۱۶
   5 0
   تروریست خودتی1853
 • پرویز DE ۱۹:۴۱ - ۱۳۹۶/۰۹/۱۶
  2 0
  بالاخره ما نفهمیدیم معنی محاصره چیست ، در تمام طول جنگ شما محصره کردید و اونها فرار کردند
 • ناشناس IR ۲۰:۰۱ - ۱۳۹۶/۰۹/۱۶
  0 0
  تاوقتی نیروهای مقاومت به شرق فرات نرسند یعنی کاری نکردندچون منابع نفت وگازدرتصرف امریکاومزدوران کرد هستش
 • US ۲۱:۰۷ - ۱۳۹۶/۰۹/۱۶
  6 0
  از همان اول توافق شده بود غرب فرات مال ارتش سوریه، شرق مال کرد ها. حتی روسیه هم به کردها کمک کرد. حالا با مذاکره و مصالحه کرد‌ها و دولت مرکزی باید به توافق برساند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس