ایران و پرتغال 2006

با مشخص شدن تیم های گروه B جام جهانی 2018 روسیه، موجی از ناامیدی بین طرفداران فوتبال به راه افتاده و بسیاری شرایط بدی را برای ملی پوشان مان پیش بینی می کنند!

سرویس ورزش مشرق – پس از مشخص شدن قرعه تیم ملی ایران در جام جهانی 2018 روسیه و همگروهی با پرتغال، اسپانیا و مراکش، موجی از پیام های منفی تمسخرآمیز و مملو از خودباختگی در فضای مجازی و حقیقی منتشر شد. قطعا روی کاغذ و بررسی آمار تیم های حاضر در گروه B مسابقات، حکم صعود قاطعانه و بی دردسر اسپانیا و پرتغال که قهرمانی جهان و اروپا را یدک می کشند صادرخواهد شد.

اما تاریخ و تجربه ثابت کرده است که تورنمنت معتبری مثل جام جهانی پر از شگفتی و نتایج غیرقابل پیش بینی بوده است. از حذف قهرمانان جام جهانی و اروپا در مرحله گروهی گرفته تا صعود تیم های گمنامی مثل، کامرون، سنگال، غنا، کره جنوبی، کاستاریکا و ... آنچه مهم است روحیه بالای کی روش و بازیکنان تیم ملی پس از مشخص شدن قرعه ایران بود که همین امر و حمایت جمعی مردم و رسانه ها می تواند نام ایران را هم در زمره شگفتی سازان جام جهانی قرار دهد. ان شاءالله

با بررسی آنچه در سالهای گذشته در فوتبال ملی و باشگاهی ایران سپری شده نیز به وضوح می توان دریافت که تیم ملی فوتبال کشورمان و ستاره های امروز و دیروزش نه تنها در رویارویی با تیم ها و بازیکنان بزرگ دنیا نهراسیده اند بلکه تا مرز کلافه کردن بهترین بازیکنان روز دنیا پیش رفته و حتی دروازه بهترین دروازه بانان جهان را هم باز کرده اند.

آماری که از این بررسی بدست آمده مشخص می کند اسپانیا و پرتغال و مراکش در صورت دیدن و اطلاع از این عملکرد، بیش از پیش، تیم ملی فوتبال کشورمان را جدی گرفته و با ترس روردروی شاگردان کی روش می ایستند. تیمی که بیش از دوره های گذشته لژیونر دارد. فوتبالیست هایی که همین حالا در اروپا روبروی ستاره های قاره سبز به میدان می روند، به آنها گل می زنند یا مانع از گلزنی شان می شوند. این تیم ملی، دیگر تیم ملیِ "مسی و رونالدو ندیده" نیست!

در ادامه به برخی از نتایج غیرقابل پیش بینی و درخشش تیم های ملی و بازیکنان سرشناس ایران اشاره کرده ایم:

* جام جهانی 2014؛ ایران – آرژانتین

این دیدار هرگز از یاد ایرانی‌ها و البته آرژانتینی‌ها نخواهد رفت. رقابتی که روی کاغذ قطعا نابرابر بود ولی درون زمین به همان اندازه تقابلی برابر به نظر می رسید. تیمی با یک جین ستاره! مسی، دیماریا، آگوئرو، ایگواین، رومرو، ماسکرانو و... تنها با تکیه بر نبوغ ستاره بی بدیلش لیونل مسی موفق به زدن یک گل آن هم در دقیقه 90 شد و اگر لطف داور و درخشش رومرو نبود چه بسا برد ایران روی تابلو نتیجه پایانی نقش می بست! البته این بازی با وجود باخت آنقدر به مردم چسبید که ایران را به وجد آورد و همه مردم پس از آن به خیابان ها ریختند!

دانلود خلاصه بازی ایران0-1 آرژانتین در جام جهانی 2014

* پلی آف جام جهانی 1998؛ ایران – استرالیا

معروفترین بازی های تیم ملی در تهران و به ویژه ملبورن استرالیا. تیمی که در تهران با هدایت تری ونبلز معروف و همه ستاره هایش مانند هری کیول، ویدوکا، مارک بوسنیچ و خیلی های دیگر که در لیگ برتر انگلیس توپ می زدند به سختی از شکست فرار کرد در خانه خودش با حماسه آفرینی ملی پوشان دوست داشتنی و گل تاریخساز خداداد عزیزی 2-2 متوقف شد و ما به جای تیم پرستاره استرالیایِ مغرور، به جام جهانی 98 فرانسه رفتیم.

دانلود گل خداداد عزیزی به استرالیا

* جام ملت‌های آسیا 1996؛ ایران – کره جنوبی

کره جنوبی که در جام جهانی 1994 نتایج قابل قبولی مقابل اسپانیا و آلمان گرفته بود، در سال 1996 در یک بازی تاریخی و تکرار نشدنی با نتیجه 2-6 مغلوب ستاره های جوان تیم محمد مایلی کهن شد! داریوش یزدانی، علی دایی، مهرداد میناوند، خداداد عزیزی، کریم باقری و نیما نکیسا و... اشک سرمربی کره جنوبی را در آوردند.

دانلود گلهای دیدار ایران 6-2 کره جنوبی

* جام ملت‌های آسیا 1996؛ ایران – عربستان

در این دوره سعودی ها هم در بهترین شرایط خود بودند. آنها در جام جهانی 1994 و در اولین حضور خود در این تورنمنت معتبر با شکست بلژیک و مراکش به جمع 16 تیم نهایی راه یافتند و مغلوب سوئد آماده و تیم سوم جام 94 شدند. ولی تیم ملی ما 3-0 آنها را شکست داد. مسابقه ای با هنرنمایی علی دایی و خداداد عزیزی که هر گز از یادفوتبالی ها بیرون نمی رود.

دانلود گلهای دیدار ایران 3-0 عربستان

* پلی آف جام جهانی 2002؛ ایران – ایرلندجنوبی

به گزارش مشرق، آنهایی که این بازی را به یاد دارند یا فیلمش را دیده اند تأیید می کنند که ایرلند در مصاف با ایران مستأصل بود. بارها این تیم را اذیت کردیم. علی کریمی خط هافبک و دفاع ایرلند را کلافه کرده بود و اگر تک به تکش با شی گیون دروازه بان ایرلند را به گل تبدیل می کرد ما به جام جهانی راه پیدا می کردیم. دیداری که در نهایت 2-0 باختیم. در تهران هم این تیم را که هیچ باختی در مقدماتی جام جهانی نداشت با تک گل دیرهنگام یحیی گل محمدی شکست دادیم اما کافی نبود و حسرت صعود بر دلمان ماند!

دانلود گلهای دیدار ایرلند 2-0 ایران

* جام جهانی 1998؛ ایران – آلمان

یک مسابقه فراموش نشدنی دیگر. روزی که وقتی یورگن کلینزمن بهترین بازیکن جهان در آن سالها موفق شد به ما گل بزند از فرط شادی تور دروازه عابدزاده را چسبیده بود و فریادزنان، آن را رها نمی کرد! حال اینکه بعد از بازی ملی پوشان مان علت بازی دفاعی شان در نیمه دوم را تفکرات محتاطانه سرمربی وقت تیم ملی عنوان کردند و گرنه چه بسا نتیجه ای دیگر، غیر از 0-2 رقم می خورد! البته سالها بعد ژرمن ها با تمام ستارگانشان به ایران آمدند و بازهم ما را 2-0 بردند اما هنرنمایی و جادوی علی کریمی از اذهان پاک نخواهد شد.

دانلود خلاصه دیدار ایران0-2 آلمان در جام جهانی 1998

* جام جهانی 1998؛ ایران – آمریکا

کمتر کسی انتظار داشت تیم ملی آمریکا با چندین لژیونر در اروپا به تیم ملی ما ببازد! درخشش شیربچه های ایران در مصاف با آمریکا و گلهای دیدنی و به یادماندنی مهدوی کیا و البته حمید استیلی، نشان از قدرت ما در میادین بزرگ داشت. آن شب همه جهان فوتبال ایران را باور کرد.

دانلود خلاصه دیدار ایران2-1 آمریکا در جام جهانی 1998

* جام جهانی 1998؛ ایران – یوگسلاوی

به گزارش مشرق، قبل از بازی پردراگ میاتوویچ ستاره آن سال های رئال مادرید در ستایش تیم خودش و بیان ضعف حریف (که به خیالش ما بودیم) ادعا کرد، "در رویارویی با ایران آقای گلی ام در جام جهانی را استارت می زنم"! ادعایی که میروسلاو بلاژوویچ سرمربی آن زمان کرواسی در جوابش گفت: "اگر یوگوسلاوی ایران را برد یک توپ فوتبال را قورت می دهم". در نهایت هم یوگسلاوی در آن بازی با تکیه بر نبوغ سینشا میهاییلوویچ یکی از بهترین کاشته زن های جهان روی یک ضربه ایستگاهی به تک گل برتری اش دست یافت! و البته چیرو هم توپی قورت نداد!

دانلود خلاصه دیدار ایران 0-1 یوگوسلاوی

جالب است بدانید تومیسلاو ایویچ سرمربی فقید ایران که چند روز مانده به جام جهانی از سمتش برکنار شد هشدار داده بود که ایران اگر از یوگوسلاوی گل بخورد فقط از روی ضربات مهلک میهایلوویچ خواهد بود و این پیش بینی به واقعیت پیوست!

* جام جهانی 2006؛ ایران – پرتغال

شاید شرایط آن روزها هم مثل امروز بود و خیلی ها یک باخت پرگل را برای شاگردان برانکو مقابل نایب قهرمان یورو 2004 متصور بودند. کریستیانو رونالدو، لوییز فیگو، نونو گومژ، روی کاستا، دکو، ژائو پینتو و... چندین ستاره دیگر این تیم یک ساعت نتوانستند به دروازه تیم ملی ما گزندی وارد کنند و در نهایت با ضربه پنالتی رونالدو و شوت مهار نشدنی دکو توانستند قفل دروازه میرزاپور را باز کنند. مسابقه ای که در آن علی کریمی چند بار از رونالدو توپگیری کرد و بی محابا بازی کردن ایران وخصوصا حسین کعبی به فیگو دوستانش ثابت شد.

دانلود خلاصه دیدار ایران0-2 پرتغال در جام جهانی 2006

* جام جهانی 1978؛ ایران – اسکاتلند

اسکاتلند گرچه امروز در فوتبال اروپا جایگاه خوبی ندارد ولی 4 دهه پیش جزو بهترین های دنیای توپ گرد بود. این تیم در همان اولین حضور ما در جام جهانی به پست شاگردان مهاجرانی خورد و در کمال تعجب همگان نتیجه ای بهتر از یک – یک مقابل ما نگرفت. ایرج دانایی فرد گل ایران را در آن بازی به ثمر رساند.

دانلود خلاصه دیدار ایران1-1 اسکاتلند در جام جهانی 1978

* دیدار دوستانه 1999؛ ایران - دانمارک

پس از جام جهانی 1998 و تغییرات کادرفنی ایران، زنده یاد منصور پورحیدری در دیداری دوستانه با دانمارک روی نیمکت ایران نشست و تیمش قهرمان جام ملتهای اروپا 92 را در خانه بدون گل متوقف کردند. دیداری که با درخشش هادی طباطبایی حاصل شد و لقب «شیر کپنهاگ» را وارد ادبیات فوتبالی ما کرد. دانمارک تیمی بود که در جام جهانی 98 با همین بازیکنان برزیل پر آوازه را آزار داده بود و با هنرنمایی ریوالدو 3-2 به سلسائو باخت و حذف شد.

خلاصه دیدار دوستانه ایران 0-0 دانمارک سال 1999

* دیدار دوستانه 2015؛ ایران - شیلی

یکی از درخشان ترین نتایج کی روش در تیم ملی شکست دادن 2-0 شیلی با تمامی ستارگانش است. جواد نکونام و وحید امیری دروازه کلودیو براوو گلر آن زمان بارسلونا را باز کردند. شیلی در جام جهانی 2014 در یک هشتم نهایی در ضربات پنالتی مغلوب برزیل میزبان شد و در سال 2016 با شکست دادن آرژانتین قهرمان کوپا آمریکا شد تا ارزش کار ایران بیشتر نمایان شود.

خلاصه دیدار دوستانه ایران 2-0 شیلی سال 2015

دیدار دوستانه 2017؛ ایران – روسیه

هنوز مدت زمان زیادی از بازی ما برابر روسیه سپری نشده است. بازی با میزبان جام جهانی در خانه اش! گل اول را هم ما(سردار آزمون) زدیم و روسیه را مبهوت قدرتنمایی خودمان کردیم. شبی که خیلی ها نگاهشان به عرض اندام میزبان جام جهانی بود، یوزهای ایرانی را در طرف دیگر قاب تصویر، بارها و بارها تحسین کردند.

خلاصه دیدار دوستانه ایران 1-1 روسیه سال 2017

به گزارش مشرق، همانگونه که اشاره شد در رده فردی نیز بسیاری از ستارگان ما مقابل بزرگان فوتبال خوش درخشیده اند. در ادامه به برخی از آنها اشاره می شود:

* گلهای علی دایی به غول های اروپا و آسیا

فوتبال دوستان ایرانی گلهایی که علی دایی، آقای گل جهان با پیراهن هرتابرلین به آ.ث.میلان و چلسی دو غول بزرگ اروپا زد را فراموش نخواهند کرد! 4 گل علی دایی در بازی ایران – کره هم هرگز از خاطرمان نخواهد رفت.

دانلود گل های تاریخی علی دایی به چلسی و میلان

* آزمون هم به بایرن گل زد

سردار آزمون دیگر ستاره تیم ملی مان است که توانسته در اوج جوانی (20 سالگی) با پیراهن یک تیم روسی (روستوف) دروازه یکی از قویترین بایرن مونیخ های تاریخ را باز کند. گلی که به خاطر شباهتش به گل لیونل مسی به بایرن مونیخ بینندگان زیادی در شبکه های اجتماعی داشت. آیا این بازیکن، دو سال بعد از گلزنی به پرافتخارترین تیم آلمان، از اسپانیا و پرتغال هراسی دارد؟

دانلود گل سردار آزمون به بایرن مونیخ

* وحید هاشمیان و دورتموند

مهاجمی که در آلمان لقب هلی کوپتر را از آن خود کرده بود نیز با لباس تیم بوخوم و بایرن مونیخ گلهای زیادی زد، اما در یک روز تاریخی وحید دو بار دروازه بروسیا دورتموند را گشود. 2 گل در یک بازی هردو با سر، هرگز از یاد طرفداران تیم بوخوم و البته ایرانیان عشق فوتبالی نمی رود.

دانلود دو گل زیبای وحید هاشمیان به دورتموند

* مهدوی کیا - بانوی پیر – موزه!

به گزارش مشرق، مهدی مهدوی کیا با پیراهن هامبورگ بارها در اروپا درخشید و 10، 15 سال قبل هرگز ترسی از نام های بزرگ به دلش راه نداد. او در رویارویی تاریخی هامبورگ با یوونتوسی که زیدان و دل پیرو را در ترکیب داشت که به نتیجه تساوی 4-4 در لیگ قهرمانان اروپا انجامید یک گل زد، یک پاس گل داد و یک پنالتی برای تیمش گرفت تا آلمان ها پیراهنش را در موزه باشگاه هامبورگ نگهداری کنند.

*نکونام لالیگایی و کاسیاس

جواد نکونام را هم نمی توان از یاد برد با گلی که به بهترین تیم تاریخ فوتبال اروپا زده است. او دروازه ایکر کاسیاس را باز کرد. با ضربه سری که به قعر دروازه رئال مادرید فرستاد. او هم از اسطوره های فراموش نشدنی باشگاه اوساسونا برای هواداران این تیم محسوب می شود.

گل زیبای جواد نکونام به کاسیاس در رئال مادرید

*درخشش گوچی و جهانبخش

کمتر فوتبالی است که باور کند یکی مانند علیرضا جهانبخش یا رضا قوچان نژاد از رویارویی با ستاره های اسپانیا و پرتغال هراسی به دل راه می دهند. هر دو آنها به تیم های مطرح لیگ هلند مانند آژاکس، آیندهوون و فاینورد گل زدند و تا مرز آقای گلی لیگ این کشور هم پیش رفته اند.

دانلود 2 گل زیبای علیرضا جهانبخش به آژاکس

دانلود گل زیبای رضا قوچان نژاد به فاینورد

* گل تاریخی خداداد عزیزی به الیور کان

خداداد عزیزی هم حدود 18 سال پیش در بوندس لیگا و در ترکیب تیم کلن چنان درخشید که این تیم توانست پس از سالها بایرن مونیخ را از پیش رو بردارد. خداداد یک پنالتی گرفت و یک گل زیبا با شیرجه سر به الیور کان زد.

دانلود گل زیبای خداداد عزیزی به الیور کان در بایرن مونیخ

* بچه یوزها هم گل کاشتند

همین دو ماه پیش بود که بچه یوزهای کشورمان در جام جهانی نوجوانان 2017 هند، ثابت کردند از هیچ اسمی نمی هراسند و تیم آلمان را با 4 گل شکست دادند. تیمی که با عبور از مکزیک در یک هشتم نهایی به یک چهارم رفت و در نهایت به اسپانیا باخت و حذف شد.

به گزارش مشرق، این موارد نمونه هایی بودند که نشان دهنده نترس و جنگجو بودن ملی پوشان ایران در فوتبال است، همانگونه که در رشته های دیگر نیز این خودباوری و اعتماد به نفس منجر به نتایج درخشانی در ورزش ایران شده است. البته  با حلوا حلوا کردن و تکیه بر خاطرات شیرین نمی توان منتظر نتایج خوب و غرور آفرین بود و باید در 6 ماه باقیماند تا جام جهانی 2018 با همدلی و تدارک مناسب تیمی آماده و شایسته روانه روسیه کرد؛ همان چیزی که مردم ایران و کارلوس کی روش سرمربی باتجربه ایران در عمل و نه در حرف خواهان آن هستند.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 29
 • در انتظار بررسی: 18
 • غیر قابل انتشار: 7
 • بهزاد IR ۰۸:۳۴ - ۱۳۹۶/۰۹/۱۳
  70 5
  بچه ها ی ایران هر کاری را انجام شدنی می دانند و این را ثابت کرده اند . من مطمئن هستم ایران به دور بعد صعود خواهد کرد . . .
  • IR ۱۲:۴۰ - ۱۳۹۶/۰۹/۱۳
   12 45
   آره مثل دفعه قبل که 3 تا از بوسنی خورد مستقیما سقوط میکنه
  • IR ۱۵:۳۸ - ۱۳۹۶/۰۹/۱۳
   14 7
   هیچی از ارزش های ما کم نمیشه
 • طاهری IR ۰۸:۴۱ - ۱۳۹۶/۰۹/۱۳
  38 20
  تقریبا میشه نتیجه گرفت که زیاد موفق نبودیم فقط حریفهارواذیت کردیم واخرش برد بااونابوده زیادم امیدوارکننده نیست
  • سید محمد مصطفوی IR ۱۲:۳۴ - ۱۳۹۶/۰۹/۱۳
   18 3
   نه رفیق، خواست بگه انقدر ناامیدنشید،خواستن توانستن است.
 • IR ۰۹:۰۸ - ۱۳۹۶/۰۹/۱۳
  34 2
  بابا چکار دارید میبریم یا میبازیم فقط کافیه بازیکنها خوب بازی کنند ونترسند چون در زمین همه چیز برابره هر تعداد اونها یار دارند ما هم همون قدر داریم هر تعداد اونها پا دارند ما هم داریم هر تعداد دست دارند ما هم داریم هر چقدر فوتبال بلدند ما هم بلدیم و تمرین کرده ایم فقط باید از اونها نترسیم و از پیش بازنده نباشیم و مثل بازی با آرژانتین 2014 بازی کنیم
  • IR ۰۹:۳۴ - ۱۳۹۶/۰۹/۱۳
   17 2
   احسنت
  • حسین IR ۱۳:۵۵ - ۱۳۹۶/۰۹/۱۳
   7 0
   گل گفتی
  • حسین IR ۱۳:۵۵ - ۱۳۹۶/۰۹/۱۳
   9 2
   گل گفتی
 • IR ۰۹:۱۰ - ۱۳۹۶/۰۹/۱۳
  29 3
  باید بدانیم اونها هم مثل ما انسان هستند و ماشین نیستند ما نباید از اونها بترسیم و از پیش بازنده باشیم اگر خوب بجنگیم و خوب بازی کنیم حتی اگر شکست بخوریم مردم خوشحالند وبه خیابان میریزند و شادی میکنند ولی اگز بد بازی کنیم و شکست هم بخوریم دیگر مردم راضی نیستند و ناراحت میشوند
 • IR ۰۹:۱۷ - ۱۳۹۶/۰۹/۱۳
  15 4
  وقعا این مطبل روحیه بخش بود و واقعیاتی که نباید فرامش کنیم........یک دل و یکصدا حامی تیم ملیمون باشیم و به جای جوک ساختن بچه هارو باور داشته باشیم
 • IR ۰۹:۲۵ - ۱۳۹۶/۰۹/۱۳
  14 2
  خوبی تیم ما این است که از تیمهای بزرگ و بزرگترین بازیکنان گل خوردیم و البته کیسه گل نشدیم و انشالله این روند مثبت تر شود.
 • IR ۰۹:۳۶ - ۱۳۹۶/۰۹/۱۳
  8 15
  سعی کنید زمانی که روانگردان مصرف می کنید مطلب ننویسید
 • محمدرضا ۰۹:۴۳ - ۱۳۹۶/۰۹/۱۳
  9 1
  اولاباتوجه به داشته های امروزمان درخط حمله سردار دژاگه قدوس والبته طارمی ودفاع مستحکممان میتوان امیدوار بود .ما در چهار دور قبلی خط حمله با این کیفیت نداشتیم .دوما ما باتیمهای تکنیکی بهتر ازتیمهای قدرتی بازی میکنیم مثلا بازی با بوسنی وسوئد رامقایسه کنید با بازی با آرژانتین .پس ما شانس صعود داریم خوب هم داریم
 • IR ۰۹:۵۴ - ۱۳۹۶/۰۹/۱۳
  9 13
  چی میگی مشرق منظورت اینه که به باخت کم گل باید افتخار کرد؟؟!! همچین میگی افتخار افتخار بابا اکثر این بازی ها رو که ایران باخته!
 • سعید IR ۱۲:۱۵ - ۱۳۹۶/۰۹/۱۳
  6 1
  بابا این قدر که میگید هم با این بازیکنان و مربی کار کشته تیم کشور مان را دست کم نگیرید مطمن باشید از دوره قبل کل در جام جهانی بودیم نتایج بهتری می گیریم
 • فیروز IR ۱۲:۵۵ - ۱۳۹۶/۰۹/۱۳
  3 1
  اقا فعلا که ما رفتیم مرحله پایانی جام جهانی میخاد حریف المان و برزیل باشه میخاد پرتغال و اسپانیا همینه که هست دلتون بخاد
 • IR ۱۲:۵۹ - ۱۳۹۶/۰۹/۱۳
  3 1
  خوبش گفتی بدش هم بگو بازی با سوریه در تهران یادت نره
 • IR ۱۳:۰۹ - ۱۳۹۶/۰۹/۱۳
  4 2
  مواظب باشید داستان بوسنی چهار سال پیش و سرخوردگی مردم از حذف ایران تکرار نشه
 • IR ۱۳:۲۷ - ۱۳۹۶/۰۹/۱۳
  6 0
  هدف باید صعودازگروه باشد"اگرمردم حس کنند که بازیکنان این هدف رو میخوان به منصه ظهور برسونن هر اتفاقی هم بیفتد از تیم ملی راضی خواهندبود
 • زیبا احمدپور از تبریز US ۱۴:۱۱ - ۱۳۹۶/۰۹/۱۳
  8 4
  ایران تا نیمه نهایی میره بالا
  • IR ۱۵:۵۵ - ۱۳۹۶/۰۹/۱۳
   5 1
   البته اگر از گروه خودش صعود کنه میشه گفت تا فینال میتونیم بریم بالا.
 • IR ۱۴:۴۵ - ۱۳۹۶/۰۹/۱۳
  4 9
  من آنم که رستم بود پهلوان
  • IR ۱۹:۳۵ - ۱۳۹۶/۰۹/۱۳
   5 2
   دمت گرم خیلی خلاصه زدی به هدف
 • اللهم صل علی محمد و آل محمد و عجل فرجهم IR ۰۰:۲۷ - ۱۳۹۶/۰۹/۱۴
  9 0
  كَم مِن فِئَةٍ قَليلَةٍ غَلَبَت فِئَةً كَثيرَةً بِإِذنِ اللَّه : چه بسیار گروه‌های کوچکی که به فرمان خدا، بر گروه‌های عظیمی پیروز شدند.(بقره ۲۴۹)
 • IR ۰۵:۴۴ - ۱۳۹۶/۰۹/۱۴
  3 2
  اتفاقا این تیم ملی مسی و رونالدو ندیده است. نسل جدید تیم ملی فقط قليون و پورشه دیده است
 • IR ۱۵:۲۲ - ۱۳۹۶/۰۹/۱۴
  2 0
  باور کنید پنج سال پیش من میتونستم باور کنم که تیم فوتبال ایران میتونه برزیل رو ببره ولی به مخیله م هم خطور نمی کرد که تیم والیبال ایران بتونه تیم والیبال برزیل رو ببره! ولی برد چند بارم برد ایتالیا رو هم برد آمریکا و روسیه و فرانسه هم برد!! ما باید روحیه قهرمانی داشته باشیم
 • IR ۰۰:۵۱ - ۱۳۹۶/۰۹/۱۵
  1 8
  از اسپانیا ۱۰تا نخوریم صلوات بلند بفرست
 • ارشاک حیدریان ۱۱ساله از بجنورد IR ۱۰:۳۱ - ۱۳۹۶/۱۱/۱۲
  1 2
  ببریم یا ببازی اصلا مهم نیست مهم اینه که همش تجربه میشود برای ایران و همش به خاطرات شیرین تبدیل میشود که موقع تعریف کردن از خنده میمیریم

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس