جامعه فردا

چه کسانی مشغول اصرار بر چیزی هستند که می‌دانند اولا از مبنا غلط است، ثانیا نظام اسلامی با آن مخالفت دارد و ثالثا هرگونه خدشه بر آن به امنیت کلان مردم و نظام اسلامی ضربه خواهد زد؟

سرویس سیاست مشرق - روزنامه اصلاح‌طلب جامعه فردا، روز سه‌شنبه گذشته طی گزارشی با عنوان «چرا باید برای موشک‌ها مذاکره کرد» که تیتر اول این روزنامه را نیز به خود اختصاص داد، نوشت:

«در صبح روز بعد از پیروزی –بر داعش- ایران می‌تواند غنیمت‌های جنگی‌اش را استفاده کند تا بتواند روی میز مذاکره امتیازات لازم را به‌دست آورد؟ غرب به دنبال آن است تا سهم ایران را از موفقیت‌هایش ندهد. آنها می‌خواهند موشک‌های بالستیک ایران را به یک بحران بزرگ تبدیل کنند؛ تهران می‌تواند با درایت دیپلمات‌هایش از این شرایط حساس رهایی یابد!»

این گزارش می‌افزاید:

ایران می‌گوید حاضر به مذاکره برای موشک‌هایش نیست و برجام موشکی یا هر مذاکره‌ای ذیل برجام برای تغییر در برد موشک‌ها را نمی‌پذیرد. برای رسیدن به چنین هدفی لازم است مانند مذاکرات هسته‌ای پرونده موشک‌ها هم در اختیار دیپلمات‌های وزارت خارجه قرار بگیرد تا ادبیات حقوقی و سیاسی جایگزین نگاه نظامی شود. می‌توان با یک دید استراتژیک موشک‌های بالستیک را که نقش تعیین کننده دفاعی برای ایران دارد از روی میز مذاکره برداشت.

روزنامه جامعه فردا در ادامه این گزارش با بیان اینکه «برای برداشتن موشک‌ها از روی میز مذاکره باید تن به معامله بدهیم» می‌نویسد:

تهران می‌تواند به‌زودی با یک رویکرد دیپلماتیک مبتنی بر منافع ملی برجام موشکی را از روی میز مذاکره بردارد و یا حداقل از تکرار سرنوشت چاه مذاکرات هسته‌ای جلوگیری کند و مانع از شکل‌گیری تحریم‌های ظالمانه شود.

در خاتمه این گزارش نیز می‌خوانیم: سال 1382 وقتی مذاکرات هسته‌ای در پاریس با بن بست روبه‌رو شد، حسن روحانی با عصبانیت از صندلی خود بلند شد و گفت:«بهتر است برویم و با رئیس اینها مذاکره کنیم.» اشاره روحانی از «رئیس» آمریکا بود. گرهارد شرودر می‌گوید:«تیم مذاکره کننده ایرانی به سمت درب آسانسور حرکت کرد. با عجله به سمت روحانی رفتم و گفتم باید بیشتر صبر کنید.» شیخ دیپلمات به‌خوبی سیاست خارجی را می‌شناسد. او می‌داند که برای رها شدن از باز شدن یک پرونده ظالمانه موشکی لازم است تا تهران یکسری مذاکرات گسترده را آغاز کند. او می‌داند که لازم است در این راه با ریاض تعامل و با غرب مذاکره کند. روحانی راه گفت‌وگو با اروپایی‌ها را باز گذاشته است، اما می‌تواند نیم‌نگاهی هم به «رئیس» داشته باشد.[1]

تیتر مذاکره موشکی در کنار تصویری از شکست مصلحتی علیرضا کریمی

درباره بازی خطرناک این روزنامه نوپای اصلاح طلب با توان دفاعی کشور و مشخصا «موشک»، نکاتی قابل توجه و تذکر است:

*متأسفانه علیرغم اینکه تصور می‌شد تجربه تلخ بی‌دستاوردی و شکست برجام در کنار نگاه ناصحیح اصلاح‌طلبان به ماجرای مقاومت و سوریه؛ جملگی سبب یک عبرت تاریخی برای ستاد مشترک دولت و جریان سیاسی خاص شود اما گویا به هر دلیلی آقایان قصد تغییر ریل و دست برداشتن از تحلیل‌های خود را ندارند.

طرفه آنکه در 2 ماه گذشته و پس از آنکه سردار قاسم سلیمانی بر پایان داعش تأکید کرد، بلافاصله زمزمه‌های اصلاح‌طلبان و برخی حامیان دولت بر چیزی به نام «مذاکره موشکی» و گرفتن پرونده منطقه از دست سردار سلیمانی و دادن آن به محمدجواد ظریف، نضج گرفت.

احمد نقیب‌زاده، از چهره‌های اصلاح‌طلب در همین زمینه طی یادداشتی در روزنامه آرمان امروز؛ توصیه به مذاکره موشکی کرد و نوشت:

«مواضع اروپایی‌ها تا حدی خردمندانه به‌نظر می‌رسد. هم می‌خواهند که هیاهوی آمریکایی‌ها را ساکت کنند و هم نمی‌خواهند موضوع موشکی ایران به یک بحران غیر قابل بازگشت تبدیل شود. البته ‌ایران هم در موقعیت خوبی قرار دارد و به اهداف خودش رسیده و قادر است که‌این برنامه‌ها را در همین نقطه کنونی متوقف کند. برد بیش از دوهزار کیلومتر در برنامه‌های ایران نیست. بهتر است که ما هم با آغاز مذاکره خطر جنگ و تحریم را از سر بگذرانیم. اگر مذاکره نکنیم ممکن است که اروپایی‌ها مواضع تند و تیز آمریکایی‌ها را در این مورد همراهی کنند.»[2]

در ادامه و به تازگی، روزنامه اصلاح‌طلب همدلی نیز در مطلبی ضمن تأ‌کید بر اینکه «نباید اشتباه ادامه جنگ را تکرار کرد»! نوشت:

«تجربه مذاکرات برجام پیش‌رویمان است...آیا می‌توان امیدوار بود که پرونده سیاست‌های منطقه‌ای ایران حالا و بر حسب ضرورت‌های تازه از نیروی قدس سپاه پاسداران به وزارت خارجه منتقل شود تا محمدجواد ظریف و همکارانش کالای پیروزی‌های میدانی ایران در منطقه را به کالای روابط حسنه ایران با "تمام" همسایگانش بدل کنند؟»[3]

غیر از این زمزمه‌ها، ابراهیم اصغرزاده، فعال اصلاح‌طلب به تازگی در سخنانی بصورت تلویحی سردار سلیمانی را مخاطب قرار داده و در یک مصاحبه گفته است: «گویی کار از دست رئیس‌جمهور و رئیس دستگاه دیپلماسی‌اش خارج شده است و برخی دیگر درباره اوضاع منطقه تصمیم می‌گیرند، اطلاعیه می‌دهند و برای دیگران خط و نشان می‌کشند. کجا در ممالک دموکراتیک و متمدن رسم است که چنین رفتاری خارج از وزارت خارجه انجام بگیرد؟!...عده‌ای کاسه داغ‌تر از آش شده تیترهای موشکی می‌زنند و متوجه حساسیت اوضاع نیستند»[4]

این وانمودهای اصلاح‌طلبان و رسانه‌های جریان خاص اما در حالی است که ماجرای موشکی که چپ‌ها پیش از این آنرا «کم‌عقلی» خطاب کرده و حتی در سطح ریاست‌جمهوری نیز از رزمایش‌های پیرامونی آن انتقاد کرده‌اند؛ یک سد غیر قابل عبور است و نظام اسلامی صراحتا با آن مخالف است.

در واقع اگر در ماجرای برجام با برخی بهانه‌ها و تغییر شکل‌ها، دست آخر آنچه نمی‌بایست، رخ داد اما قضیه «برجام 2» و مذاکره موشکی هرگز قابلیت لاپوشانی و الصاق بهانه را ندارد و آنهایی که در پشت گزارش‌ها و کنایه‌های رسانه‌ها و معاریف اصلاح‌طلب پنهان شده‌اند؛ خود بخوبی می‌دانند که صرفاً در حال تقلّایی ناامیدانه هستند و این مسئله مثل خطوط قرمز پیرامونی برجام نیست که بشود از برخی از آنها عبور کرد.

در این میان فرضی که بصورتی کاملا پررنگ خود را به رخ می‌کشد ماجرای تأثیرگذاری جواسیس دستگیر شده و شاید نشده! در تیم مذاکره کننده هسته‌ای و خط مشی‌های آنان است.

به سخن سلیس‌تر اینکه از نظر برخی محافل تحلیلی که از 4 سال قبل وجود جاسوس‌ها در تیم مذاکره‌کننده هسته‌ای را پیش‌بینی کرده و از آن خبر داده بودند؛ اکنون نیز ماجرای «پیشنهاد مذاکره موشکی» می‌تواند به جواسیس دستگیر شده و یا به جواسیسی مربوط باشد که هنوز کشف نشده‌اند!

