کد خبر 793311
تاریخ انتشار: ۹ آبان ۱۳۹۶ - ۱۳:۳۰
مرز خسروی

نماینده مردم قصرشیرین، گیلانغرب و سرپلذهاب در مجلس شورای اسلامی گفت: یکی از مسئولان محلی عراقی که همجوار مرز خسروی است به بهانه سختی تامین امنیت زائران از بار این مسئولیت شانه خالی کرده است.

به گزارش مشرق، فرهاد تجری نماینده مردم قصرشیرین، گیلانغرب و سرپل ذهاب در خصوص بسته شدن مرز خسروی و عدم خروج زائران اربعین حسینی از این مرز، اظهار داشت: مرز خسروی یکی از مرزهای با قدمت تاریخی و نزدیکترین مرز ایران به عتبات عالیات است که متاسفانه در سال‌های اخیر به دلیل وجود جریانات تکفیری تروریستی این مرز به حالت تعطیل درآمده بود.

نماینده مردم قصرشیرین، گیلانغرب و سرپل ذهاب در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: با توجه به اینکه ریشه جریانات تکفیری تروریستی خشکانده شده و امنیت مناسبی را در آن سوی مرز شاهد هستیم، خیل عظیم جمعیت زائران اربعین حسینی برای عبور از مرز خسروی به استان کرمانشاه آمده‌اند که این وضعیت ایجاب می‌کند که تدبیرهای لازم برای انجام این فریضه مذهبی اندیشیده شود.

وی افزود: ایجاد امکانات لازم در مرز خسروی با همت مسئولان در دستور کار قرار گرفت و به خوبی امورات مربوط به این موضوع پیشرفت کرد ولی در آخرین لحظات که طرف عراقی نیز بایستی پای کار می‌آمد، در کمال ناباوری ورود زائران به خاک عراق متوقف شد.

تجری متذکر شد: علیرغم فراهم بودن زیرساخت‌ها و حضور نیروها، دستور توقف ورود زائران ایرانی به عراق از سوی دولت مرکزی صادر شد و رایزن‌ های زیادی در این وضعیت به عمل آمد که باید از وزیر کشور، معاون امنیتی وزارت کشور، وزارت خارجه و سفیر ایران در عراق تشکر کنم.

وی ادامه داد: علیرغم شور و شعف مردمی که آماده خدمترسانی به زائران بودند، تلاش‌های زیاد مسئولان همچنان بی نتیجه مانده البته امیدواریم این مرز به آزاد شود.

نایب رئیس کمیسیون اصل نودم قانون اساسی بیان کرد: یکی از ضرورت‌های ملی و منطقه‌ای و خواسته اصلی مردم استان کرمانشاه و شهرستان های گیلانغرب، سرپلذهاب و قصر شیرین این است که تردد مردم و زائران از مرز خسروی انجام شود.

نماینده مردم قصرشیرین، گیلانغرب و سرپل ذهاب در مجلس شورای اسلامی گفت: یکی از مسئولان استان مرزی عراق از تامین امنیت زائران اظهار عجز کرده که در واقع به گونه‌ای شانه خالی کردن است، در حالیکه در سایر مرزهای مشترک ایران و عراق روند خروج از کشور برای زائران اربعین حسینی به خوبی طی می‌شود.

منبع: خانه ملت

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس