حمیدرضا مقدم‌فر

رئیس ستاد تبیین و نشر دو نامه مقام معظم رهبری به جوانان غربی گفت: ما در جریان نامه تاریخی امام به گورباچف دچار یک قصور تاریخی شدیم و باید مراقب باشیم که در مورد این دو نامه مجدداً دچار کوتاهی نشویم.

به گزارش مشرق، حمیدرضا مقدم‌فر رئیس ستاد تبیین و نشر دو نامه مقام معظم رهبری به جوانان غربی صبح امروز در همایش طلوع حقیقت تأکید کرد: باید بر جنس این دو نامه، محتوا و فرامین حکیمانه آنها تأمل کرد و تلاش کرد تا محتوای آنها تبیین و ترویج شود.

وی ادامه داد: طی مدتی که در ستاد ترویج و تبیین نامه فعال بودیم با جبهه بزرگی از عملیات رسانه‌ای مواجه بودیم که تلاش می‌کردند این دو نامه در غرب به دست جوانان نرسد و اگر رسید اثرش کم شود.

رئیس ستاد نشر و تبیین دو نامه مقام معظم رهبری به جوانان غربی برهمین اساس گفت: صدور این نامه‌ها از سوی مقام معظم رهبری در شرایطی بود که سیاستمداران غربی درصدد بودند اسلام‌ستیزی و اسلام‌هراسی را در دنیا اوج دهند. این نامه‌ها فضایی ایجاد کرد که ساحت اسلام حقیقی از تروریسم مبری شود و در عین حال اسلام واقعی معرفی شود.

مقدم‌فر با تأکید بر اینکه این نامه‌ها تهاجم به تلاشهای اسلام‌ستیزانه در غرب به‌بهانه تروریسم داعش را خنثی کرد، به محورهایی اشاره کرد که نشان می‌داد اهمیت این نامه‌ها در چه زمینه‌ای است.

وی جلوگیری از گسترش موج اسلام‌ستیزی در غرب و تهاجم به سیاست‌های اسلام‌ستیزانه غربی، دعوت به صلح، امنیت و آرامش در سایه تعامل صحیح و شرافتمندانه اسلام، مسلمانان و غرب و ایجاد زمینه برای تحول را از جمله محورهایی برشمرد که نشان‌دهنده اهمیت این دو نامه هستند.

مقدم‌فر با بیان اینکه غرب امروز با بحران هویت روبه‌روست، به دیدار اعضای ستاد نشر و تبلیغ دو نامه آیت الله خامنه‌ای به جوانان غربی با سیدحسن نصرالله اشاره و خاطرنشان کرد: دبیرکل حزب الله لبنان در این دیدار تأکید کرد که صدور بهنگام این دو نامه از سوی مقام معظم رهبری از نکات برجسته و ویژگی‌های بارز آن است.

رییس ستاد نشر و تبلیغ پیام مقام معظم رهبری به جوانان غربی در ادامه سخنان خود، با ابراز اینکه امروز تبیین و ترویج این دو نامه عرصه بسیار مهم و تاریخی برای نخبگان و اندیشمندان ایرانی است، تصریح کرد: ما در گذشته و در جریان نامه تاریخی امام راحل به گورباچف دچار یک قصور تاریخی شدیم و در شرایطی که فضا برای تبلیغ اسلام حقیقی مهیا بود، کوتاهی کردیم و باید مراقب باشیم که در مورد این دو نامه مقام معظم رهبری مجدداً دچار قصور و کوتاهی نشویم.

منبع: تسنیم

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس