کد خبر 799385
تاریخ انتشار: ۲۶ آبان ۱۳۹۶ - ۰۱:۵۲
ایتالیا

گزارشِ‌ توتواسپرت، صرفا یک اطلاع رسانی در پاسخ به این سوال است که اگر یکی از تیم های حاضر در جام جهانی غایب شوند، چه اتفاقی رخ می دهد(شاید کمیته فیفا، ایتالیا را انتخاب کند.)

به گزارش مشرق، در حالی که برخی از خبرگزاری های دولتی ایران خبر از این داده اند که فدراسیون فوتبال ایتالیا برای حذف برخی تیم ها دست به دامنِ فیفا شده یا لیستی از کشورهایی همچون ایران، عربستان، نیجریه، سنگال و مصر تهیه کرده تا فیفا شرایط آنها را بررسی کند، این اخبار کاملا دروغ و حاصل اشتباه عامدانه یا غیرعامدانه این رسانه هاست. (اینجا)

گزارش توتواسپرت که دو روز قبل منتشر شده، اصلا ربطی به اقدام عملی یک فدراسیون علیه دیگری ندارد. توتواسپرت در این گزارش نوشته است که یک احتمال بسیار کمی را می توان در نظر گرفت که یکی از کشورهای حاضر در جام جهانی دچار مشکل شود و در این صورت طبق بند ۷ فیفا، این کمیته می تواند کشوری را جایگزینِ تیم غایب بکند. توتو اسپرت تاکید کرده است که احتمال این اتفاق، آن هم چند ماه قبل از آغاز جام جهانی به شدت کم است.

در گزارش توتواسپرت، در لیست کشورهایی که می توان این احتمال را در نظر گرفت که دچار جنگ یا مشکلات داخلی شوند، تنها نام ایران دیده نمی شود. کره جنوبی(به خاطر تهدید کره شمالی)، تمام کشورهای خاورمیانه(ایران، عربستان و مصر) و سنگال(به خاطر تهدید جنگ داخلی)، در لیست حضور دارند. همچنین در این گزارش آمده که اگر در یکی از کشورهای حاضر در جام جهانی، اتفاق بدی رخ دهد و تیمی انصراف بدهد، کمیته فیفا فارغ از رنکینگ، در مورد جانشین تصمیم گیری می کند.

گزارشِ‌ توتواسپرت، صرفا یک اطلاع رسانی در پاسخ به این سوال است که اگر یکی از تیم های حاضر در جام جهانی غایب شوند، چه اتفاقی رخ می دهد(شاید کمیته فیفا، ایتالیا را انتخاب کند.). این گزارش، هیچ ربطی به فدراسیون فوتبال ایتالیا یا شکایت!(به چه دلیل؟) این فدراسیون از سایرین ندارد.

منبع: طرفداری

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس