لاریجانی

رئیس مجلس گفت: بعضا در برخی از رسانه‌ها مطرح می‌شود که اعتماد مردم به هلال احمر کم است، ولی کمک‌های زیاد مردم به هلال احمر نشان داد که این حرف صحیح نیست.

به گزارش مشرق، علی لاریجانی در همایش شکرانه خدمت امدادرسانی اربعین حسینی، زلزله کرمانشاه و استان‌های غربی کشور، اظهار کرد: یکی از ویژگی‌های جمعیت هلال احمر، مردمی بودن این نهاد است؛ این ویژگی موجب شده است که هلال احمر در حوادث و شرایط سخت بتواند به سرعت به مردم خدمت‌رسانی کند.

وی با بیان اینکه جذب نیروهای داوطلب برای دیگر نهادها ممکن نیست، افزود: جمعیت هلال احمر مورد اعتماد همه مردم کشور است، بعضا در برخی از رسانه‌ها جمعی مطرح می‌شد که اعتماد مردم به جمعیت هلال احمر کم است، ولی کمک‌های زیاد مردم به هلال احمر نشان داد که این حرف صحیح نیست چراکه ۴۰ میلیارد تومان تنها از کمک‌های نقدی مردم به هلال احمر بود.

رئیس مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه مورد اعتماد بودن هلال احمر بسیار ارزشمند است، خاطرنشان کرد: اعتماد به هلال احمر در میان مردم وجود دارد ولی رسانه‌ها باید تلاش کنند تا این اعتماد بیشتر شود چراکه اعتماد بیشتر مردم به هلال احمر موجب می‌شود که این نهاد مردمی در شرایط سخت به خوبی و در اسرع وقت به مردم و هموطنان خدمت رسانی کنند.

وی ادامه داد: در حادثه کرمانشاه هلال احمر بسیار خوب عمل کرد و اگر خدمات هلال احمر نبود، با مشکلات بسیار زیادی مواجه می‌شدیم؛ البته گاهی بیان می‌شد که برخی از امکانات بیشتر از نیاز توزیع شده است که به نظر می‌رسد با توجه به شرایط بحرانی، این امر طبیعی است چراکه در آن شرایط امکان شناسایی همه افراد وجود ندارد.

لاریجانی بیان کرد: حضور امدادگران هلال احمر در حوادث، نوعی همبستگی و جریان مردمی را در کشور ایجاد می‌کند و این جریان مردمی یک سرمایه اجتماعی برای کشور است.

وی با بیان اینکه همه باید به جمعیت هلال احمر کمک و به این نهاد احترام بگذارند تصریح کرد: خدمات هلال احمر در حادثه غرب کشور دیده شد و مردم نیز از نزدیک فداکاری‌ها و کمک‌های شما را لمس کردند و به همین دلیل نیز هلال احمر یک نهاد مورد احترام در میان مردم است.

رئیس مجلس با بیان اینکه در قوه مقننه نیز جمعیت هلال احمر مورد توجه است، اظهار کرد: مجلس شورای اسلامی توجه زیادی به جمعیت هلال احمر دارد و حمایت‌های خوبی نیز از مجموعه انجام می‌دهد و به تازگی نیز بودجه‌ جدیدی تصویب شده است که بخشی از آن در اختیار هلال احمر قرار خواهد گرفت.

نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه کشور ایران، در منطقه‌ای حادثه خیز قرار دارد، گفت: ما برای حوادث کشور باید نیازهای اولیه را فراهم و تهیه کنیم تا در حوادث غیر مترقبه در اسرع وقت خدمت‌رسانی انجام شود و من نیز پیگیری و سفارش خواهم کرد تا امکانات مورد نیاز، در اختیار شما قرار گیرد تا خدمت‌رسانی هر چه بهتر انجام شود.

وی در پایان با تشکر از زحمات و خدمات‌رسانی جمعیت هلال احمر استان قم در حادثه زلزله کرمانشاه و اربعین حسینی خاطرنشان کرد: جمعیت هلال احمر استان قم از ساعات اولیه حادثه، در مناطق زلزله‌زده حضور پیدا کردند و این بسیار ارزشمند است چراکه نشان‌دهنده غیرت دینی و ملی شما است.

منبع: فارس

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس