کد خبر 793617
تاریخ انتشار: ۱۰ آبان ۱۳۹۶ - ۰۶:۲۵
اعلامیه بالفور

فردا ۱۱ آبان، مصادف است با صدمین سال صدور اعلامیه بالفور که با توطئه دولت انگلیس زمینه را برای شکل گیری رژیم صهیونیستی در فلسطین اشغالی فراهم ساخت.

به گزارش مشرق، روزنامه «جمهوری اسلامی» طی یادداشتی نوشت:

ترزامی، نخست‌وزیر انگلیس از تصمیم خود برای بزرگداشت یکصدمین سالگرد صدور وعده بالفور برای تشکیل رژیم اشغالگر صهیونیستی در سرزمین اسلامی فلسطین خبر داد و اعلام کرد انگلیس به این اقدام تاریخی خود افتخار می‌کند که توانسته است سرپناه و کشوری برای یهودیان جهان ایجاد کند.


این اظهارات شوم و نفرت انگیز حاوی مطالب و نکاتی است که نباید از کنار آن به سادگی عبور کرد. بلکه لازم است دنیای اسلام و جهان عرب در یک موضع گیری صریح، جدی، موثر و پشیمان‌کننده از رژیم استعماری انگلیس بخواهد بابت عملکرد شوم لندن در طول یکصد سال گذشته از جهان اسلام، دنیای عرب و حتی جامعه جهانی عذرخواهی کند که چنین عملکرد پرننگ و نکبتی را در مقیاس جهانی از خود بر جا گذاشته است.


مهم‌ترین مطلب در این زمینه این است که دولتمردان انگلیسی همچنان یک رژیم اشغالگر و یک حکومت ضدانسانی را نمایندگی می‌کنند و حتی یکصد سال پس از آن اقدام ضد بشری خود هنوز هم در انگلیس، در به همان پاشنه سابق می‌چرخد و لندن همچنان کانون جنایت و کشتار و اقدامات ضدانسانی بوده است.


باید مسئولیت اقدامات جنون آمیز ناشی از عملیاتی شدن وعده بالفور را متوجه دولت‌های فاسد انگلیس در طول دوران یکصد ساله اخیر دانست، چرا که لندن هرگز از اقدامات شوم خود برای ایجاد، تثبیت و تقویت رژیم اشغالگر صهیونیستی فاصله نگرفته و در هر فرصت ممکن به حمایت و پشتیبانی از صهیونیست‌ها وارد عمل شده و اعلامیه بالفور لکه ننگ تاریخی و همیشگی بر پیشانی انگلیس محسوب می‌شود. وعده لرد بالفور وزیر خارجه وقت انگلیس به صهیونیست‌ها برای تشکیل کشور یهود در فلسطین در سال ۱۲۹۶ موجب دلگرمی آژانس یهود برای اجرائی کردن طرح‌های توطئه آمیز در این مقوله شد.

این طرح شوم باعث آوارگی، رنج و قتل عام مردم مظلوم فلسطین در طول یکصد ساله اخیر شده و اگر تاریخ این فجایع تکان دهنده به درستی و به طور کامل بیان و منعکس شود، قطعاً هیچ انسان آزاده‌ای صرفنظر از مکتب و مرام و دینش حاضر به پذیرش و تایید اینهمه خیانت و شرارت نخواهد بود. آژانس یهود برای اجرائی کردن طرح‌های شیطانی خود و تدارک مقدمات کار به طور موازی از یکطرف با ساماندهی شبکه‌های تروریستی از جمله «ایرگون» و «هاگانا» برای قتل عام مردم مظلوم فلسطین وارد عمل شد. از سوی دیگر با تدارک زمینه‌های مهاجرت یهودیان به فلسطین اشغالی که آن زمان در اشغال ارتش استعماری انگلیس بود، زمینه‌های استقرار و فعال کردن شبکه‌ها و هسته‌های تروریستی در فلسطین اشغالی را فراهم ساخت.


ایجاد ناامنی، آشوب و قتل‌های هدفمند با انگیزه تهدید فلسطینی‌ها و مجبور ساختن آنها به «کوچ اجباری» از سرزمین مادری و تاریخی خود، جزو اصلی‌ترین سیاست‌های استعماری انگلیس به شمار می‌رود. اگرچه انگلیسی‌های شرور برای سرپوش گذاشتن بر عملکرد ضدانسانی خود چنین وانمود می‌کردند که گویا خودشان هم در برابر صهیونیست‌ها غافلگیر شده‌اند و نفراتی از فرماندهان و عناصر نظامی انگلیس در فلسطین به قتل رسیده‌اند لکن در میدان عمل، ابتکار سازماندهی صهیونیست‌های جنایتکار در فلسطین را برعهده داشت.


ممکن است کسانی با خوشباوری به ادعاهای آن زمان انگلیس اعتماد کنند و باور کنند که گویا اوضاع فلسطین از دست ارتش استعماری انگلیس خارج شده بود و صهیونیست‌ها ابتکار عمل را برخلاف میل دولت استعماری لندن در اختیار داشته‌اند ولی اعتراف امروز ترزامی و افتخار به تصمیم و اقدام لرد بالفور در سال ۱۲۹۶ به خوبی نشان می‌دهد که واقعیت امر چه بوده و انگلیس هنوز هم از اقدامات ضدانسانی و حمایت از صهیونیست‌ها پشیمان نیست بلکه بدان افتخار می‌کند!


دولت انگلیس در راه پیشبرد اهداف و برنامه‌های صهیونیستی نیست بلکه فرانسه، آمریکا و برخی دیگر از رژیم‌های دنباله رو، در کنار صهیونیست‌ها بوده‌اند و شرکای جرم آنها محسوب می‌شوند.


در ماجراهای پرابهام جنگ‌های چهارگانه میان اعراب و اسرائیل همواره آمریکا، انگلیس، فرانسه و برخی دیگر از رژیم‌ها نقش آشکار و پنهانی ایفا کرده‌اند که برای مثال در جنگ‌های ۱۳۳۵ و ۱۳۴۶ ارتش‌های انگلیس و فرانسه مستقیماً و علناً حضور فعال و موثری داشته‌اند. چهره‌های منفور و جنایتکاری همچون دیوید بن گوریون، مناخم بگین، آریل شارون و موشه دایان صفحات سیاه و ننگ آوری از تاریخ موجودیت این غده سرطانی در قلب منطقه نفت خیز جهان اسلام را به خود اختصاص داده‌اند. این رژیم اشغالگر با سیاست‌های تهاجمی و توسعه طلبانه، صحرای سینا، منطقه جولان، کرانه غربی رود اردن و سه چهارم خاک لبنان را به اشغال در آورد لکن تنها موردی که اشغالگران صهیونیست و حامیان غربی آنها ناچار شدند حتی بدون یک توافق کتبی، از سرزمین‌های اشغالی فرار کنند، لبنان بود که به برکت مجاهدات خستگی‌ناپذیر حزب‌الله و رشادت‌های جوانان غیرتمند لبنانی، صهیونیست‌های اشغالگر وادار به فرار خفت بار از لبنان شدند. صهیونیست‌های نژادپرست با جنایات وحشیانه‌ای در قانا، دیر یاسین و قتل عام فلسطینی‌ها در اردوگاه‌های صبرا و شتیلا، روی تمامی جنایتکاران تاریخ را سفید کردند. آنها در جنگ ۳۳ روزه علیه لبنان و جنگ ۲۲ روزه علیه مردم مظلوم غزه، رکوردهای تازه‌ای از شرارت و جنایت باقی گذاشتند. اما نتوانستند در برابر مقاومت نفس گیر نیروهای ضداشغالگری دوام بیاورند و کاری از پیش ببرند.


این برای ملت‌های مسلمان و بلکه برای بشریت امروز درس بزرگی محسوب می‌شود که صهیونیست‌ها و حامیان شرور آنها فقط زبان زور را می‌فهمند و فقط با استقامت جانانه می‌توان آنها را به زانو در آورد. حتی ارتجاع حقیر عرب هم با همدستی آشکار و نهان، صهیونیست‌ها نتوانسته و هرگز نمی‌تواند اراده خلل ناپذیر ملت‌های مصمم را متزلزل و اهداف ناپاک استعمار سیاه غرب را عملیاتی کند. تجربه نشان داده که فهرست حامیان تروریسم لجام گسیخته صهیونیستی، امروز هم دقیقاً همان فهرست حامیان وقیح داعش در تاریخ معاصر است که گستاخانه به حمایت از تروریست‌های وحشی پرداخته‌اند.


ترزامی نخست‌وزیر انگلیس قرار است در سالگرد صدور وعده بالفور با حضور بنیامین نتانیاهو نخست‌وزیر جنایتکار رژیم صهیونیستی به مناسبت یکصدمین سالگرد صدور وعده بالفور مراسم جشنی برپا کند و ایجاد غده سرطانی اسرائیل در قلب دنیای اسلام را جزو افتخارات انگلیس معرفی نماید. اهداف و انگیزه‌های لندن هرچه باشد، آنها به وضوح اعتراف کرده‌اند که «شریک جرم اشغالگران صهیونیست» محسوب می‌شوند و به چنین مشارکتی افتخار می‌کنند. باقی می‌ماند واکنش مورد انتظار دنیای اسلام و دنیای عرب که باید از این پس انگلیس و سایر حامیان تروریسم را پشیمان سازد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 2
 • در انتظار بررسی: 0
 • غیر قابل انتشار: 0
 • IR ۰۶:۳۸ - ۱۳۹۶/۰۸/۱۰
  3 0
  بشین و ببین که نه از جهان اسلام و نه از جهان عرب هیچ عکس العملی بیرون نمیاد . عربها که فقط دنبال فساد و ....... هستند مابقی جهان اسلام هم فقط ۴ تا بیانیه میدن و میرن تا سال دیگه
 • زیبا احمدپور از تبریز US ۱۵:۳۴ - ۱۳۹۶/۰۸/۱۰
  1 0
  مرگ بر اسرائیل