البته فهم ریاضی این تحلیل هم چندان سخت نیست... چه کسانی مشغول اصرار بر چیزی هستند که می‌دانند اولا از مبنا غلط است، ثانیا نظام اسلامی با آن مخالفت دارد و ثالثا هرگونه خدشه بر آن به امنیت کلان مردم و نظام اسلامی ضربه خواهد زد؟

پر واضح است کسی یا کسانی که این 3 حقیقت را می‌دانند اما باز هم مذاکرات موشکی را پیشنهاد می‌دهند؛ یا به لحاظ تحلیلی با اطلاعات غلط مسموم شده‌اند و یا اینکه باید به آنها ظن جاسوسی برد.

البته کشف این مسئله هم مثل کشف جواسیس تیم مذاکره‌کننده چندان طول نخواهد کشید... ودر صورت مشاهده علائم بیشتر، نهادهای نظارتی در این زمینه بیدارتر از همیشه عمل خواهند کرد.

گفتنیست، مدیر مسئول روزنامه جامعه فردا در مصاحبه با خبرگزاری ایسنا با موضوع توضیح پیرامون گزارش مذکور، ضمن اینکه ادعا کرده است برخی در قبال گزارش عجیب این روزنامه دچار سوء تفاهم شده‌اند و برخی دیگر فرصت‌طلبی کرده‌اند! گفته است: «موضع درج شده در گزارش روزنامه و سرمقاله آن، این است که اکنون با توجه به پیروزی‌هایی که در عراق و سوریه با همت نیروهای نظامی ایران به دست آمده است، فرصت مناسبی هست که با هرکس که درباره مواضع موشکی ایران مشکلی دارد از موضع قدرت و طرف پیروز مذاکره صورت گیرد.»

***
 

1_https://jameefarda.com/article/2157

2_mshrgh.ir/797356

3_mshrgh.ir/801420

4_mshrgh.ir/802340

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 96
 • در انتظار بررسی: 3
 • غیر قابل انتشار: 41
 • IR ۰۱:۰۰ - ۱۳۹۶/۰۹/۰۸
  65 1
  البته روحانی خودشم بدش نمیاداااا !
  • IR ۱۰:۱۴ - ۱۳۹۶/۰۹/۰۸
   32 9
   اره باید فقط چشم بگوید ما که قدرتی نداریم باید کوتاه بیایم قطعا اصلا ایرانی باید بردگی کند
  • DE ۱۲:۴۵ - ۱۳۹۶/۰۹/۰۸
   23 0
   اگه ایرانی تبل وبی سواد بودن وچشمشون دنبال دیگران 8هزار سال توتاریخ دنیا نبودن تاحالا منقرض شده بود
 • IR ۰۱:۳۰ - ۱۳۹۶/۰۹/۰۸
  54 1
  آدم ا از دیدن بعضی مطالب واقعا حالش به هم میخوره. نمیدونم اینها دیگه کی هستند؟ آ
 • مهدی IR ۰۱:۳۲ - ۱۳۹۶/۰۹/۰۸
  60 20
  چقدر سکولار وطن فروش آمریکاپرست و غرب گرا تو این مملکت هست!!!
 • IR ۰۱:۴۶ - ۱۳۹۶/۰۹/۰۸
  48 4
  اعمال جاسوس طلبان ازروی نادانی نیست که بابرداشته نشدن تحریما وووعبرت بگیرن اینا کدخداطلبان بیوطنن
 • برادر IR ۰۲:۰۹ - ۱۳۹۶/۰۹/۰۸
  27 83
  مشرق جان ! کثیفتر و سیاهتر از تو من ندیدم!!!!!
  • ساعت مچی جواسیس اعتدال IR ۱۱:۰۸ - ۱۳۹۶/۰۹/۰۸
   29 9
   وصف خودتان است
  • محمد IR ۱۲:۲۰ - ۱۳۹۶/۰۹/۰۸
   25 3
   کثیفی جزیی از ژنتیک وطن فروشهای مثل تو هست
  • DE ۱۲:۵۶ - ۱۳۹۶/۰۹/۰۸
   20 2
   شما برادر آمریکایین
  • IR ۰۲:۲۳ - ۱۳۹۶/۱۲/۱۴
   0 0
   این شما اصلاح طلبان هستید که کثیف‌ترین هستید و نحس و نجس و خائن
 • IR ۰۲:۱۵ - ۱۳۹۶/۰۹/۰۸
  11 96
  درود بر روحانی انشاءالله مذاکره موشکی را استارت میزنیم تا تحریم ها رفع شود.
  • IR ۱۰:۳۷ - ۱۳۹۶/۰۹/۰۸
   47 3
   بعدش استارت ..ات رو هم بزن. چون بع موشکی دیگه چیزی برای باج دادن نداری
  • حمید IR ۱۱:۱۶ - ۱۳۹۶/۰۹/۰۸
   50 0
   خیلی ساده ای که فکر میکنی با تحویل دادن موشکهایمان موضوع تحریم حل می شود.
  • DE ۱۲:۵۳ - ۱۳۹۶/۰۹/۰۸
   26 0
   شما تحریمایی که به واسطه برجام رفع شده رو به ما نشون بده بعد برو سر بعدی این یکیو کور خوندین رهبر اجازه نمیده قبلا هم فرمودن
  • محمد IR ۱۳:۴۶ - ۱۳۹۶/۰۹/۰۸
   22 0
   مذاکره یعنی بده بستان شما کدام دستاوردتان را می خواهید با رفع تحریمها تاخت بزنید موشکهاکه حاصل تلاش دیگران است وشماحق خرج کردن انرا ندارید یاشما مثل بچه های کودن بی لیاقت فقط خرج کردن بلدید ویاقصد وطن فروشی دارید
  • IR ۱۵:۱۹ - ۱۳۹۶/۰۹/۰۸
   21 0
   بعد از مذاکرات موشکی و خلع سلاح کشور باید منتظر استارت جنگ باشی .
  • IR ۱۸:۲۶ - ۱۳۹۶/۰۹/۰۸
   13 0
   خدا رو شکر قدرت موشکی دست بعضی‌ها نیست مگرنه بر سر اقتدار و صلابت جمهوری اسلامی هم مذاکره می کردند!
 • سید IR ۰۳:۰۲ - ۱۳۹۶/۰۹/۰۸
  1 34
  بود یا نبود موشکهایی ایران بسان قایله هسته ای هیچ به حال ایران تفاوتی ندارد. اما به مذاکره کشاندن مسله موشکی با مسله قبلی یعنی هسته ای کاملا متفاوت است. موشک تنها لاک دفاعی آنها است که همچون ترمزی جلوه خیلی از تحرکات علیه ایران را می گیرد.
 • IR ۰۳:۱۸ - ۱۳۹۶/۰۹/۰۸
  34 2
  این اصلاح طلبان به والله ... شده اند
 • AU ۰۴:۴۰ - ۱۳۹۶/۰۹/۰۸
  38 0
  چرا به اینها میدان داده میشه تا هر خزعبلی که به ذهن آشفته شون میرسه چاپ کنن؟ دن.
 • SE ۰۵:۴۹ - ۱۳۹۶/۰۹/۰۸
  31 1
  اینها همه دوستان صدیق و وفاداران حقیقی به روحانی هستند. چرا بیچاره ها را دوست ناباب می نامید؟
 • SE ۰۵:۵۱ - ۱۳۹۶/۰۹/۰۸
  39 2
  دوستان وطن فروش و خائن به ملت و کشور
 • IR ۰۵:۵۳ - ۱۳۹۶/۰۹/۰۸
  42 3
  بخدا اینها جاسوس هستند , ساده لوح نیستند! امریکا سر تسلیحات نظامیش حاضره با کسی مذاکره کنه؟ روسیه , چین , یا حتی عربستان جنایتکار چطور؟ بخدا بعد از برجام موشکی , عربستان به ما حمله میکنه ..ایران همیشه از خیانت خائنان ضربه خورده..اصلاح طلبان , شاخه سیاسی گروهک پلید منافقین هستند.
 • IR ۰۵:۵۳ - ۱۳۹۶/۰۹/۰۸
  32 4
  اصلاح طلبان وطن فروشان همیشگی......
 • سروش IR ۰۶:۲۲ - ۱۳۹۶/۰۹/۰۸
  32 0
  اگر دشمن گفت به خاطر ماهیت ایرانی نفس کشیدن ایرانی ها هم باید روی میز مذاکره قرار بگیرد آیا برای نفس کشیدن ملتی آزاد هم باید از غرب کثافت اجازه گرفت آن موقع دیگر نه موشک داریم و نه هسته ای خدا لعنت کند حامیان اراجیف نویس و اشخاصی رو که پول بیت المال رو توی جیب چند تا مواجب بگیر اراجیف نویس میگذارند.
 • IR ۰۶:۲۶ - ۱۳۹۶/۰۹/۰۸
  35 0
  اصلاح طلب ها برای انتخابات بعدی برنامه دارند از این گروه سیاسی کار، چنین رفتاری هیچ بعید نیست. این به طرز تفکر ما وابسته است که چه گفتمانی را برای اداره ی کشور انتخاب کنیم.
 • امین ۰۶:۳۹ - ۱۳۹۶/۰۹/۰۸
  43 0
  دنبال کسی نچرخید خود روحانی قلی است!
 • IR ۰۶:۵۸ - ۱۳۹۶/۰۹/۰۸
  23 0
  چون هنوز خرده ریز داعش هست یک گردان از اصلاح طلب ها. اهل مذاکره برای نابودی ایشان بفرستند در صورت پیروزی به اندازه سهم انها در جنگ حق دخالت در مورد ان پیدا میکنند رویه دمکراسی غرب هم همین است
 • US ۰۷:۰۷ - ۱۳۹۶/۰۹/۰۸
  0 65
  اخوان محترم مشرق نیوز و برادران، مردم میزان دقت موشک‌های شما را دیدند
  • IR ۱۱:۲۵ - ۱۳۹۶/۰۹/۰۸
   36 0
   همون موشک ها کک به تنبون اسرائیل و دوستاش انداخته نفس بالنده من
  • محمد IR ۱۲:۲۱ - ۱۳۹۶/۰۹/۰۸
   23 0
   در چشم شما کاسه لیس های کدخدا فقط موشک های اربابه که دقیقه دم تکون بده
  • DE ۱۲:۴۷ - ۱۳۹۶/۰۹/۰۸
   31 0
   باهمون موشکا همه شون ماستا رو کیسه کردن
 • IR ۰۷:۱۶ - ۱۳۹۶/۰۹/۰۸
  42 0
  این جامعه پارینه سنگی هم نیست تا چه برسه جامعه فردا
  • DE ۱۲:۴۷ - ۱۳۹۶/۰۹/۰۸
   9 25
   به جوامع دوران پاینه سنگی توهین میشه اونا هم حاضر نبودن سر چماقشون مذاکره کنن اونم با دشمنشون
 • IR ۰۷:۳۷ - ۱۳۹۶/۰۹/۰۸
  37 0
  نقیب زاده ، مواضع اروپایی ها درباره موشکهای ما منطقیه؟ وطن فروش مرگ بر منافق
 • IR ۰۷:۴۶ - ۱۳۹۶/۰۹/۰۸
  41 0
  ببخشید اون مرتیکه همون جاسوس سازمان سیا نیست داره نشان افتخار میگیره ؟ بجای اون نشان باید کثافت مالید تو صورت چنین خائنی
 • ۰۷:۵۵ - ۱۳۹۶/۰۹/۰۸
  41 0
  پیروزی مقاومت یک نوع شکست برای اصلاح طلبان است؛ زیرا اینان مقاومت را بیهوده می دانستند و منتظر شکست مقاومت بودن و حال که پیروزی مقاومت را دیدن احساس شکست و سرافکندگی میکنند و این باعث میشه چرندپراکنی کنند!
 • ناشناس IR ۰۸:۰۲ - ۱۳۹۶/۰۹/۰۸
  30 2
  اصلاح طلبان متاسفانه درایت ندارند فقط منافع خود رامی بینند مثل کسی در چاه افتاده وفقط فریاد می زند
  • RU ۱۰:۴۱ - ۱۳۹۶/۰۹/۰۸
   3 24
   والله یه نگاهی به دارایی افراد توی این چند دهه بندازی، متوجه میشی، پا برهنگان دیروز، امروز چقدر کاسب اند.
 • اسماعیل IR ۰۸:۰۸ - ۱۳۹۶/۰۹/۰۸
  31 0
  اگر روزی ، دولت احمقی بخواهد از فاصله آن طرف زمین به ایران حمله کند ، داشتن موشکهای دوربرد به خوبی بازدارنده است. داشتن سلاح متعارف موشک دوربرد برای امنیت کشور لازم است.
 • محمد IR ۰۸:۱۰ - ۱۳۹۶/۰۹/۰۸
  58 0
  عجیب است وقتی خواستندپای امریکایی ها را بازکنند گفتند امریکا رئیس اروپاست باید با او مذاکره کرد حال که امریکایی هازیر تعهداتشان زده اندمی گویند اروپا اقا اجازه نیست با امریکا فرق داردومی شه بدون امریکا برجام روپیش بردوخوش مزه تر اینکه به بهانه رفع جنگ خلع سلاح ایران را تئوریزه می کننددرصورتیکه گذشته نشان داده که امریکایی ها قبل از جنگ باکمک همین تئوریسین های داخلی کشور مورد هجوم راخلع سلاح کرده اند
 • IR ۰۸:۱۹ - ۱۳۹۶/۰۹/۰۸
  3 34
  مثل قضیه هسته ای وقتی مذاکره میکنید که تمام دنیا تحریممون کرده وکار از کار گذشته
  • IR ۱۵:۲۲ - ۱۳۹۶/۰۹/۰۸
   8 0
   الآن مادر تحریمها را اعمال کرده اند دیگه بالاتر از سیاهی رنگی نیست .
  • IR ۱۵:۲۳ - ۱۳۹۶/۰۹/۰۸
   10 0
   امریکا هیچ غلطی نمی تواند بکند.
 • IR ۰۸:۲۰ - ۱۳۹۶/۰۹/۰۸
  22 1
  اگر امروز با اين طرز تفكر برخورد نشود در چند سال آينده حتما پاي ميز مذاكره مي نشينيم همانطور كه ناخواسته مذاكرات هسته اي را قبول كرديم
 • IR ۰۸:۲۴ - ۱۳۹۶/۰۹/۰۸
  19 0
  خائنین در لباس دوست
 • ملت ایران IR ۰۸:۳۱ - ۱۳۹۶/۰۹/۰۸
  1 29
  مشرق میفهمی داری چی میگی.اکثریت مردم دیگه آگاه هستند.و میدانند که ایرانی باید نوکری آمریکا و اروپا را بکند. نژاد ایرانی تنبل و بی سواد است وباید هرچیزی اروپا و آمریکا گفتند را چشم بگوییم تا نانی به ما بدهند
  • محمد IR ۱۲:۲۳ - ۱۳۹۶/۰۹/۰۸
   9 0
   از طرف خودت صحبت کن پیش قدم شو.. و ...ت در اختیار ارباب کدخدا قرار بده
  • IR ۱۴:۰۸ - ۱۳۹۶/۰۹/۰۸
   9 0
   ملت ایران؟؟؟؟؟؟
  • IR ۱۴:۰۸ - ۱۳۹۶/۰۹/۰۸
   8 0
   چرت نگو احمق
  • IR ۱۴:۰۸ - ۱۳۹۶/۰۹/۰۸
   1 10
   آفرین
  • IR ۱۴:۰۸ - ۱۳۹۶/۰۹/۰۸
   1 9
   موافقم
  • IR ۱۸:۴۶ - ۱۳۹۶/۰۹/۰۸
   7 0
   کافر همه را به کیش خود پندارد
  • IR ۲۱:۳۵ - ۱۳۹۶/۰۹/۱۵
   0 0
   خدای من اشتباهی مثبت دادم
 • IR ۰۸:۳۲ - ۱۳۹۶/۰۹/۰۸
  29 0
  همراهی تیتر مذاکره موشکی با تلاش مستقیم برای تخطئه عدم مسابقه با صهیونیست ها هر آدم عاقلی را متوجه هدف و جهت گیری خائنانه اینها می کنه. الان نمی دونم شورای امنیت ملی دقیقا کجاست که فریاد وا امنیتا سر بده ولی اینو می دونم که این مزدورهای (یا عمله های بی مواجب) صهیونیسم هیچ غلطی نمی تونند بکنند سازش با ریاض آدم کش و تروریست پرور، مذاکره موشکی، به رسمیت شناختن اسراییل ..... اینها خوابهای باطل یه مشت بی وجود خودباخته و احیانا مزد بگیره که هیچ وقت تعبیر نمیشه
 • IR ۰۸:۴۱ - ۱۳۹۶/۰۹/۰۸
  30 0
  برا چی طرف جاسوسی نکنه؟ وقتی هسته ای ملیاردی رو با خون شهداش و بیکاری دانشمنداش به بیگانه میفروشی فقط 5 سال زندان میگیری که اون هم مثل موسویان بعد چند ماه آزاد میشی؟ برای چی نباید جاسوسی کرد؟ به چه منطقی پیشنهادات چرب و نرم سرویس های جاسوسی غرب رو باید رد کرد؟ ها؟ جواب بده مشرق
 • IR ۰۸:۴۴ - ۱۳۹۶/۰۹/۰۸
  1 22
  یعنی روحانی علیه السلام ه دوستانش ناباب اند؟ بس کن مشرق، اگر این طور بود
 • IR ۰۸:۴۸ - ۱۳۹۶/۰۹/۰۸
  28 2
  زوم کردن امریکا روی برنامه موشکی ، در واقع پیامی است به اصلاح طلبان داخلی ، مبنی بر این که اجماع بر سر دفاع در ایران را بشکنید..
 • IR ۰۸:۵۲ - ۱۳۹۶/۰۹/۰۸
  22 1
  آن آدم های پشت پرده اگر جرأت دارند خودشان بحث مذاکره موشکی را مطرح کنند و خبرنگاران بیچاره اصلاح طلب را پیشقراول نفرستند.
 • IR ۰۸:۵۳ - ۱۳۹۶/۰۹/۰۸
  25 5
  نتانیاهو: اصلاح طلبان بزرگترین سرمایه ما در ایران هستند...
 • IR ۰۹:۳۸ - ۱۳۹۶/۰۹/۰۸
  21 3
  شکی نکنید یا احمقند و یا جاسوس.
  • محمد IR ۱۳:۱۷ - ۱۳۹۶/۰۹/۰۸
   11 2
   یا هردو
 • سید IR ۰۹:۴۰ - ۱۳۹۶/۰۹/۰۸
  21 3
  اصلاح طلبان تهوع آور
 • ایرانی IR ۰۹:۴۹ - ۱۳۹۶/۰۹/۰۸
  17 3
  روزی تاریخ درباره این خیانتها قضاوت خواهد کرد.
 • ۰۹:۵۴ - ۱۳۹۶/۰۹/۰۸
  20 3
  ما ازبرجام ...هاهیچ نداریم هرچه داریم ازمقاومت جانانه فرزندان اسلام وبه برکت همین پیشرفتهای اعجاب آور موشکی داریم... طلبها بروند برسر دست آوردهای خودشان مذاکره وچانه زنی کنند ....
 • ح سین IR ۰۹:۵۶ - ۱۳۹۶/۰۹/۰۸
  23 1
  موشکی هرگز اینها را رو بدهی میگن اول سر ناموس و اینها مذاکره کنیم
 • ا IR ۰۹:۵۷ - ۱۳۹۶/۰۹/۰۸
  21 0
  واقعا چقدر اینها نادان هستند که هنوز نفهمیدند مشکل امریکا با ایران هسته ای و موشکی نیست بلکه ایدئولوژیکیه. شاید میدونن و از اونا پول میگیرن که اینجوری بنویسن
 • ح سین IR ۰۹:۵۸ - ۱۳۹۶/۰۹/۰۸
  21 4
  برخی سر ناموسشون هم مذاکره میکنن موشک که چیزی نیست
 • ۱۰:۰۴ - ۱۳۹۶/۰۹/۰۸
  20 3
  اسهال طلبهای کودن وافراطی وجود دارند که مایه سرافکندگی وخواری هستند این جیره خوارهای بیگانه جز شرمساری وهدردادن خون امثال شهید حججی هیچ دستاوردی ندارند
 • ۱۰:۰۵ - ۱۳۹۶/۰۹/۰۸
  15 2
  جیره خوار مزدور بیگانه خفه شو توبرو بابرجامت معامله کن .عزت وشرف وغیرت فرزندان اسلام قابل مذاکره نیست
 • ۱۰:۰۵ - ۱۳۹۶/۰۹/۰۸
  15 2
  جیره خوار مزدور بیگانه خفه شو توبرو بابرجامت معامله کن .عزت وشرف وغیرت فرزندان اسلام قابل مذاکره نیست
 • ۱۰:۰۷ - ۱۳۹۶/۰۹/۰۸
  9 4
  آقای روحانی هرگز برسر شرف و توان موشکی ما با دشمن مذاکره نخواهد کرد
  • IR ۱۱:۵۱ - ۱۳۹۶/۰۹/۰۸
   6 0
   خدا از زبونت بشنوه
 • IR ۱۰:۳۳ - ۱۳۹۶/۰۹/۰۸
  3 23
  درود بر روحانی
 • IR ۱۰:۳۳ - ۱۳۹۶/۰۹/۰۸
  3 25
  با روحانی تا آزادی و رفاه
  • IR ۱۱:۵۱ - ۱۳۹۶/۰۹/۰۸
   11 2
   تو کلاس چندمی؟؟؟؟
  • IR ۱۸:۴۸ - ۱۳۹۶/۰۹/۰۸
   7 1
   و ورشکستگی همه کارخونه ها...
 • آریو سوئد IR ۱۰:۳۶ - ۱۳۹۶/۰۹/۰۸
  13 2
  سوال آیا روحانی یلتسین ایران است؟
  • IR ۱۳:۴۳ - ۱۳۹۶/۰۹/۰۸
   5 3
   خیر. گورباچف است. ظریف یلتسین خواهد بود.
 • امین IR ۱۱:۱۸ - ۱۳۹۶/۰۹/۰۸
  15 1
  مشکل اصلی این آدما ضعف اعتقادیشون هست و به همین خاطر حاضر هستن هر چیزی رو از دست بدن تا به خیال خودشون به صلح برسن، ولی نمی دونن که با این کارها بدبختی و تو سری خوری رو برای همه به ارمغان میارن. کشور لیبی سابق رو یادشون رفته.
 • ۱۱:۳۷ - ۱۳۹۶/۰۹/۰۸
  7 1
  به نظرم اقای نهاوندیان و سیف باید پاسخگو باشند که جاسوس انگلیسی را در مذاکرات هسته ای جازندند مشکوکه اگر سرویس اطلاعات امریکا و انگلیس بود همه جاسوسهای واسطه ای را در می اورد متاسفانه ملاحظات حزبی منانع از آشکار شدن واقعیتها می شود بعدا سالیان سال خیات ملت و نظام باید هزینه ان را بپردازد
 • IR ۱۱:۴۷ - ۱۳۹۶/۰۹/۰۸
  6 2
  اون بی خرد هایی که میگن مذاکره کنیم یه سئوال حاضری در خصوص ناموستون با کسی مذاکره کنید؟؟؟؟؟؟؟ مذاکره یعنی تسلیم
 • علی IR ۱۱:۵۱ - ۱۳۹۶/۰۹/۰۸
  5 2
  غلط زیادی میکنند این بمیرم از اون بمیرما نیست
 • مهدی IR ۱۲:۱۳ - ۱۳۹۶/۰۹/۰۸
  6 1
  سلام هر آدم عاقلی هم میدونه که برا تأمین امنیت و آرامش باید ابزار اونهم فراهم بکنه که یکی از اونها تجهیزات دفاعی هستش. کمی عاقلانه فکر کنیم!
 • محمد IR ۱۲:۲۶ - ۱۳۹۶/۰۹/۰۸
  6 0
  لیبی و عراق تجربه نشد برای این هرزه های سیاسی
 • محمد IR ۱۲:۴۱ - ۱۳۹۶/۰۹/۰۸
  8 1
  اينها تا ناموسشون نيفته دست بيگانه دست از خباثت بر نميدارند .نميفهمن كه همين موشك ها تا الان ناموسشون را حفظ كرده
 • ۱۲:۴۲ - ۱۳۹۶/۰۹/۰۸
  5 1
  رسول اکرم (صلی الله علیه وآله) فرمودند: «المرءُ علی دین خلیله و قرینه» «روش آدمی بر طبق مذهب و سیرۀ دوست صمیمی و رفیق دلبندش است»(وسائل الشیعه، ج 4، ص 207)
 • حاج اذری IR ۱۳:۲۰ - ۱۳۹۶/۰۹/۰۸
  5 0
  برخی در ایران زنده هستند ولی گویا زندگی نمیکنند وعزت مردم را در جنگ و تحریم و ....ندیده اند اقاجان از ازادی موجود در جامعه استفاده کرده وبه این غیرتمندان توهین نکنیدمردم ایران ریسمان بندگی شیطان بزرگ وازنابش را با خون بازکرده ودرس عزت را ازخدای خوددارد که فرمود لله العزه ولرسوله وللمومنین .لطفا اگر میترسید ازجانب خودبترسید و مردم را تسو نیانگارید
 • IR ۱۳:۳۹ - ۱۳۹۶/۰۹/۰۸
  0 3
  خاک برسرت که نظر ندی توکه داری از نژاد حرف میزنی اگه واقعا ایرانی هستی به ریشه ات برگرد وببین ایرانی یعنی چه ولی شک دارم تو ایرانی باشی غربتی
 • IR ۱۳:۵۰ - ۱۳۹۶/۰۹/۰۸
  0 3
  مشرق من روی رمان خاصم خیلی زحمت کشیدم منکه معلوم نیست کی هستم گنامم ونمیخواهم رمان نویسان رابه چالش بکشم !من حقیقت رانوشتم حس کردم چون طولانی است منتشرنمی کنید امااون اصل بود من رونوشتی ازرمان سیاسی خودم ندارم !!! البته داستان کوتاه به سبک خودم
 • IR ۱۵:۲۴ - ۱۳۹۶/۰۹/۰۸
  5 1
  جان کری گفته تحریمهای کره شمالی به قدر تحریمهای ایران شدید نیست و این یعنی دنیا فقط زبان زور را می فهمد.
 • IR ۱۶:۱۴ - ۱۳۹۶/۰۹/۰۸
  17 1
  فاتحه دیپلماسی خنده دار ایران دربرجام خانده شد وحلوایشو عقلا خوردن .وجدانا دیگه دم ازدیپلماسی نزنین
 • صدیق IR ۱۶:۴۷ - ۱۳۹۶/۰۹/۰۸
  6 1
  دقیقا بلایی که امریکا سر شوروی اورد سر ما هم داره میاره به قول استاد رائفی پورمشت هسته ایمون رو باز کردند حالا نوبت مشت موشکیه چرا ما از تاریخ عبرت نمیگیریم ..؟
 • شهاب IR ۱۸:۳۳ - ۱۳۹۶/۰۹/۰۸
  7 1
  غلط کرده کسی بخواد درباره قدرت موشکی بخواد مذاکره کنه همون غلطی که کردند رو برند جمع کنند
 • IR ۱۲:۱۷ - ۱۳۹۶/۱۰/۲۹
  2 0
  بي شرف است كسي كه از ترس آمريكا آرزوي اسرائيل را برآورده كند همانطور كه آرزوي اوباما را برآورده كرد .

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس