وحدت

معاون دبیرکل حزب‌الله لبنان گفت: در حال حاضر ایران بهترین نمونه از حکومت اسلامی برای تحقق تمدن نوین اسلامی است چون این حکومت اندیشه‌های مختلفی همانند مردم‌سالاری دینی را مطرح می‌کند.

به گزارش مشرق، شیخ نعیم قاسم معاون دبیرکل حزب الله لبنان در مراسم افتتاحیه سی‌ویکمین کنفرانس بین‌المللی وحدت اسلامی که در سالن اجلاس سران امروز(سه‌شنبه 14 آذر ماه) برگزار شد، گفت: حکومت اسلامی می‌تواند تمدن نوین اسلامی را محقق کند که پیرو اسلام ناب محمدی بوده و اسلام را در تمام عرصه‌های سیاسی، اجتماعی، فرهنگی و... اجرا کند، اگر هم تشکیل حکومت اسلامی محقق نشود باید ایجاد تمدن نوین اسلامی را از طریق گروه‌ها و جنبش‌های اسلامی دنبال کرد.

وی با تأکید بر اینکه ایجاد تمدن نوین اسلامی نیازمند تبیین و معرفی نمونه‌ای از حکومت و جنبش اسلامی است، افزود: این نمونه باید جذابیت داشته و بتواند افراد را به خود جذب کند. در حال حاضر جمهوری اسلامی ایران بهترین نمونه از حکومت اسلامی برای تحقق تمدن نوین اسلامی است. چون این حکومت اندیشه‌های مختلفی همانند مردم‌سالاری دینی را مطرح می‌کند تا بر جامعه اسلامی تأثیرگذار باشد.

شیخ قاسم تصریح کرد: حزب الله لبنان نیز نمونه‌ای بارز از جنبش و گروه اسلامی برای تحقق تمدن نوین اسلامی است. چون این گروه اسلامی توانست نمونه مقاومت را ارائه دهد. حزب الله در برابر صهیونیست‌ها ایستادگی کرد و به جوانان آموخت که نباید در برابر ظلم سکوت کنند. 

وی با اشاره به اینکه جهان استکبار با نمونه بودن ایران و حزب الله برای دیگر جوامع اسلامی مخالف است، گفت: خیال نکنیم دشمنی آمریکا و صهیونیست‌ها با ایران به سبب مسائل سرزمینی است، بلکه دشمنی اصلی به خاطر این است که امروز ایران و حزب الله نمونه‌ای از حکومت و گروه اسلامی را برای امت اسلامی و حتی غیر اسلامی معرفی کرده‌اند.

معاون دبیرکل حزب الله لبنان با یادآوری این موضوع که آمریکا و سعودی‌ها می‌خواهند به جای اسلام ناب محمدی، اسلام سعودی را جایگزین کنند، ابراز داشت: سعودی‌ها و آمریکایی‌ها برای اینکه بتواند اسلام سعودی را جایگزین اسلامی ناب محمدی کنند، میلیاردها دلار هزینه کردند، ولی به نتیجه خاصی نرسیدند. آن‌ها نتوانستند با نمونه بودن ایران مقابله کنند، البته ممکن است در گوشه و کنار کارهایی انجام داده باشند، ولی نمی‌توانند محور مقاومت به رهبری ایران را از هدف اصلی خود دور کنند.

وی با بیان اینکه محور مقاومت به سبب مقابله با تکفیری‌ها در عراق، سوریه، لبنان و... خود را در تاریخ ثبت کرد، اظهار داشت: شاید سقوط داعش در ظاهر نظامی بود، ولی باید دانست سقوط یک تفکر است که پشت سر داعش قرار دارد. امروز استبداد سعودی هر چقدر هم بتواند تروریست‌ها را تجهیز کند باید بداند، نمی‌تواند در حرکت محور مقاومت خللی ایجاد کند.

وی افزود: امروز آمریکا و رژیم صهیونیستی با اتحاد خود محور شرارت را علیه محور مقاومت تجهیز می‌کنند، ولی پرسش ما این است که چرا آمریکا و اسرائیل غاصب با یکدیگر متحد شوند ولی کشورهای اسلامی اتحاد نداشته باشند؟ ما باید وحدت را گزینه اصلی خود قرار دهیم و این وحدت حول محور ایران شکل گیرد. اتحاد با ایران برای رسیدن به اهداف مختلف بسیار مهم است. دشمنان نباید آینده ما را بسازند بلکه خومان برنامه‌ریزی داشته باشیم.

معاون دبیرکل حزب الله لبنان با بیان اینکه وحدت باید براساس عنوان‌های وحدت تعریف شود، گفت: فلسطین باید مرکز این وحدت باشد. نباید فلسطین فراموش شود. ما هیچ گونه تعاملی با دشمن را نمی‌پذیریم.

منبع: فارس

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس