کد خبر 803973
تاریخ انتشار: ۱۰ آذر ۱۳۹۶ - ۰۰:۴۹
هیثر نوئرت

سخنگوی وزارت خارجه آمریکا در مواجهه با شایعه برکناری وزیر متبوعش، بدون آنکه حاضر شود این شایعه را تکذیب کند، گفت که تیلرسون کارش را دوست دارد و خود رئیس کارکنان کاخ سفید گفته که این شایعه نادرست است.

به گزارش مشرق، «هیثر نوئرت» سخنگوی وزارت خارجه آمریکا امشب در برابر سیل سوالات خبرنگاران در خصوص شایعات مبنی بر برکناری قریب‌الوقوع «رکس تیلرسون» وزیر خارجه آمریکا قرار گرفت.

عصر امروز پنج‌شنبه بود که نیویورک‌تایمز به نقل از منابع مطلع در کاخ سفید از جایگزینی قریب‌الوقوع تیلرسون با «مایک پومپئو» رئیس فعلی سیا و تکیه زدن سناتور «تام کاتن» بر مسند ریاست سازمان اطلاعات مرکزی آمریکا خبر داد.

نوئرت در ابتدای کنفرانس خبری امشب، از سفر 6 دسامبر تیلرسون به بروکسل و عزیمت به مقاصد وین و پاریس در ادامه این سفر چند مرحله‌ای سخن گفت؛ خبری که بر ماندگار بودن حداقل یک هفته‌ای تیلرسون در وزارت خارجه دلالت داشت.

سخنگو گفت که تیلرسون در پاریس در خصوص مسائل مربوط به لیبی، سوریه و ایران با مقامات فرانسوی مذاکره می‌کند؛ فرانسه که از امضاکنندگان برجام است، در دوران زمامداری «امانوئل ماکرون» بر شروع مذاکراتی جدید برای ادامه محدودیت‌های برجامی در سال‌های پسا 2025 اصرار دارد.

در ادامه کنفرانس خبری امشب، بحث به شایعه برکناری تیلرسون رسد.

نوئرت گفت: «وزیر تیلرسون به کار خود پایبند است و مانند همه ما، در راستای رضایت پرزیدنت ترامپ کار می‌کند؛ وزیر تیلرسون کارهای بسیاری برای انجام دارد و از کار خود لذت می‌برد.»

وی در پاسخ به اصرار خبرنگاران برای روشن شدن موضع وزارت خارجه در برابر شایعه‌ای که منشأ آن کاخ سفید است، بدون آنکه حاضر شود این شایعه را تکذیب کند، گفت: «در مقامی نیستم که در خصوص اخبار خارج‌شده از کاخ سفید نظر بدهم ولی می‌دانم که امروز «جان کلی» رئیس کارکنان کاخ سفید، کارکنان همه قسمت‌ها را جمع کرد و به آنها گفت که این شایعات (در خصوص برکنار تیلرسون) درست نیست.»

نوئرت گفت: «همانطور که می‌دانید، وزیر تیلرسون پیش از این در خصوص برخی مسائل مانند پیمان اقلیمی پاریس با رئیس‌جمهور اختلاف نظر داشت.»

منبع: فارس

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس