کد خبر 800868
تاریخ انتشار: ۳۰ آبان ۱۳۹۶ - ۱۳:۰۵
پویا اسبقی

یک ایرانی جوان به عنوان سرمربی جدید تیم فوتبال آی‌.اف.ب‌گوتبورگ سوئد برگزیده شد.

به گزارش مشرق، روز گذشته مراسم معارفه پویا اسبقی در باشگاه گوتبورگ سوئد برگزار شد.

این چهره ایرانی ۳۲ ساله بعد از مذاکره با سران باشگاه به توافق رسید و به عنوان مسئول فنی کارش را آغازکرد.

این اتفاق در حالی رخ داد که مدیران باشگاه سوئدی با دالکورد و بران‌اشتورم،‌۲ گزینه داخلی صحبت‌ کرده‌ و در آستانه توافق قرارداشتند.اما در نهایت اسبقی که از خود کارنامه موفقی به جای گذاشته، را به کار گمارند.

مربی جویای‌نام کشورمان قراردادی ۳ ساله منعقد کرد.او اظهارداشت:هیچوقت به اندازه حالا خوشحال نبودم.اکنون سعی می‌کنم کارم را بعد از تیم گفله با توان بیشتری ادامه دهم.

او ادامه داد:گوتبورگ تیم بزرگی است. وقتی او به سراغت می‌آید،باید بدانی که تنها چند گزینه محدود برای مربیگری مورد نظر هستند.حالا تمام تلاش خودم را می‌کنم.هرچند که ترک گفله بعد از ۶ ماه سخت است.

اسبقی همچنین در مورد فلسفه کاری خود نیز عنوان کرد:من خواهان تسلط و مالکیت توپ هستم . بازیکنان می‌توانند این موضوع را به اشکال مختلف در زمین اجراکنند.هدفم این است که کنترل بر توپ با مالکیت بر آن وسعت داده شود.

او در ماه مه سال جاری به تیم گفله آمدو مسئولیتش را برعهده گرفت.او در دوران جوانی، بازیکن به نامی نبوده اما اکنون تلاش دارد مدارج ترقی را در فوتبال حرفه‌ای به عنوان مربی بپیماید.

اسبقی بعد از آلکساندر نوری که تا چندی قبل سکان هدایت تیم وردربرمن آلمان را برعهده داشت، دومین ایرانی است که در اروپا توانسته مربیگری در سطح بالا را تجربه کند.

منبع: فارس

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس