کد خبر 802083
تاریخ انتشار: ۴ آذر ۱۳۹۶ - ۱۰:۵۷
سردار فرحی

رئیس قرارگاه مهارت افزایی سربازان نیروهای مسلح به تشربح اهداف این قرارگاه برای مهارت افزایی سربازان پرداخت.

به گزارش مشرق، سردار فرحی رئیس قرارگاه مهارت افزایی سربازان  نیروهای مسلح در همایش مهارت افزایی سربازان ستادکل نیروهای مسلح گفت: برآورد  ما این است که حدود ۲۰ درصد از سربازانی که وارد جامعه می‌شوند دارای کار هستند اما بقیه باید به دنیای کار برگردند. 

وی افزود:گستره خدمت سربازی مربوط به کل کشور است و همه درگیر مقوله سربازی هستند. همه سربازان آینده‌دار و آینده‌ساز کشور هستند و این ویژگی باعث شد تا فکری برای غنی‌سازی این دوران سربازی انجام شود. 

سردار فرحی ادامه داد: ما سه هدف برای مهارت آموزی در نظر گرفتیم. اول آنکه ما بتوانیم در فضای جامعه یک جذابیتی در نگاه به سربازی ایجاد کنیم. نکته دوم آن است که سربازان در دوره خدمت دارای شادابی و نشاط باشند و هدف سوم ما این است که سربازان ما پس از دوره سربازی  دارای مهارتی باشند که بتوانند به اشتغال و اقتصاد جامعه کمک کنند. 

وی ادامه داد: ما برای رسیدن به این اهداف چهار مرحله را تعریف کردیم. مرحله اول سیاستگذاری است که بر عهده ستاد کل است و گام دوم هم نظارت بر اجرای آن است گام سوم پاپش این ابلاغیه است که برای پیدا کردن نواقص آن انجام می‌شود و گام چهارم هم ایجاد تسهیل در حین انجام ماموریت است.

بیشتر بخوانید: اعلام آمادگی نیروهای مسلح برای جلوگیری از بروز فتنه‌های مشابه داعش

فرحی گفت : در ادامه و با توجه به گستردگی این طرح ما از ۲۰ دستگاه کشوری کمک گرفتیم که با ۳ نهاد تفاهنامه امضا کرده‌ایم و بنا داریم در سال ۹۶ با تمام این دستگاهها تفاهنامه امضا کنیم. 

وی گفت: برای نیروهای مسلح نیز وظایفی در ۵ سرفصل پیش بینی کردهایم. گام اول تخصصی سهمیه به نیروهای مسلح است. گام  دوم توزیع این سهمیه به استانها و در گام سوم اختصاص این سهمیه به یگانها و در گام چهارم نوع تخصص که باید فرا گیرند و گام پنجم هم مشخص کردن یکان فراگیرنده آن تخصص است. 

وی گفت : در سال ۹۶ بنا شده است از مهارت‌های موجود در نیروهای مسلح و توان خود سربازان استفاده شود. 

فرحی ادامه داد: برای سال ۹۷ برنامه داریم مهارت‌هایی را آموزش دهیم تا موجب ایجاد اشتغال در کشور و رفع کننده نیاز جامعه باشد. در این رابطه با دانشگاههای کشور هم فکری کرده‌ایم و اتاق فکری هم در این زمینه که نیاز آینده در کشور در حوزه اشتغال چیست را تشکیل داده‌ایم.

منبع: مهر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس